Skocz do zawartości

Dostałam mniej, czyli jak od małego uczyć równości


Azizi

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia,

tak jako ciekawstka, post wrzucony przez Krystynę Janda jakieś dwa tygodnie temu, dzisiaj przypadkiem znaleziony na profilu mojej znajomej.

Norweska nagrywka tłumacząca dzieciom, że wszystko wszystkim się należy po równo "no matter what". Oczywiście podchwycone przez znajome "feministki" i znajomych "kolorowych".

 

 

 

 

Przypomina mi się rozmowa J. Petersona z Newman:

 

 

 

Wychodzi na to, że najlepiej uogólnić, że różnica płac to tylko i wyłącznie różnica płci. Nikt w filmie nie powie, że to tez różnica zainteresowań, osobowości i innych składowych, które determinują różnicę zarobków.

 

PS. Swoją drogą podoba mi się spokój Petersona i to, że nie daje się wytrącić z równowagi :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to oaza spokoju a ma do czynienia z naprawdę trudnym przypadkiem. Korwin już dawno by krzyczał i porównał poglądy tej Pani do poglądów Hitlera.

Roszczenia feministek są coraz bardziej bezczelne a przecież im mniej szczególnych praw w tej kwestii dla kobiet tym bardziej wolny rynek. Natomiast rezultatem wolnego rynku jest równość pracowników bo pracodawcy chodzi tylko o zysk. I nie da on mężczyźnie więcej pieniędzy jeżeli taką samą pracę kobieta wykona taniej.

No ale na tym forum tego nie trzeba tłumaczyć.

Co do wychowania dzieci w duchu równości uważam, że faktycznie rodzice powinni dołożyć wszelkich starań aby dziecko nie poczuło się niesprawiedliwie traktowane. Trzeba jednak pamiętać jednocześnie o tym, aby oswajać je z faktem, że w prawdziwym świecie sprawiedliwość otrzymuje się tylko wtedy, kiedy się o nią upomina. Jest to sprawiedliwe na wyższym poziomie. Nie dostajesz tyle samo za to, że po prostu jesteś człowiekiem, ale za to co zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.