Skocz do zawartości

Wynajem garażu.


Wolverine1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomyślałem ostatnio nad tym czy warto zagospodarować działke parę KM od dużego miasta. 

Myślę żeby wybudować garaż ( którego w przyszłości będę sam użytkownikiem jak będę się budowal) i go wynajmować pod jakis warsztat lub inny zakład.

Ktoś coś takiego próbował ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "detalu" nie próbowałem, zainwestowałem w większą ilość garaży. Na początku było tuzin, później zwiększyłem ilość. 

 

Posiadam plac, na którym koło tzw. blokowiska wybudowałem sporą ilość garaży + zrobiłem ładne podjazdy. 

 

W związku z tym, że PRLowscy planiści przewidzieli 1 garaż na dziesięć mieszkań i mała ilość lokatorów posiada mieszkanie + garaż, to była całkiem trafiona inwestycja. 

 

Zapotrzebowanie jest spore, ale statystycznie 85 - 90% garaży jest wynajętych przez cały rok. 

 

W związku z tym po odliczeniu podatków, kosztów utrzymania, drobnych remontów, mam nisko obsługową inwestycję, która przynosi na czysto 45 - 50 k rocznie. 

 

Kluczem jest lokalizacja, w której będzie zapotrzebowanie i rozsądna cena najmu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Johny_B napisał:

Jesteś moim mistrzem, od 5 lat poluje na taką działkę.

Nie przypisze sobie zasługi, działkę odziedziczyłem, a pomysł skopiowałem od kumpla, który też go gdzieś podpatrzył.

 

Cóż trzeba po pierwsze powielać dobre wzorce, a po drugie korzystać z okazji ;) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.