Skocz do zawartości

Dziewczyny u nas i na zachodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem od kumpla z Brukseli, pojechałem sobie na małego czterodniowego tripa, a jako że miałem urlop to skorzystałem z zaproszenia.

 

Parę lat temu już byłem na zachodzie Europy i nawet na parę miesięcy, to dopiero teraz uświadomiłem sobie jaka jest kolosalna przepaść między Nami Polakami a Belgami ( chociaż w Holandii i Niemczech miałem podobne odczucia).

 

Nie wiem skąd to się bierze ale ludzie są dla siebie mega życzliwi.

Idziemy sobie przez centrum miasta, mijamy grupkę dziewczyn, całkiem ładne, chyba obywatelki Belgii.

Zacząłem się uśmiechać w ich stronę, jako że z natury jestem uśmiechnięty to nie było to dla mnie jakieś szczególne wyzwanie. 

Efekt ? Oczywiście wszystkie bez wyjątku zaczęły się też do nas uśmiechać.

 

Często ludzie witali się z nami mimo że widzieli nas pierwszy raz. W sklepie luźne rozmowy z obcymi są na porządku dziennym.

Po prostu inny świat!

 

Nie lubię gadać jaka to Polska jest zła i niedobra. Ale po prostu chciałbym żeby u nas było pod tym względem chociaż w połowie tak jak tam.

 

 90% naszego społeczeństwa jest ponura, szara. Jak sie uśmiechasz to ludzie pytają czy cos bierzesz.

Dziewczyny zadufane w sobie, wpatrzone w telefony, niczego poza tym nie widzą

 

Aż znowu zacząłem myśleć o emigracji, wiadomo dużo murzynów i śniadych ale oni też są bardziej pozytywnie nastawieni do życia niż rodacy w Polsce.

 

 

  • Like 10
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolverine1993 wyjdź u siebe do centrum i do przypadkowego typa zagadaj głośno: 

Hej! Jak się masz. 

 

Moze nie obskoczysz wpierdolu. ?

 

 

@Mat2206 co maja do tego zabory, czy lewactwo? Zachod jeszcze bardzej jest lewacki. 

 

 

@Wolverine1993 czasem ten pierwszy strzał jest złudny, potem tez jest kumoterstwo, obgadywanie itd. Ale fakt żyje się łatwiej...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie popierdolone w tym kraju, dlatego też dążę do emigracji w jakieś cieplejsze rejony gdzie jest ta bardziej otwarta mentalnosc. Ostatnio jeździłem sobie rowerem, mając świetny humor uśmiechałem się do ludzi, nie będąc nastawionym na żaden podryw i co najlepsze uśmiech odwzajemniały jedynie Panie 45+ czyli teoretycznie bardziej dotknięte przez komunę i cały ten syf z przeszłości. Młode samiczki miały minę jakbym im matkę zabił ? Wiem, że nie jestem Chadem z ich snów ale przecież nie musimy się od razu ruchać nie?  

Coś na ten temat: 

 

Edytowane przez BrightStar
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuckerfrei napisał:

 

@Mat2206 co maja do tego zabory, czy lewactwo? Zachod jeszcze bardzej jest lewacki. 

 

 

Jak to  co  mentalność do kombinatorstwa, oszukiwania, nieufność.

U nas nie ma wspólnoty narodowej tylko każdy sobie, państwo  to  wróg.

Popatrz na niemcy u nich nie wolno oszukać państwa trzeba uczciwie płacić podatki bo oni wiedza że jak ktoś okrada państwo to naród traci  i oni też.

Wyniszczenie elit itp .

To wchodzi w krew.

My jeszcze nie dorośliśmy  do  swojego państwa.

Taka prawda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia do autora wątku. Niedawno byłem w Hiszpanii. Jestem na chodniku i idę drogą w dół. Słyszę jakieś delikatne okrzyki, nie wiem czy w moją stronę. Po chwili podbiega chłopak, na oko 20-25 lat, bierze mi liścia z koszuli (przyczepił się do tylnej części), miło się uśmiecha i odchodzi. Podziękowałem, też uśmiech i idę dalej. 

Ludzie sami Cię puszczają w kolejce gdy widzą, że masz małe zakupy. Tam to jest norma, u nas okazjonalnie, bardzo rzadko. Oczywiście, tutaj mam znajomych, rodzinę, wspomnienia, mój świat, ale po pobycie tam, szczerze to średnio chciało mi się wracać. Już o dziewczynach nie wspomnę, że ok, egzotyka bardziej ciągnie (mam niebieskie oczy), ale tam dostawałem o wiele więcej oznak zainteresowania niż w W-wie. Szepty, uśmieszki, spojrzenia. Dziewczyny zachowują się bardziej na luzie, nie gwiazdorzą jak tutaj. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mat2206 napisał:

 

Popatrz na niemcy u nich nie wolno oszukać państwa trzeba uczciwie płacić podatki bo oni wiedza że jak ktoś okrada państwo to naród traci

Niemcy podobnie jak inne mocarstwa od zawsze okradały i oszukiwały inne państwa m. in. Polskę. My nie mamy kogo okradać więc okradamy siebie nawzajem. Ot bieda.

Edytowane przez Donkeyshot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mat2206 napisał:

My jeszcze nie dorośliśmy  do  swojego państwa

Tu pełna zgoda.

 

Z resztą mocno bym dyskutował. Może jestesmi inni. I mamy prawo tacy być. 

 

Nieufność to dla mnie zaleta. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wolverine1993 napisał:

Parę lat temu już byłem na zachodzie Europy i nawet na parę miesięcy, to dopiero teraz uświadomiłem sobie jaka jest kolosalna przepaść między Nami Polakami a Belgami ( chociaż w Holandii i Niemczech miałem podobne odczucia).

Co z tego, skoro w takiej Belgii jest ponoć 70% rozwodów.

 

1 godzinę temu, Wolverine1993 napisał:

Nie wiem skąd to się bierze ale ludzie są dla siebie mega życzliwi.

To tylko pozory.

Edytowane przez Ren
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bullitt napisał:

Dziewczyny zachowują się bardziej na luzie, nie gwiazdorzą jak tutaj. 

My mamy kompleks niższości wbijany przej tv i zagraniczne media.

Z naszych kobietek celowo robi się takie damy żeby rozpieprzyć kraj.

Niestety nic z tym nie zrobimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mat2206 ja osobiście jestem już zmęczony tymi zaborami i że w czasie zagrozenia potrafimy się jednoczyć... Mam to wszytkobw kutasie, jestem tym tak potwornie zmęczony tymi pierdoleniami od liceum. Zabory, wojna, niby wolność od 89 i ciągle nic - my kurwa tacy jesteśmy i chuj...

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zuckerfrei napisał:

@Mat2206 ja osobiście jestem już zmęczony tymi zaborami i że w czasie zagrozenia potrafimy się jednoczyć... Mam to wszytkobw kutasie, jestem tym tak potwornie zmęczony tymi pierdoleniami od liceum. Zabory, wojna, niby wolność od 89 i ciągle nic - my kurwa tacy jesteśmy i chuj...

 

Ja tylko  mówię że nie ma się co  dziwić że jest jak jest.

Taka nasza mentalność.

Nie przyrównujmy się do Niemiec Anglii czy Holandii.

Polska to biedny kraj ale politycy wciskają kity jak to my nie gonimy  zachodu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mat2206 napisał:

Już 2 rok myślę o  wyjeździe  bo co z tego  że nie mam tu  źle jak perspektyw brak.

Polska to masakra dla młodych ludzi.

Czy masz studia czy nie co  to  tu zmienia?

Będziesz i tak wyzyskiwany.

 

 

 

Pozwolisz kolego na jedną uwagę.

 

Nie ma takiego czegoś, że "młodym ludziom" należy się cokolwiek z racji tego, że są młodzi.

Wmówiono Ci. Jesteś młody, masz maturę, studia itd.  Nie oceniam czy i jakie masz studia.

 

To dopiero początek. Każdy z nas miał frycowe do przepracowania.

Ale media wmówiły, że masz mieć mieszkanie, samochód itd.

Owszem, czasy się zmieniły. Nie jest lepiej ani gorzej. Ot, inaczej. Więcej możliwości.

 

Nie rozumiem słowa masakra. Ale szanuję Twój pogląd.

 

Myślisz może, że więcej coś znaczysz
Bo masz rozum, dwie ręce i chęć
Twoje miejsce na Ziemi tłumaczy
Zaliczona matura na pięć
Są tacy - to nie żart,
dla których jesteś wart
Mniej niż zero

 

Zapytaj się ojca, dziadka, kogokolwiek. W 1983 roku młodzi mieli przej***ne. A starsi tym bardziej. 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu byłem na wycieczce rowerowej po Warszawie. Była to sobota popołudnie, mnóstwo dziewczyn, młodych polek dużo z nich się do mnie uśmiechało gdy przez dłuższą chwilę (5 sek) przyglądałem się w ich kierunku.

 

Były pięknie poubierane w sukienkach, bardzo kobieco i delikatnie sie prezentowały. Wydawało się, że można do każdej zagadać. 

 

Niestety nie mogę tego powiedzieć co widziałem w gnieździe lewactwa pod pałacem stalina nastolatki jak i młode kobiety wydawały się takie bojowe, agresywne. Mijałem jedną białą młodą kobiete, która szła w objęciu murzyna (takiego czarnego z Afryki) na twarzy była bardzo wystraszona i wpatrywała sie w mijajacych ludzi tak jakby chciała coś ocenić czy jest postrzegana dobrze.

 

Także w tej polsce nie  jest tak do końca jednoznacznie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety jest, że Polacy to bardzo przykry naród, mentalność pańszczyźnianego chłopa z trojaków, fałszywa skromności i gościnność wobec obcych, bogatszych - dlatego Polki mają kisiel w gaciach na samą myśl o zagraniczniaku, taki Szwab albo inny niedomyty Angol u siebie może byc nikim ale wystarczy, że pojawi sie w Polsce ze swoim socjalem w kieszeni i rządzi albo np jakiś Kolorowy nieważne, że u siebie w wiosce macał kozy bo w Polsce staje się obiektem pożądania wielu pań. Myślę, ze zabójcza mieszanka komuny i katolicyzmu zrobiła z Polaków sfrustrowanych cierpiętników, frustracja rodzi agresje i zawiść, że jest ktoś kto ma lepiej, że kto.ś zrzucił kajdany, przecież podobnie jest z agresją na naszego guru Marka i na nasze Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mat2206 napisał:

Jak to  co  mentalność do kombinatorstwa, oszukiwania, nieufność.

U nas nie ma wspólnoty narodowej tylko każdy sobie, państwo  to  wróg.

Nie do końca się zgodzę. W starszych pokoleniach urodzonych w latach 50-60 owszem - buractwo, wiecznie skrzywione mordy, kombinatorstwo. Młodzi ludzie nawet nie wiedzą często kto jest prezydentem. Jad lejący się z TV robi jednak swoje i z tym się zgodzę. Młodych ludzi wku....a to, że tłuczone mają do łba, że mogą wszystko i powinni mieć wszystko. Karyny są wku..ne na koleżanki o dobrego chłopaka, lepszy telefon, kolesie są wkurzeni o dobre auto... Ludzie zazdrośni, bez ambicji, wiecznie roszczeniowi i wku...ni. 

23 minuty temu, LiderMen napisał:

Dwa tygodnie temu byłem na wycieczce rowerowej po Warszawie. Była to sobota popołudnie, mnóstwo dziewczyn, młodych polek dużo z nich się do mnie uśmiechało gdy przez dłuższą chwilę (5 sek) przyglądałem się w ich kierunku.

 

Były pięknie poubierane w sukienkach, bardzo kobieco i delikatnie sie prezentowały. Wydawało się, że można do każdej zagadać. 

Potwierdzam - w Wawie jakieś takie inne dziewczyny. I nad morzem! :). Trzeba po prostu doświadczenia i rozpoznawać od razu bitch-face. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.