Skocz do zawartości

Walka z samym sobą.


Lalka

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Bruxa napisał:

A ilu nieznanych też stosuje wizualizację i im nie zadziałała? Tego się nie da sprawdzić.

I tu jest pies pogrzebany, sprawdzić się da tylko nie da się obiektywnie o tym wypowiadać bo to bardzo indywidualne i wcześniej trzeba się skomunikować ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spartan napisał:

Negatywne, potępianie pewnej idei w czambuł i opieranie się jej podstawom/zasadom/ przekazom na zasadzie "na złość mamie, odmrożę sobie uszy". Dorzucasz swój grosz do sprawy, wygłaszasz swoje zdanie, gitara ! :) Cieszę się, że jesteś gotów do upadłego bronić swoje zdanie :) Podejścia do sprawy, czy to @ewelina czy moje pozostanie niezmienne, ba ! Tymbardziej utwierdzisz nas w przekonaniu, że jest słuszne :) Życzę byś jak najszybciej zdał sobie sprawę, że emanując wszem i wobec negatywną energią, robisz krzywdę tak naprawdę tylko sobie :) Tak na pniu wpadło mi porównanie do głowy: to tak jak rycerz, w pełnej zbroi i zamkniętą przyłbicą, z wielkim dwuręcznym mieczem w dłoniach - ktoś go bije bo łbie kijem, ale przez ograniczone widzenie i ruchomość, rycerz nie widzi, kto konkretnie łupie go po bani, więc zaczyna machać orężem dookoła, nie zważając kogo trafi :DAlbo może bardziej "ezoterycznie" - "You can't listen if your mouth is open, it's a fact of life".

Zadziwia mnie to jeszcze bardziej co piszą co poniektórzy Bracia i Siostry(ale to akurat mnie nie dziwi :P) , jakim cudem na forum gdzie tematyka logiczna,praktyczna wkrada się element WIARY w jakieś gusła, myślenie magiczne itd.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bohun 

10 minut temu, Bohun napisał:

jakim cudem na forum gdzie tematyka logiczna,praktyczna wkrada się element WIARY w jakieś gusła, myślenie magiczne itd..

Zdaje się, że w męskiej części są  nawet działy o takiej tematyce. Ale doskonale rozumiem Twój stosunek do tego typu tematów. Też nie interesowałam się tym od urodzenia i gdyby mi ktoś kiedyś zaczął rozprawiać o tym to pomyślałabym , że chyba z choinki się urwał. No, ale pamiętaj, że skoro czegoś nie doświadczyłeś to nie znaczy, że to nie istnieje. Powietrza też nie widzisz, a wiesz, że jest.

43 minuty temu, Bohun napisał:

Zadziwia mnie to jeszcze bardziej co piszą co poniektórzy Bracia i Siostry(ale to akurat mnie nie dziwi :P

Nie powinno to Cię dziwić, jeśli chodzi o sprawy duchowe itd. to mężczyzni  zdecydowanie przodują, przecież większość przywódców duchowych to faceci, większość naukowców, odkrywców podobnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewelina napisał:

@Bohun 

Zdaje się, że w męskiej części są  nawet działy o takiej tematyce. Ale doskonale rozumiem Twój stosunek do tego typu tematów. Też nie interesowałam się tym od urodzenia i gdyby mi ktoś kiedyś zaczął rozprawiać o tym to pomyślałabym , że chyba z choinki się urwał. No, ale pamiętaj, że skoro czegoś nie doświadczyłeś to nie znaczy, że to nie istnieje. Powietrza też nie widzisz, a wiesz, że jest.

Skoro jest tak jak piszesz że jest(i podobni Tobie) to ja chcę dowodów na to :)

Kilka zagadnień tu wymienię:

-religia jakakolwiek(co poniektórzy twierdzo że buk zapomniał fspomnieć w bibli o zasobach ropy/węgla/gazu i dinozarłach)

-ezoteryka

-tarot, ogólnie wróżenie

-znaki zodiaku

-homeopatia

-sekret

-życie po śmierci, duchy, nawiedzenia, egzorcyzmy

-wyszukiwanie wody różdżką

-systemy by wygrać w lotto

-dopisz se co kcesz byle wychodziło poza łamy naukowe :)

W te wyżej wymienione rzeczy WIERZĄ ludzie, Ty akurat sobie wymyślasz swoje własne i też w to wierzysz najwyraźniej, ble ble.

Jeżeli cokolwiek z tego co wymieniłem jest prawdą to jest gruba bańka do zgarnięcia, tu se możecie poczytać :

https://pl.wikipedia.org/wiki/James_Randi

Jak dla mnie sprawa wygląda bardzo prosto, jak ktoś nie zna kulis przestawienia to kuglarz może ssać zasoby i manipulować szarą gawiedzią jak chce i tyle.

P.S.

Ten smarkfon/laptok z którego to czytasz to się wziął z WIEDZY naukowej potwierdzonej, a nie z WIARY że tranzystor i żyrafa powstały od boga tylko zapomniał o tych rewelacjach fspomnieć w sfoim arcydziele zwanym... ;)

Pozdro

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ewelina napisał:

@Bohun uwielbiam Cię :D;). You made may day:lol:. Zaraz przylecę do Ciebie z wróżką zębuszką i postawimy Ci tarota.

Myślę, że z Twoim podejściem to nawet gdybym Ci napisała elaborat na kilkaset stron to i tak mi nie uwierzysz.

Wolałbym jednak proste kilku zdaniowe wytłumaczenie niż ścianę tekstu bez sensu :P

Cieszę się że "I make you day" bo płaskoziemcy przyparci do ściany chwytają się argumentów typu - ano w bi.. tak napisano to tak musi być, buk tak kciał - pomieszanie przeznaczenia z wolną wolą ale kto to zauważy... :D

Pozdrawiam

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkim, telegraficznym skrócie - w reinkarnacje, podwodne cywilizacje i świętego Mikołaja też wierzymy :D a także we Wróżkę Zębuszkę, Bukę, Wielką Stopę i to, że nasi piłkarze zaczną kiedyś wygrywać :D

 

BTW - kto nie wierzy w świętego Mikołaja ten trąba ! :D

Edytowane przez Spartan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bohun napisał:

ale to są dla mnie maksymalnie nieprawdopodobne cuda na kiju.

@Bohun tak pisałeś o moich poprzednich komentarzach, więc delikatnie mówiąc mam subtelne... wątpliwości jak odniesiesz się do kolejnych :D. Ale jeśli sam tego chcesz to postaram się coś sklecić;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ewelina napisał:

@Bohun tak pisałeś o moich poprzednich komentarzach, więc delikatnie mówiąc mam subtelne... wątpliwości jak odniesiesz się do kolejnych :D. Ale jeśli sam tego chcesz to postaram się coś sklecić;).

Cieszę się że mogę z kimś semsownie porozmawiać i gdy ten ktoś ma argumenty w rozmowie, a nie owija w bawełnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że to jaka wiedza dostępna jest powszechnie, nauczana w szkołach nie musi być tą jedyną i prawdziwą. Mam znajomą osobę, która jest historykiem sztuki, studiowała w Stanach Zjednoczonych, dodatkowo pochodzi z bardzo zamożnej rodziny. Dzięki temu ma dostęp do źródeł, bibliotek, badań, dokumentów, środowisk, do których dostęp ma tylko ograniczona liczba osób. Wielokrotnie uczestniczyła w wykopaliskach archeologicznych. Dzięki niej dowiedziałam się bardzo ciekawych informacji.

Religia: kwestii wiary nie chciałabym poruszać, jest to bardzo delikatna sfera, nie chciałabym nikogo urazić. Osobiście wierzę w Boga, ale postrzegam Go w nieco inny sposób niż religie ukazują.

Wróżenie, znaki zodiaku : Znaki zodiaku są pewnym symbolem, ktory opracowany zostal poprzez obserwacje Natury i naturalnych praw fizyki jak i oddzialywanie planetarne na Ziemie oraz na planety w całym systemie galaktycznym. Wszystko jest dosc logicznie skonstruowana matryca (tarcza zegara powstala na podstawie znakow zodiaku), ktora jest wynikiem obliczen i obserwacji tysiaca a nawet milionow lat ziemskich. Jest to wiedza, ktora zostala uzyskana poprzez wewnetrzny rozwoj istot ludzkich, przez introspekcje jak i poprzez konkluzje obserwowanych zjawisk astronomicznych. Ogolnie matryca ta miala ulatwiac postep ludzkosci - hodowle roslin, przewidywanie zmian Natury w przeciagu wielu tysiacleci jak i na przyklad dostosowywanie narzedzi jakimi poslugiwal sie czlowiek do budownictwa... pozyskiwanie naturalnych zrodel energii kosmicznej, slonecznej na korzysc ogolu. Astrologia to nie czytanie przyszlosci jednostki, jedynie wiedza na temat zjawisk kosmologicznych, ktore maja okreslone cykle jak cykl narodzin i smierci czy tez takie proste rzeczy jak zbiory, plony. To sa ramy, ktore maja pomagac w roznych dziedzinach zycia a nie przewidywaniu przyszlosci czlowieka jako takiej. Sami oczywiscie kreujemy nasza rzeczywistosc wiec przyszlosc jest zmienna (ale to juz dluzszy temat) jednak znaki zodiaku sa jakby osobna dziedzina nauki mozna powiedziec, poparta obliczeniami matematycznymi.  Jesli chodzi o astrologie i jednostke, zodiak i wiedza z zakresu astrologii nie zostala stworzona po to, aby definiowac konkretna przyszlosc danej jednostki - jest jedynie pewnym szyfrowanym kodem, ktory jest jedynie zapisem uaktywnionych w momencie urodzenia jednostki , Sil Natury oraz wplywu elektromagnetycznego planet we Wszechswiecie w danym momencie. Marsowy wplyw na rzekome ksztaltowanie charakteru jednostki nie przesądza o jego wojowniczosci czy wrogosci do swiata w przyszlym zyciu, jedynie informacja ta podaje tendencje fal elektromagnetycznych emitowanych, ktore docieraja do Ziemi pod danym kątem padania i jest to scisle obliczone matematycznie, fizycznie i wg roznych regul ustalonych w astrologii. Informacje czytane w zodiaku lub wedlug astrologicznego zrozumienia maja jedynie pomoc danej osobie  w ksztaltowaniu swojego zycia, charakteru, relacji inter-personalnych czy tez w prostych rzeczach jak budowa miast, metropolii czy wynalazkow. Nie przesadzaja jednak o tym, czy ktos bedzie mial na przyklad finansowy dostatek czy nie, wskazuja jedynie informacje-klucze o wibracji, ktora moze byc wykorzystywana przez nas do ksztaltowania naszej rzeczywistosci. Trzeba rowniez zrozumiec, ze cywilizacje starozytne byly daleko bardziej rozwiniete umyslowo i mialy zupelnie inna wiedze na temat otaczajacego nas swiata fizycznego i duchowego. „Prymitywna” symbolika, ktora poslugiwano sie w zapisach alfabetycznych typu runy badz hieroglify sluzyly ludziom w dawnych czasach do przekazywania informacji w postaci ogolnie rozumianych prostych zapisow. Interpretacja ich byla rozumiana przez wszystkie jednostki ze wzgledu na gleboki rozwoj duchowy oraz swiadomosci jednostki, ktora zyla bardziej zsynchronizowana z Natura oraz byla bardziej receptywna na elektromagnetyczne przekazy Wielkiej Inteligencji Wszechswiata. Kazdy czlowiek dawniej nie potrzebowal internetu ani ksiazek aby sie o czyms dowiedziec, gdyz ogolnie pojety czlowiek rozumiany byl jako odbiorca sil kosmologicznych (mikrokosmos w makrokosmosie) - czyli stanowil sam w sobie ksiege wiedzy. Zodiak i inne „ezoteryczne wymysly” sa jedynie zapomnianymi metodami jakimi poslugiwano sie w miare tracenia kontaktu czlowieka z wewnetrzna intuicja, ktora stanowila zrodlo jego wszelkiej wiedzy i inspiracji. Metody te mialy jedynie ulatwic zycie tak jak wspomnialam. Byly czyms w rodzaju wymyslu czasu lub lat, ktore maja okreslac jedynie czestotliwosc pewnych zjawisk na przyklad jeden dzien to obrot Ziemi wokol wlasnej osi a rok to jedynie odstep czasu miedzy dwoma jednakowymi polozeniami Ziemi w jej wedrowce po orbicie wokol Slonca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa

4 minuty temu, Bruxa napisał:

Trudno żeby ktoś utalentowany, bystry, pojętny, dobrze urodzony, cwany czy piękny wyobrażał sobie, że jest skazany na porażkę.

Myślę, że takich osób jest sporo, zauważ ile ludzi bogatych i sławnych popada w nałogi, popełnia samobójstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewelina napisał:

Zacznę od tego, że to jaka wiedza dostępna jest powszechnie, nauczana w szkołach nie musi być tą jedyną i prawdziwą. Mam znajomą osobę, która jest historykiem sztuki, studiowała w Stanach Zjednoczonych, dodatkowo pochodzi z bardzo zamożnej rodziny. Dzięki temu ma dostęp do źródeł, bibliotek, badań, dokumentów, środowisk, do których dostęp ma tylko ograniczona liczba osób. Wielokrotnie uczestniczyła w wykopaliskach archeologicznych. Dzięki niej dowiedziałam się bardzo ciekawych informacji.

Red alert na samym początku, podpierasz się jakąś tam niby "wyjątkową" osobą bliżej nam szarej gawiedzi nie znaną.Nikt nie jest tego w stanie zweryfikować kto to jest tak naprawdę - reszta to pierdololo....

Twoje argumenty są naprawdę wyssane z palca, Ty je sama tworzysz we własnej głowie, sorry.

Widzisz tą dziewczynkę z fujarkom ? 

P.S.

Historia jest pokrętna sama w sobie, historię piszą zwycięzcy i to jest pewne, bo co do najnowszej nie możemy być pewni, ale co poniektórzy wyciągają bardzo dalekosiężne wnioski na temat o wiele starszych zdarzeń o których tak naprawdę gówno wiemy.

Nauka zaś to nauka, prawo Ohma będzie ZAWSZE obowiązywać we wszechświecie choćby za milion lat odkrył je ktoś inny na innej planecie - kwestia nomenklatury.

Pozdro

 

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ewelina napisał:

@Bruxa

Myślę, że takich osób jest sporo, zauważ ile ludzi bogatych i sławnych popada w nałogi, popełnia samobójstwa.

I w drugą stronę - znajdzie się sporo przykładów, nawet na tym forum i to sprzed kilku dni - gdzie Brat, którego nicka sobie nie przypomnę, wyszedł z kilkuletniego cugu narkomanii, pijaństwa, chuligaństwa i czego tam jeszcze. I jest na doskonałej drodze, żeby nie tylko wyjść na prostą, ale przekuć swoje słabości w sukces.

 

Zostawmy religię za plecami, z takiej dyskusji nigdy nie wyjdzie nic dobrego, tymbardziej konstruktywnego. Wszelkie taroty, horoskopy - są pełne truizmów - uwaga, @Bohun - będę używał słów, których w swoim impertynenckim i ograniczonym pojmowaniu świata możesz nie pojąć, tymbardziej nie będę próbował Ci ich wytłumaczyć, bo raz - to nie moje zadanie, w szkole powinni nauczyć Cię różnych dziwnych słówek, a dwa - nie chce mi się.

 

Akurat co do znaków zodiaków to wybitnie nie trafiłeś. Wszystkie dwanaście znajdziesz na nieboskłonie i daty, w których dany zodiak się "pojawia" - i tak mi nie uwierzysz - są nieprzypadkowe. Z każdym z nich wiąże się jakaś historia, czy to w mitologii greckiej czy egipskiej - NIE ZGADNIESZ ! - obie kultury są sobie bliższe niż by się mogło wydawać i przeplatają się wzajemnie w wielu wątkach. Tak więc mitologia grecka, egipska, aztecka czy chińska - wszyscy widzieli oni te same gwiazdy, tylko przypisywali im inne nazwy i znaczenia. Ale najlepsze dopiero przed nami - uwaga znowu będzie trudne słówko - ekliptyka. Wyobraźmy sobie, że to Słońce i wszelkie inne gwiazdy w kosmosie krążą wokół Ziemi, pozorna droga Słońca wokół naszej planety nazywa się właśnie ekliptyką. Wzdłuż tej drogi, wyobraź sobie - znajduje się dwanaście gwiazdozbiorów, które jakiś "gamoń", wierzący w gusła i wilkołaki,  przypisał znakom zodiakom i kiedy Słońce "wchodzi" do danego gwiazdozbioru, to znaczy, że czas danego "znaku zodiaku" właśnie się rozpoczął. O wzajemnym oddziaływaniu Księżyca i Słońca na Ziemię, które to oddziaływanie porusza codziennie ogromne ilości wody, powodując pływy, prądy pływowe, czy wahania poziomu morza - o tym z litości nie wspomnę.

 

Ale mam wrażenie, że produkuję się na marne. Skoro według Ciebie - próbować zrozumieć swoje własne emocje, procesy decyzyjne - generalnie - zrozumieć własną podświadomość - czyli krótko poznać siebie - to nic innego jak kuglarskie sztuczki, to ja już nie mam więcej pytań.

Edytowane przez Spartan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bohun szczerze to mnie Twój komentarz wcale nie dziwi. Mogłam się tego spodziewać.  Ale na jakiej podstawie w takim razie sądzisz, że informacje, w które Ty wierzysz są prawdziwe i rzetelne? Jakie są dowody na to, że  James Randi, na którego się powoływałeś ma informacje nie wyssane z palca? 

7 minut temu, Bohun napisał:

Nikt nie jest tego w stanie zweryfikować kto to jest tak naprawdę - reszta to pierdololo....

I wzajemnie, ja też przecież Cię nie znam. Większość rzeczy w życiu robimy na wiarę, idziesz do pracy bo spodziewasz się, że dostaniesz za to pieniądze, ale nie wiesz tego na pewno, włączasz telewizję , bo wierzysz że obejrzysz ciekawy serial, itd.

11 minut temu, Bohun napisał:

Twoje argumenty są naprawdę wyssane z palca, Ty je sama tworzysz we własnej głowie, sorry.

Muszę Cię uświadomić, ale każdy człowiek postępuje identycznie. Wszystko zaczyna się od myśli, możemy umownie uznać, że w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ewelina napisał:

@Bohun szczerze to mnie Twój komentarz wcale nie dziwi. Mogłam się tego spodziewać.  Ale na jakiej podstawie w takim razie sądzisz, że informacje, w które Ty wierzysz są prawdziwe i rzetelne? Jakie są dowody na to, że  James Randi, na którego się powoływałeś ma informacje nie wyssane z palca?

On nie ma informacji tylko zaproponował nagrodę dla tego kto udowodni w kontrolowanych warunkach jakiekolwiek zjawisko paranormalne(osoba twierdząca że potrafi np.patykiem wyczuć wodę :D (łatwy szmal, co nie?Przecież co drugi radiesteta potrafi to zrobić,co nie ? Heh lolXD)   dobrowolnie godzi się na jego warunki i to nie są to jego warunki tylko ogólnie naukowo powszechnie stosowane).

W ten sposób udowadnia się zjawiska występujące w przyrodzie(podwójnie ślepy test) - wyobraź sobie że nie wystarczy że jakiś Kaźmierz stwierdzi że:"Ja to wiem jaka pogoda będzie za rok po kolorze mchu na wierzbie".

P.S.

Wyobraź sobie że to co piszą w książkach do fizyki i chemii są to informacje  prawdziwe bo w przeciwnym razie to być tego posta nie napisała ze swojego elektronicznego sprzęta :DCuda co niee - takie małe zaklęte pudełeczko - pewnie sam szatan tam siedzi... :D 

Nie rozumiesz kompletnie co ja piszę.

Pozdro

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spartan napisał:

I to jest dopiero dojrzałe podejście do tematu ! :D Rzuciłeś, Bracie @Bohun listę tematów, część z Twoich tez została brutalnie sprowadzona na Ziemię, i kiedy zostałeś wywołany do tablicy, stwierdzasz: "eee pierdole, nie rozumiecie mnie kompletnie" :D

Przepraszam może mi Pan(i) to napisać jeszcze raz ? :(

P.S.

Zapytam jeszcze raz - gdzie są wasze jakiekolwiek argumenty oprócz wiary w jakieś cuda ?

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewelina napisał:

@Bohun ale idąc Twoim tokiem rozumowania, dlaczego uważasz, że podwójnie ślepy test jest wiarygodnym sposobem na udowadnianie zjawisk przyrodniczych? Chcę dowodów;). Tak właśnie wygląda dyskusja z Tobą.

Idę spać, zmenczony jestem...Ty tymczasem Ewelina z kolegami piszcie książkę na temat tej władzy nad rzeczywistością sterowaną świadomością pojedynczego człowieka...

Edytowane przez Bohun
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl rodzi się w głowie, ale gdzie konkretnie ? Nasza podświadomość pracuje od momentu, w którym otwieramy oczy i widzimy jakiegoś zamaskowanego jegomościa, który chwilę potem klepie nas po dupie :D Od tego momentu nasza podświadomość zaczyna "nagrywać" dosłownie wszystko. Jest jedno ale - ludzki mózg w swojej niedoskonałości nie potrafi zapisać emocji, zapachów czy wspomnień w formie jakiej są, tylko zapisuje je w postaci obrazów. Na tej zasadzie opierają się wszelcy Pick-up-Artist, którzy "wgrywają" kobiecie ich własne wyobrażenia i zapisują je jako "jej wyobrażenia", metoda sześcianu, w połączeniu z truizmami. Ale nie o tym.

 

Wszyscy mają sny. Jedni rzadziej, drudzy na co dzień. Nie ma konkretnych naukowych dowodów na to co za chwilę napiszę, ale coraz powszechniej uważa się, że nie można wyśnić czegoś, czego w rzeczywistości nigdy się nie widziało. Czasem te wszystkie obrazy widziane w naszych snach są tak ze sobą poplątane, że wydawać by się mogło iż sen jest jakiś abstrakcyjny. Zastanawiające jest jednak to, że podczas snu, w ludzkim mózgu, produkowana jest substancja, zwana "DMT" - dimetylotryptamina - potężna substancja chemiczna z szerokiej gamy psychodelicznych i psychoaktywnych, kilkusetkrotnie silniejsza od narkotyków. Nikt nie wie dlaczego. Zastanawiające jest również, że faceci śnią głównie w fazie tzw. REM - Restless Eye Movements - gdzie ludzki mózg jest pobudzony, praca serca przyspiesza i co ważne z punktu widzenia facetów - produkowany jest testosteron.

 

Istnieje coś takiego jak sesje prenatalne. Generalnie, wprowadza się pacjenta w bardzo głęboką hipnozę, i "odtwarza się" niejako moment narodzin. Jeżeli jesteś kobietą i zabierasz partnera na taką terapię, to musisz mieć mocne nerwy bo to co zobaczysz, odzobaczyć się już nie da :D Dorośli faceci zachowują się dosłownie jak niemowlęcia, machają kończynami w powietrzu, bełkoczą, płaczą itd.

Po co o tym wszystkim wspominam ? Bo wierzę, że nie tylko wszyscy ludzie których kiedykolwiek spotkaliśmy, nie ważne w jakich okolicznościach - wierzę, że wszystko co przeżyliśmy, zobaczyliśmy, poczuliśmy zmysłami - wszystko to nie tylko nas ukształtowało i doprowadziło do tego momentu, w którym znajdujemy się teraz. Wierzę również, że przy odrobinie wysiłku, można do tej ogromnej skarbnicy wiedzy zajrzeć i po prostu ją wykorzystać. Ludzka podświadomość nie posiada "instynktu samozachowawczego" - nie jest w stanie odróżnić "zła" od "dobra" - wszelkie nasze myśli czy emocje, po prostu przełoży na swój język i zaprzęgnie całą swoją dotychczasową wiedzę, by nasze myśli się urzeczywistniły.

 

Jest w tym wszystkim jednak pewna pułapka. Przez wiele religii, o których nie będziemy debatować,  diabeł czy generalnie "ten" zły był utożsamiany z ego właśnie. To ten cichy wewnętrzny głos, który każe nam myśleć, że ten "głos" to "my". O czym zresztą traktuje film "Revolver", o którym po raz kolejny wspominam.

 

Wszelkie nasze myśli, emocje, odczucia, wszelkie prawdy, tylko prawdy i gówno prawdy - to nic innego jak przelotny moment naszej własnej percepcji. Podświadomość nie rozpoznaje wrogów - czyni to nasze własne ego, podpowiadając nam po cichutku, że dany człowiek w danej sytuacji - zagraża naszemu systemowi wartości i "kwestionuje naszą inteligencje".

 

Tak więc skracając moje wypociny do minimum - w każdej grze jest zawsze przeciwnik i jest wygrany. Sztuką jest rozpoznać, kiedy jest się tym pierwszym, by móc stać się tym drugim. Do "ów" gry możecie dopisać jakiekolwiek znaczenie czy definicję, według własnych upodobań i widzimisię. Właśnie taka jest moja definicja "pracy nad sobą" - by wiedząc skąd przychodzimy, dojść tam gdzie chcielibyśmy się znaleźć, cokolwiek by to nie było. A rozumienie siebie, swoich własnych emocji i procesów z nimi związanych, jest jednym z możliwych sposobów osiągnięcia celu.

 

Bardzo rozbudowana jak na piątkowy wieczór literacka "diorama" :D

 

BTW - @Bohun - takie książki już są, zostały wydane bodajże w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, więc plagiatować nie będziemy. Podałbym Ci tytuł ale mam jakieś dziwne, nieodparte wrażenie, że nawet byś się nie zainteresował ;) Ale polecam Wiedźmina - w końcu Guślarz prosił Geralta o pomoc w odprawianiu Dziadów ! Pisał o nich także Mickiewicz, więc to musi być prawda i dowód, którego szukasz ! :D

Edytowane przez Spartan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bohun napisał:

jakim cudem na forum gdzie tematyka logiczna,praktyczna wkrada się element WIARY w jakieś gusła, myślenie magiczne itd.. :(

Jakim cudem gdzie na forum tematyka logiczna, praktyczna wkrada się element WIARY w jakieś teorie spiskowe, kwestionowanie lądowania na księżycu, płaskiej ziemi itd.. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.