Skocz do zawartości

Mój trzydniowy post :)


Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie! Otóż planowałem to od dawna, bardzo dawna. W końcu nadarzyła się okazja przy zmianie pracy. Był stres bałem się, że jak coś zjem to nagle dostanę wysypki, jak pójdę na firmowy kibelek, to będzie waliło, ze będzie czuć nawet z ulicy :) Więc mówię do siebie: robimy post dzieciaku ! 

I tak walnęło trzy dni: pon, wt, śr. Podczas postu tylko woda i może z 8-9 herbat, to wszycho. Nic się do niej nie przygotowałem, ot tak od dzisiaj. Czułem się fajnie, lekko, ale ostatniego dnia jakby trochę senny poza tym żadnych czynników ubocznych, no tylko abs wygląda jak z żurnala hehe. 

Ot taki pościk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stosuje posty trzydniowe dla zdrowia i ku wzmacnianiu ducha . W czasie postu zauważyłem:

• wiecej czasu w ciągu dnia

• spadek tkanki tłuszczowej 

• wyostrzone zmysły smaku ( po ukończonym poście )

czasami były skutki uboczne w postaci bólu głowy i ogólnemu osłabieniu organizmu. Post skłaniał mnie tez do większych refleksji po przez odcięcie się od konsumpcjonizmu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję dwa jednodniowe posty w miesiącu i jestem bardzo zadowolony. Zawsze  doskonałe samopoczucie 'po". Docelowo chcę wprowadzić w swoje życie jeden post tygodniowo. 

Na dłuższym poście leczniczym bylem trzykrotnie: 2x3 dni oraz 1x5 dni, gdy walczyłem z otyłościa, wszystkie trzy posty zrealizowałem w jednym kwartale, efekt był taki, że po upływie 3 miesięcy ważyłem 13 kg mniej, ale należy dodać, że wprowadzałem w tym czasie zmiany w stylu odżywiania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem w 4 dniu postu, mam zamiar zakonczyc go gdzies w 10 dniu, moze wczesniej zalezy od przelomu kwasniczego czy pojawi sie wczesniej, ogolnie ostatnie 3 dni to byla katorga, taki glodny ze szok, brak energi. Glownie zdecydowalem sie, aby sie wyleczyc z angin ktore mnie ciagle lapaly, teraz jestem w 4 dniu i od wczoraj zaczelo bolic mnie gardlo, a'la angina i mam nadzieje, ze cos sie tam leczy  I dlatego mnie boli :D

 

A czy da sie odrazu po 10 dniowej glodowce przejsc na keto? Co trzeba by bylo jesc po zakonczeniu glodowki, bo tak jesli owoce to moj organizm przestawi sie na wegle spowrotem, a jak zaczne z tlustymi potrawami to zbyt szybko rzuce trudnostrawne potrawy I moge pewnie umrzec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, Ksanti said:

A jak ze spadkiem mię$ni i ogólnie wagi? Słyszałem, że głodówka prędzej spala mięśnie niż tłuszcz. No i czy da się wysiedzieć wtedy te 8h przy kompie np. Praca. Jak wzrok podczas głodówki?

 

 

Zależy ile zamierzasz głodować, mięśni dużo nie stracisz przy 3 dniach postu. Organizm najpierw będzie jadł śmieci z jelit i czerpał energię ze zgromadzonego tłuszczu.

Pracowałem przy kapie na głodówce było ok, gorzej jakbyś miał pracować fizycznie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Levis napisał:

Glownie zdecydowalem sie, aby sie wyleczyc z angin ktore mnie ciagle lapaly, teraz jestem w 4 dniu i od wczoraj zaczelo bolic mnie gardlo, a'la angina i mam nadzieje, ze cos sie tam leczy  I dlatego mnie boli :D

To cię zmartwię przyjacielu ale angin nie wyleczysz głodówką :P Niestety tylko celowany antybiotyk w odpowiedniej dawce.
Musisz zrobić antybiogram i na jego podstawie lekarz przepisze odpowiedni lek. Teoretycznie po zakończeniu leczenia powinieneś zrobić antybiogram jeszcze raz.


W zeszłym roku miałem ciągłe nawracające anginy i dopiero po 7-dmym antybiotyku(pierwsze 3 brałem bez konsultacji z lekarzem) udało się to dziadostwo zwalczyć do końca.
Potem brałem jakiś lek którego nazwy nie pamiętam. W seriach 3x 10 dni i pomiędzy seriami 20 dni przerwy.
Od tamtej pory nie zachorowałem ani razu. Zaszczepiłem się jeszcze na grypę i jestem niezniszczalny :P 
 

Wbrew krążącym opiniom nie dostałem dałna ani wodogłowia. 

Edytowane przez UncleSam
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Levis napisał:

A czy da sie odrazu po 10 dniowej glodowce przejsc na keto?

Głodówka sama w sobie jest jednym ze sposobów wchodzenia w ketozę.

Bardzo możliwe, że już w 2-3 dniu głodówki będziesz na ketozie, jak spalisz glikogen który znajduje się w Twoim ciele (głównie mięśnie, wątroba).

Obserwuj zmiany zapachu oddechu i moczu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, krzy_siek napisał:

Głodówka sama w sobie jest jednym ze sposobów wchodzenia w ketozę.

Bardzo możliwe, że już w 2-3 dniu głodówki będziesz na ketozie, jak spalisz glikogen który znajduje się w Twoim ciele (głównie mięśnie, wątroba).

Obserwuj zmiany zapachu oddechu i moczu.

Jasne jestem teraz w keto, ale chodzi mi ze jak juz wroce do jedzenie odrazu po poscie to na poczatku zaleca sie pic sok z owocow przez 1/2dni, potem same owoce tez 1/2dni a jak wiadomo owoce to wegle (poza awokado) I wydaje mi sie ze przez ten czas przyjmowania tych owocow wyjde z tego keto co jestem obecnie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krzy_siek napisał:

Bardzo możliwe, że już w 2-3 dniu głodówki będziesz na ketozie, jak spalisz glikogen który znajduje się w Twoim ciele (głównie mięśnie, wątroba).

Dlatego na samym początku warto zużyć glikogen im szybciej to nastąpi tym szybciej minie uczucie głodu. 

 

@Ksanti im dłuższy post tym więcej proporcjonalnie idzie z tłuszczu niż z mięśni. 

 

 

 

Edytowane przez Ramzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Levis napisał:

asne jestem teraz w keto, ale chodzi mi ze jak juz wroce do jedzenie odrazu po poscie to na poczatku zaleca sie pic sok z owocow przez 1/2dni, potem same owoce tez 1/2dni a jak wiadomo owoce to wegle (poza awokado) I wydaje mi sie ze przez ten czas przyjmowania tych owocow wyjde z tego keto co jestem obecnie 

Jeśli po głodówce chcesz być na keto to owoce odpadają, generalnie na ketozie owoców się nie je poza jagodowymi (porzeczki poziomki jagody borówki truskawki itd), i to okazyjnie. Awokado też trochę węgli ma ale generalnie jedno duże na raz można bez problemu zjeść.

Dla utrzymania ketozy, przy wychodzeniu z głodówki zacząłbym od lekkich posiłków, pierwsze co to może kakao z masłem (jeśli chcesz zacząć od płynnych) albo jajecznica z pomidorami na maśle.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wytrzymałem taki post 3dniowy tylko woda, kawa i herbata czarna. Uważam, że dobra to jest sprawa coś takiego zrobić.

Obecnie od jakiegoś czasu jestem na IF oraz robię tak że raz w tygodniu to jest w poniedziałki robię jednodniowe głodówki. Nie ma spadków energii ani głową nie boli. Poniedziałki wybrałem dlatego że po weekendzie zawsze się je odrobinę więcej i jak sobie taki post zafunduje to organizm lepiej funkcjonuje i się oczyści. 

Pozdrawiam wszystkich aktualnie na głodówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.