Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyć majątek na wypadek rozwodu i innych zdarzeń losowych - nowa książka.


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś dostępna jest nowa książka!! (dostępna w wersji PDF, jeśli ktoś chce nabyć wersję EPUB proszę poczekać do poniedziałku, zostanie dodana).

 

Dostępna w sklepie: https://samczeruno.pl/sklep/

 

https://samczeruno.pl/sklep/downloads/jak-zabezpieczyc-majatek-na-wypadek-rozwodu-i-innych-zdarzen-losowych-pdf/

 

oqBY6cN.jpg

 

Poradnik skupia się na kilku istotnych kwestiach:

 

1. Na metodach jakimi możecie zabezpieczyć swój majątek przed zajęciem, w przypadku zdarzeń takich jak:

 

- rozwód

 

- samowola urzędnicza

 

- niesłuszne roszczenia wierzycieli

 

- nieuczciwe działania wspólników i partnerów biznesowych

 

2. Zabezpieczenie majątku na wypadek:

 

- kryzysu gospodarczego

 

- konfliktu zbrojnego

 

3. Na metodach anonimizacji stanu posiadania (oraz anonimizacji dysponowania środkami), zarówno jeśli chodzi o środki zgromadzone na kontach bankowych jak i inne składniki majątku ruchome bądź nieruchome.

 

4. Ponadto poradnik wyjaśnia kiedy dane działania są legalne, a w jakich okolicznościach mogą stanowić przestępstwo. 

 

 

Co znajdziecie w środku?

 

- opis zagrożeń i zabezpieczeń (w tym technicznych zabezpieczeń informacji)

 

- największe błędy popełniane przy operowaniu majątkiem, które mogą prowadzić do jego utraty np. na rzecz żony

 

- metody przechowywania środków z opisem skuteczności danej metody i zagrożeń, na które jest podatna

 

- metody zabezpieczenia środków przed zajęciem komorniczym, roszczeniami ze strony organów podatkowych i innymi wierzytelnościami

 

- opis różnego rodzaju spółek, które w polskim systemie nie występują lub występują w szczątkowej formie (LTD, LLP, LLC), a które można zakładać poza granicami RP czerpiąc z tego różne korzyści

 

- opis rozwiązań opartych o prawo krajów anglosaskich lub prawo rajów podatkowych jak trusty, fundacje, spółki offshore 

 

- metody anonimizacji środków (jak faktycznie posiadać środki finansowe, spółki, fundacje nie figurując osobiście w żadnej publicznie dostępnej dokumentacji)

 

- optymalizacja podatkowa

 

- wskazówki dotyczące planowania spadkowego z pominięciem polskiego prawa, które w tym zakresie daje niewielkie możliwości, a tak naprawdę odbiera dowolność w dysponowaniu własnym majątkiem na wypadek śmierci

 

- raje podatkowe (subiektywne ujęcie)

 

- skuteczna zmiana rezydencji podatkowej (wady/ zalety/ ryzyko nieuznania zmiany przez organy podatkowe RP)

 

- szybkie uzyskanie drugiego paszportu (z możliwością legalnego uzyskania nowej tożsamości)

 

I wiele innych ciekawych wskazówek i informacji.

 

 

Cała książka stanowi subiektywne ujęcie tematu, co to oznacz?

 

Ogranicza się do opisu rozwiązań, które stosowałem osobiście lub stosowały osoby mi bliskie, które darzę zaufaniem.  Wiem, że rajów podatkowych jest więcej, wiem że analogiczne rozwiązania można wdrożyć w innych miejscach na świecie niż te opisane w poradniku, ale jak już wspomniałem, ograniczam się do rzeczy sprawdzonych.

 

Dokonuję również subiektywnej oceny danych rozwiązań przypisując im gwiazdki jak przy ocenie restauracji bądź hoteli. Na ocenę miały wpływ następujące czynniki:

 

1 Poziom zabezpieczenia przed roszczeniami.

 

2 Poziom anonimizacji środków. 

 

3 Poziom zabezpieczenia na wypadek innych zdarzeń niż roszczenia.

 

4 Łatwość dostępu danego rozwiązania dla obywatela polskiego.

 

Poradnik jest zbiorem pewnych drogowskazów i ukazaniem rozwiązań. Należy pamiętać, że każde rozwiązanie powinno być dostosowane do potrzeb konkretnej osoby, a w przypadku przeprowadzania skomplikowanych operacji finansowych należy skonsultować je z wyspecjalizowaną kancelarią prawną lub firmą specjalizująca się w międzynarodowej obsłudze księgowej osób fizycznych jak i podmiotów gospodarczych.

 

 

M3Xz7Rf.jpg

  • Like 24
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko miłej lektury, starałem się pisać jak najprostszym językiem, bez używania prawnej lub innej fachowej terminologii, jednak w niektórych miejscach tekst jest dość zawiły, ze względu, że opisywane mechanizmy są skomplikowane.  

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Nie wiem dlaczego, ale zawsze gdy widzę taki olbrzymi, bankowy sejf, to odczuwam mieszaninę fascynacji i grozy

To tak jak z grubymi paniami ?  Też odczuwa się mieszaninę fascynacji i grozy, dodatkowo człowiek się zastanawia w obu przypadkach czym to jest napchane ?  

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mosze Red napisał:

 Też odczuwa się mieszaninę fascynacji i grozy, dodatkowo człowiek się zastanawia w obu przypadkach czym to jest napchane ?  

Grozę przy większych Paniach czułem, strach także, ale fascynacji absolutnie nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam zbiorczo na pytania z PW:

 

1 Ilość stron: 150+ 

 

2 W papierze będzie tylko ograniczona ilość, jako część zestawów kolekcjonerskich. 

 

3 Zestaw do pobrania zawiera PDF + EPUB.

 

4 Tak przechodziłem pełną procedurę i posiadam paszport jednego z krajów, które wymieniłem, szczegóły zachowam dla siebie z oczywistych względów. 

 

5 Tak, będą jeszcze nowe książki w tym roku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red Czy w książce poruszone są rozwiązania majątkowe pozwalające przetrwać kryzysy gospodarcze, zawieruchy ekonomiczne itd.?

 

Jak oceniasz prawdopodobieństwo, skalę i skutki potencjalnego kryzysu w następnym roku? W jaki sposób polecałbyś się przygotować majątkowo na potencjalne perturbacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2019 o 02:58, Andy Anderson napisał:

Czy w książce poruszone są rozwiązania majątkowe pozwalające przetrwać kryzysy gospodarcze, zawieruchy ekonomiczne itd.?

Opisane metody można wykorzystać do niwelowania strat, a jak ktoś podejdzie do tego kreatywnie to można zgromadzić środki, które pozwolą się wzbogacić podczas poważnego kryzysu. 

 

W dniu 14.08.2019 o 02:58, Andy Anderson napisał:

Jak oceniasz prawdopodobieństwo, skalę i skutki potencjalnego kryzysu w następnym roku? W jaki sposób polecałbyś się przygotować majątkowo na potencjalne perturbacje?

Prawdopodobieństwo nikłe. Stawiam raczej na za 4 - 5 lat. Skala ograniczona, nie będzie to tak spektakularne jak przy bańce na nieruchomościach w USA, ale wszystkie branże odczują.

 

Przygotować się można tak jak na każdy kryzys, oszczędzaj w złocie, CHF, kupuj ziemię (najlepiej w krajach gdzie podatki od nieruchomości i gruntu są symboliczne, żebyś w okresie kryzysu nie musiał sprzedawać, bo nie będzie cię stać na katastralny ;)  ).

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.