Skocz do zawartości

Badania na choroby weneryczne - jak zorganizować po kosztach?


Tomko

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.08.2019 o 21:04, Morfeusz napisał:

@Tomko Może warto raz honorowo oddać krew? Wiele div tak robi i mają badania za free. Sam się nad tym zastanawiam.

  1. Za darmo zbadają Ci krew na HPV, HIV, żółtaczki i inne choroby.
  2. Jeżeli wszystko ok, to pobraną porcją możesz uratować komuś życie. 
  3. Dostaniesz posiłek regeneracyjny. 

 

Tylko na HIV, WZW C, WZW B i kiłę. Jeszcze mogłeś wspomnieć o dniu wolnym od pracy, bo taki przysługuje krwiodawcom. Takie podejście, czyt. diagnozowanie się w centrum krwiodawstwa, generuje duży problem i koszta dla takiej jednostki. Ponadto jest zwykłym kłamstwem - nie po to są formularze o ryzykownych zachowaniach itd.

 

@Tomko

A co chcesz uzyskać testami HPV? Na HPV, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, skuteczną profilaktyką jest szczepionka na HPV przed inicjacją seksualną. To jest jedyna ochrona. Prezerwatywa nie chroni, seks oralny również. 

Ja spożytkowałbym te pieniądze jak już to na badanie pod kątem HIV, WZW C, ewentualnie WZW B - przy tym ostatnim sprawdź czy byłeś szczepiony. Jeżeli nie to zaszczep się.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można wyczytać w sieci to któryś z wirusów HPV ma ok połowa aktywnej seksualnie populacji. A ok 80 procent miało lub będzie mieć. Wiadomo są wirusy bardziej "zjadliwe" i mniej. I lepiej nie mieć jak mieć ale ludzie często nie wiedzą nawet i przenoszą dalej a nawet jaki wiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujesz, że może Ci to w jakiś sposób pomóc to przebadaj się. Z klinicznego punktu widzenia specjalnego sensu to nie ma. Jeżeli będzie to HPV wysokiego ryzyka to nieznacznie wzrasta Ci ryzyko nowotworu penisa i raka krtani, jednak u mężczyzn jest to bardzo rzadka sprawa. HPV odgrywa główną rolę w zachorowaniach na raka szyjki macicy u kobiet, dlatego zaleca się u nich szczepienie, a jeżeli już jest po ptakach to częstsze wizyty u ginekologa oceniające wymaz z szyjki macicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanDoktur O siebie się tak nie martwię właśnie jak o partnerki, z którymi spałem. U ilu dermatologów byłem i urologów, w poradni zdrowia seksualnego w UK i widzieli mojego wacka, nikt nigdy mi nie zalecił takich badań. A mam kłykciny. Wyczytałem w necie, że to pierwszy objaw HPV (a mam je odkąd pamiętam - jeszcze zanim miałem pierwszy raz). Wyczytałem też, że w 90% przypadków męski organizm zwalcza sam HPV po jakimś czasie. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze z Twojej strony - szukać odpowiedzialnego partnera można ze świecą. Ale z HPVem to na dwoje babka wróżyła - większość zakażeń jest zwalczana przez organizm.

Kłykciny najczęściej wywołują HPV, które nie są kancerogenne. Jak Ci to przeszkadza to możesz je usunąć odpowiednimi preparatami - oczywiście pod kontrolą lekarza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tomko napisał:

A mam kłykciny

To masz na pewno jeden z wirusów HPV 

28 minut temu, Tomko napisał:

Wyczytałem też, że w 90% przypadków męski organizm zwalcza sam HPV po jakimś czasie

Część, wirusów jest zwalczana ale i to najczęściej pewnie te mniej "zjadliwe" @Tomko Ja wcześniej przeczytałem orgazm i myślę sobie co za zabobony :D 

13 minut temu, PanDoktur napisał:

Kłykciny najczęściej wywołują HPV

To chyba na odwrót HPV wywołuje kłykciny ;) 

13 minut temu, PanDoktur napisał:

Jak Ci to przeszkadza to możesz je usunąć odpowiednimi preparatami - oczywiście pod kontrolą lekarza

Jak dla mnie skoda hajsy na preparaty i czekanie aż zniknie, najskuteczniejsze może się okazać wymrażanie no chyba, że ktoś uhodował groszki i trzeba wyciąć. 

Edytowane przez MaxMen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko A pewny jesteś, że to kłykciny ? Od dawna to masz ?  No ale kurzajki na fiucie to na 99,99% kłykciny. Więc wymrozić lub inaczej usunąć w zależności od rozmiarów ilości. To już Ci podpowie lekarz, bo po co to nosić, nie leczone/usuwane będzie się rozsiewać i rozrastać. A czy będziesz sprzedawał to dalej to już inna sprawa. 

Edytowane przez MaxMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny nie jestem na 100%. Te grudki mam odkąd pamiętam. Kiedyś dermatolog mi powiedział, że to grudki perliste i tego nie muszę usuwać. Jak to internety mi podpowiedziały - umieram na każdą możliwą chorobę. Przestraszyłem się bo u jednej z moich ex wykryto podczas cytologii HPV kancerogenne. Ta miała podobną infekcję co moja wcześniejsza była - przy czym tamta była u ginekologa i lekarka jej powiedziała, że pewnie złapała jakiś szajs w hotelowym jacuzzi (faktycznie zaraz po weekendzie w hotelowym SPA dostała nieprzyjemnej infekcji a wcześniej nie miała problemów) i przepisała jej maści dla niej i dla mnie. Stąd zrobiłem w tamtym tygodniu badania full na wszystkie prawie choroby - chlamydie, zapalenia wątroby, kiły, HIV, choroby układu moczowego, HPV z rozpoznaniem itp. O partnerki się martwię bo ja sam się wyleczę, ale qwa pisać do nich żeby się przebadały i w ogóle... Przeraża mnie to. 

Edytowane przez Tomko
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko No to jak Ci lekarz powiedział, że to grudki perliste to zapewne tak jest i nie są to kłykciny wywołane HPV. Jednak jeśli któraś z twoich partnerek miała HPV to i ty na 99,99% też masz. Co do HPV to większość nie daje żadnych objawów a niektóre właśnie powodują Kłykciny ale to wychodzi po kilku miesiącach a nie po kilku dniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaxMen napisał:

 

To chyba na odwrót HPV wywołuje kłykciny ;) 

 

Tak, oczywiście. HPV wywołuje kłykciny kończyste. Ale najczęściej podtypy, które nie są kancerogenne.

47 minut temu, Tomko napisał:

Dobra, teraz to autentycznie jestem qwa przerażony, bo ostatnio z dziewczyną coś tam pofolgowaliśmy oralnie... A jak jestem faktycznie nosicielem... Ja pierdolę. @PanDoktur Jak to prezerwatywa nie chroni? 

Tak, wystarczy kontakt np. moszny, a tego trudno uniknąć. Jeżeli partnerki badają się regularnie u ginekologa to nie powinny niczego się obawiać. Tak samo Ty mogłeś od nich się zakazić - tego nigdy nie się nie dowiesz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Panowie trzeba wypieprzać do Niemiec lub od niedawna USA. Divy całkowicie legalne z pełną opieką zdrowotną.

U szwabów to nawet byle narkoman uliczny może mieć opiekę medyczną i jeżeli chce wstrzykiwać sobie działki pod nadzorem lekarza. (patrz filmiki z 'Jak to ogarnąć')

A póki co - celibat największą wartością mężczyzny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Doggie napisał:

@Tomko Prezerwatywę zakładasz tylko na penisa, a przecież masz intymny kontakt fizyczny z resztą skóry partnerki. Przez pocałunki i ocieranie o miejsca intymne można się zarazić.

W takim układzie @Tomko proponuje to;

 

 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 14:57, Tomko napisał:

@zuckerfrei W PL jestem już. W UK robiłem takie badania rok temu właśnie w Sexual Health Clinic. 

- diagnostyka.pl

- ogarnij bezpłatną przychodnię, prawdopodobnie w każdym wojewódzkim mieście jest,

 

ostatnio jak robiłem nie byłem świadom HPV więc bardzo nie wnikałem co tam pisało,

 

Możesz podejść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie. Mnie na kilka badań dał i ubrał to tak w dokumentacji, żeby jak to ujął NFZ "się nie czepiał" bo widział, że nie wydziwiam tylko, że jest potrzeba. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.