Skocz do zawartości

Wybory parlamentarne 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bracia..!Powoli zbliżamy się do jesieni a wraz z nią do kolejnych wyborów parlamentarnych.Patrząc tylko chociażby na ostatnią dekadę i dwukrotnie rządzącą partię PO a także obecną kadencję PIS z tego co widzimy i słyszymy oraz to o czym mówi Marek można śmiało domniewać,że będą to wybory pomiędzy dżumą a cholerą.Wynika z tego jednoznacznie,że branie udziału w wyborach i dawanie prawa do rządzenia,to jak podcinanie gałęzi na której się siedzi?.A co wy Bracia o tym sądzicie...czy w obecnych warunkach jest w ogóle jakaś szansa na poprawę sytuacji w Polsce i czy to całe zamieszanie ma jakikolwiek sens..?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tom Tom napisał:

czy w obecnych warunkach jest w ogóle jakaś szansa na poprawę sytuacji w Polsce 

Na poczatek to by trzeba było wyrzucić z kraju, i to gdzieś daleko te wszystkie mordy które rządzą na zmianę od 89.

Edytowane przez Patton
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam, na prawdę dużo lepiej mi się żyje dziś niż te 5 lat temu, kiedy było ciężko o jakąkolwiek pracę aby mieć pieniądze żeby cokolwiek włożyć do gara.

 

Dziś gdzie się nie rozejrzysz tam wisza ogłoszenie o pracę. Mało kto proponuje na najniższym stanowisku mniej niż 2 tys na rękę, bo zaraz zlinczują takiego "pracodawcę".

 

Więc moim zdaniem nie ma na co narzekać, a i żeby nie było zaraz że pewnie pobieram 500 plus i inne socjalne.

Nie mam dzieci jak pewnie wiecie z moich innych postów i nawet się nie załapałem na kwotę wolną od pitu do 26 r.ż.

 

I zaraz się pewnie też pojawią posty ze wszystko drożeje itp. no ale to chyba zrozumiałe skoro rosną koszta pracy i wynagrodzenia to logiczne że niektóre rzeczy muszą podrożeć, aczkolwiek nie jest to tak duży skok aby inflacja zezarla większość wynagrodzenia.

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wolverine1993 napisał:

kwotę wolną od pitu do 26 r.ż.

No nie do końca wolną ale jak głosić hasła reklamowe dla baranów to trzeba powiedzieć, że tak, tak wolna ?

Wychodzi jakieś 130 zł przy minimalnej pensji.

 

I tak prawdopodobnie zostanie nam głosować między partiami na P, choć może może coś się tu kiedyś zmieni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Quo Vadis? napisał:

No nie do końca wolną ale jak głosić hasła reklamowe dla baranów to trzeba powiedzieć, że tak, tak wolna ?

Wychodzi jakieś 130 zł przy minimalnej pensji.

 

I tak prawdopodobnie zostanie nam głosować między partiami na P, choć może może coś się tu kiedyś zmieni.

No ale kto teraz zarabia minimalną? Mój kolega poszedł do jakiejś fabryki nie potrafią praktycznie nic, ma ponad 2500 na rękę i teraz dostanie z 400 więcej, więc w skali roku można sobie pojechać na dobre wakacje.

 

Także nie obrażaj, ewentualnie mów za siebie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolverine1993 Ja nie obrażam, mówię tylko z punktu widzenia polityków, no chyba, że wierzysz w to co niektórzy mówią, że nas kochają :D

A co do minimalnej to właśnie byś się zdziwił jak wielu minimalnej nie ma nawet, do tego minimalną też ma spory % społeczeństwa.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Quo Vadis? napisał:

@Wolverine1993 Ja nie obrażam, mówię tylko z punktu widzenia polityków, no chyba, że wierzysz w to co niektórzy mówią, że nas kochają :D

A co do minimalnej to właśnie byś się zdziwił jak wielu minimalnej nie ma nawet, do tego minimalną też ma spory % społeczeństwa.

 

Może starsi którzy boją się iść o podwyżkę mają minimalną. 

Sam się spotkałem z absurdem że pomocnik miał większą stawkę niż majster w fabryce, no ale czyja to jest wina. Wiadomo że jak sam o siebie nie zadbasz to nikt ci nie przyniesie w zębach aneksu o podwyżke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wolverine1993 napisał:

Wiadomo że jak sam o siebie nie zadbasz to nikt ci nie przyniesie w zębach aneksu o podwyżke.

No i to jest prawda, ogólnie ja jak patrzę na polską politykę to nie mam żadnego swojego "faworyta", raczej kombinuję w kategorii jak wybrać mniejsze zło.

Osobiście mam przesyt Pisu, PO wolałbym już kolejny raz nie oglądać i bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Wolverine1993 said:

No ale kto teraz zarabia minimalną? Mój kolega poszedł do jakiejś fabryki nie potrafią praktycznie nic, ma ponad 2500 na rękę i teraz dostanie z 400 więcej, więc w skali roku można sobie pojechać na dobre wakacje.

 

Chyba w Krakowie czy Warszafce. Bo w małych miastach typu Częstochowa dostaniesz na start 1800zł i będziesz za tyle robił przez kolejne 2 lata.

Zielona wyspa kurwa...

 

Edytowane przez Słowianin
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Słowianin no ja mieszkam w mieście w Polsce B.

Stawki kasjerow w spozywczakach zaczynają się od 2 tys na rękę.

 

Trochę nie rozumiem narzekania, przecież zawsze można porobic jakieś kursy itp i zarabiać przynajmniej te 3 tys bez wyższego wykształcenia.

Tylko wiadomo przede wszystkim trzeba chcieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wolverine1993 napisał:

@Słowianin no ja mieszkam w mieście w Polsce B.

Stawki kasjerow w spozywczakach zaczynają się od 2 tys na rękę.

 

Trochę nie rozumiem narzekania, przecież zawsze można porobic jakieś kursy itp i zarabiać przynajmniej te 3 tys bez wyższego wykształcenia.

Tylko wiadomo przede wszystkim trzeba chcieć.

 

I co dzisiaj możesz przyjacielu zrobić za te 3 tyś..??Niemiec za tą samą pracę dostanie przynajmniej 9 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tom Tom napisał:

I co dzisiaj możesz przyjacielu zrobić za te 3 tyś..??Niemiec za tą samą pracę dostanie przynajmniej 9 tyś

A co się mogło zrobić jak ludzie 5 lat temu zarabiali po 1200 zł ? Myślisz że w parę lat będziesz zarabiał tyle co niemiec? Tu trzeba przynajmniej dwóch pokoleń, przy założeniu że nikt tego po drodze nie spierdolili co jest w naszym kraju mało realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Still napisał:

A ty byłeś na świecie w 89'???

Już trochę byłem...Ale jakie to ma znaczenie jak ludzie świadomością są jeszcze dużo dalej jak 89 r.?i cała ta masa ludzka,która jest zastraszona i trzymana za mordę i tak pójdzie wybrać między dżumą a cholerą dając tym samym prawo do robienia z siebie niewolników.To jak ma się coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wolverine1993 napisał:

Ja tam nie narzekam, na prawdę dużo lepiej mi się żyje dziś niż te 5 lat temu, kiedy było ciężko o jakąkolwiek pracę aby mieć pieniądze żeby cokolwiek włożyć do gara.

 

Dziś gdzie się nie rozejrzysz tam wisza ogłoszenie o pracę. Mało kto proponuje na najniższym stanowisku mniej niż 2 tys na rękę, bo zaraz zlinczują takiego "pracodawcę".

 

Więc moim zdaniem nie ma na co narzekać, a i żeby nie było zaraz że pewnie pobieram 500 plus i inne socjalne.

Nie mam dzieci jak pewnie wiecie z moich innych postów i nawet się nie załapałem na kwotę wolną od pitu do 26 r.ż.

 

I zaraz się pewnie też pojawią posty ze wszystko drożeje itp. no ale to chyba zrozumiałe skoro rosną koszta pracy i wynagrodzenia to logiczne że niektóre rzeczy muszą podrożeć, aczkolwiek nie jest to tak duży skok aby inflacja zezarla większość wynagrodzenia.

Popieram.
Pis > Po 

Od tego miesiąca właśnie mam wyższą pensyjkę ?
Pracy jest od groma, ale tylko dla studentów i absolwentów.
Zanim zostałem studentem nigdzie mnie przyjąć prawie nie chcieli.
Dopiero Agencja Pracy coś zdziałała.

W Słowenii bez wyższego wykształcenia nawet bułeczek w sklepie nie sprzedasz.
To są konsekwencje powszechnego dostępu do wyższego wykształcenia.
I ten trend, który jest w Słowenii - przyjdzie prędzej czy później do nas, jak nie już jest.

Chociaż sam dużo na Pis bruzdziłem i będę bruździł, bo takimi małymi dobrymi zmianami tylko pudrują tego raka.
Zamiast całkowicie go wyciąć.

----------------------------------------------------------------------

Kukiz się sprzedał systemowi bez wazeliny idąc z PSL-em.
Nie skreśliłem go na 100% i na pewno zaryzykowałbym i wolałbym Cookiesów-PSLowców niż POpisowców, ale...
Miał inne dużo lepsze i bardziej zbliżone partie do zawarcia sojuszy.
I co najważniejsze, to jego wyborcy w ankiecie nie wybrali PSL-u a Konfederację.

Głosować zostaje tylko na Konfederację.
Można tam się nie zgadzać, nie lubić kogoś, ale jako jedyni mają liberalny program gospodarczy, dzięki któremu pozbędziemy się ucisku fiskalno-podatkowego.
Poza tym te partie nie były nigdy u władzy, więc nie wiemy co oni mogą zrobić.
A POPISowców znamy na wylot.
Także ja mogę zaryzykować.
Najwyżej potem będę pluł na tych.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jóżef Wisarionowicz Stalin ponoć mawiał, a był przecież wybitnym znawcą oraz praktykiem demokracji, że w demokracji nie jest ważne jak głosujesz, ważne kto te głosy liczy, a jeszcze ważniejsze jest przygotowanie takiej alternatywy dla wyborców, aby niezależnie od wyników wyborów były one wygrane.

 

@tomekbatwspółczuję, bardzo szczerze współczuję.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krugerrand nie atakuj mnie. Mogę mieć takie poglądy na gospodarkę jakie chce i najwyżej zrobię tym krzywdę tylko sobie. Mi nie przeszkadza że większość forum ma podejście konserwatywno liberalne i czytam Wasze posty z zaciekawieniem. Ale widzę nie można powiedzieć opinii niepopularnej bo kogoś dupa zapiecze. Feministki też mnie w internecie atakowały jak pisałem swoją prawdę. Sądziłem że tutaj mężczyzna może mówić co myśli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Tom Tom said:

czy w obecnych warunkach jest w ogóle jakaś szansa na poprawę sytuacji w Polsce i czy to całe zamieszanie ma jakikolwiek sens..?

Nie, nie ma Polacy w swojej masie są socjalistami jak nie komunistami. Nic tu się nie zmieni. Zagłosowałbym na Konfederację ale niestety jest tam pan w muszce.

I drażnią mnie debilizmy o tym, że jest lepiej bo więcej zarabiamy. Może i nominalnie tak ale siła nabywcza pieniędzy spada. To jak z czekoladą z marketu niby kosztuje tyle samo ale tabliczki coraz cieńsze.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.