Skocz do zawartości

Wybory parlamentarne 2019


Rekomendowane odpowiedzi

@tomekbatjest mi zwyczajnie przykro, że w kraju, który przeszedł komunistyczną gehennę tak skrajnie czerwone programy i pomysły spod znaku Razem mają posłuch. Ludzie mają to do siebie, że często nie uczą się na błędach, nie wyciągają wniosków z przeszłości, albo nie wiedzą lub nie rozumieją co dzieje się obecnie na świecie jak dla przykładu w Wenezueli. Wypisz wymaluj to co mieliśmy na przełomie lat 80tych i 90tych ubiegłego wieku. Ja czemuś takiemu serdecznie dziękuję i żal mi takich ludzi.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lxdead napisał:

@Kapitan Horyzont PiS z kolei to Jankesko-żydowska, lewicowa agentura. Widzisz tu róznice? Ja nie dostrzegam żadnej - obie partie maja w chuju dobro obywateli i kierują się wytycznymi swoich suzerenów 

Dla mnie różnica jest taka, jak różnica pomiędzy europosłem Legutko i Bonim, panią premier Szydło i panią premier Kopacz, prezydentem Dudą i prezydentem Komorowskim i wreszcie pomiędzy samym Kaczorem i Schetyną. Wybierz, co wolisz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz. Komunistyczna pod egidą Rosji. Nasza przeszłość nie jest dobrym argumentem przeciwko socjalnej gospodarce. To zbyt przejaskrawione porównanie. 

 

Mi z kolei żal anarchokapitalistów którzy wierzą że ludzie z poglądami Korwina przynieśli by Polsce coś innego niż zagładę. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał rycerz. Ludzie tutaj mają komunę i socjalizm we krwi. Pozostałość po ZSRR. Żydzi trochę zmienili ten stan, ponieważ są przedsiębiorczy i mieli lub dalej mają całkiem sporo biznesów. Polacy to niestety motłoch, który się sprzeda za drobne. Prawda o naszym narodzie boli, ale wystarczy spojrzeć na ostatnie wybory. Konfederacja nawet progu wyborczego nie uzyskała... Ten wynik Korwina przez 25 lat też świadczy o debiliźmie ludzi tutaj mieszkających. To nie problem jest w tych nowych partiach co chcą zmieniać Polskę na lepsze, tylko w wyborcach.

 

 

Edytowane przez doler
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rycerz76 napisał:

Zagłosowałbym na Konfederację ale niestety jest tam pan w muszce.

Też mnie ten typ irytuje, ale potrafię schować dumę i dać szansę reszty chłopakom.
Same ideę i program liberalno-gospodarczy jest w porządku.
No bo nic tak naprawdę innego nie masz, bracie.
No co SLD? albo może Rakłem(Razem)?
Come on broo...

50 minut temu, doler napisał:

Polacy to niestety motłoch, który się sprzeda za drobne. Prawda o naszym narodzie boli, ale wystarczy spojrzeć na ostatnie wybory. K

Oj boli.
Ostatnio jak pisałem na pewnym historycznym fanpage na fejsbuku o polaczkowych porażkach w historii przeszłej jak i współczesnej...
To szybko mnie polaczkowie i nacjozjeby próbowały "postawić do pionu" xDD

50 minut temu, doler napisał:

To nie problem jest w tych nowych partiach co chcą zmieniać Polskę na lepsze, tylko w wyborcach.

 

Dlatego moim zdaniem wszystko mógłby rozwiązać prawicowy zamach stanu ala tego na wzór Pinocheta w Chile.
Zobaczcie ten kraj dzisiaj jest najbogatszy na kontynencie dzięki świętej pamięci bohaterowi Augusto Pinochetowi.
Polityków powsadzać do więzień, wojsko pilnujące porządku i tak na okres aż się wszystko uspokoi.
Niestety dzisiaj nawet jeżeli ktoś odważyłby się iść na wiejską, to zaraz przyjaciele zza oceanu okupujący nasze tereny, szybciutko zajęliby się "powstańcami"...
 

53 minuty temu, tomekbat napisał:

Mi z kolei żal anarchokapitalistów którzy wierzą że ludzie z poglądami Korwina przynieśli by Polsce coś innego niż zagładę. 

Przyniósłby prawdopodobnie hedonistyczny tryb życia jaki prowadzi się na zachodzie.
Ludzie od hajsu głupieją, ale od biedy także nie jest dobrze.
I tak źle i tak niedobrze.
Z dwojga złego wolę dostawać pensję, która nie jest obciążona(czyt. zredukowana) niepotrzebnymi podatkami i Zusem, który i tak będzie na starość wypłacał ochłapy za które zdechniesz.
Kosztem demoralizacji społeczeństwa(zawsze mogę się dorobić i uciec do biedniejszych krajów).
Chyba, że Polska byłaby mocno konserwatywna - wtedy inna bajka.

Edytowane przez Ragnar1777
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, doler napisał:

To nie problem jest w tych nowych partiach co chcą zmieniać Polskę na lepsze, tylko w wyborcach.

To są święte słowa. polać temu Panu. Gdyby wyborcy, czyli kompletnie nierozumiejący otaczającego świata głupcy, których w każdym społeczeństwie jest więcej, rozumieli że te wszystkie 500 plus i inne rozdawnictwo jest tak naprawdę za ich własne ciężko zarobione pieniądze oraz że każda kampania wyborcza to festiwal przekupstwa ludu ich własnymi pieniędzmi, to obawiam się, że każda z tych partii zasiadająca w parlamencie na przestrzeni ostatnich 30 lat zostałaby dotkliwie rozliczona i zabrakłoby gałęzi na wieszanie ich członków. 

 

Cztery lata temu PiS przekupił wyborców 500 plus, teraz przekupuje ich 500 plusem na każdego "bombelka" i na dodatek kupuje emerytów trzynastą emeryturą. PO nie lepsze, chyba jako pierwsze domagało się kasy na każde dziecko, a dziura w ZUS rośnie z każdym dniem. Dług rośnie z każdym dniem. Nie dość tego rozkręca nam się inflacja, gdyż ludzie zaczynają te pieniądze wydawać i jest ich więcej w obiegu, co w połączeniu z warunkami pogodowymi daje nam ceny warzyw i owoców wprost z innej galaktyki. 

 

Co do wyborców to jeszcze jedno: nawet w tym wątku to widać, każdy kto nie jest za skrajną lewicą to od razu musi być anarchokapitalistą, kto nie jest za PiS, ten na bank za PO, a partia lewicowa uważana jest u nas za prawicową. Płytkie to straszliwie. 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem przecież, że Ty musisz być anarchokapitalistą. Odpowiedziałem na Twoją wiadomość, a tym zdaniem o akapach, rzuciłem kamyczek do innego ogródka, który jest sąsiedni z tematem poruszanym. 

 

A mówić że PO jest lewicowe to nazywanie czarnego białym. PO nie stało nawet obok lewicy, nigdy. Zaczynało jako ugrupowanie konserwatywno liberalne, najklasyczniejsza prawica niczym z rynku amerykańskiego. To PiS nigdy nie był prawicą w ogólnym rozumieniu. To katoliccy socjaliści. Tyle. Nie ma się tu o co spierać, bo to spieranie sięz faktami. Ktoś usłyszy raz że Schetyna obiecał związki partnerskie, i od razu wieści lewicą w PO, a to jedynie kiełbasa wyborcza. Tak samo jak lata temu angaż Arłukowicza z SLD do PO i danie mu teki ministra było jedynie próbą zawłaszczenia lewicowego elektoratu. PO to centroprawica, która z kilku tortów jeść by chciała. Ale wciąż w swojej esencji to partia prawicowa, tak było jest i będzie. 

Edytowane przez tomekbat
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Kapitan Horyzont said:

Wybierz, co wolisz. 

Ci i tamci uchwalą prawo przy pomocy którego będą wypłacane odszkodowania dla starozakonnych także zajebisty wybór.

3 hours ago, tomekbat said:

A mówić że PO jest lewicowe to nazywanie czarnego białym.

PO ma być czymś w rodzaju jak Partia Demokratyczna w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Still napisał:

A ty byłeś na świecie w 89'???

Sprawdź w profilu, a tak poza tym to potrafię obserwować, czytać, no i czasem porozmawiam z kimś rozumnym na ten temat. Także nie trzeba być Einsteinem żeby to zauważyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Patton said:

Na poczatek to by trzeba było wyrzucić z kraju, i to gdzieś daleko te wszystkie mordy które rządzą na zmianę od 89.

W Rumunii oni swoich powywieszali podczas zmiany systemu. I teraz mają własny kraj który obniżył obywatelom większość podatków i kraj kwitnie. Za to u nas te czerwone ścierwa robią ciągle to samo co przed 1989.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

Nie zgadzam się. Nie jestem wyborcą ani jednych, ani drugich, ale stawianie znaku równości to nieporozumienie. PO to po prostu niemiecka, lewicowa agentura.

To w takim razie czym się różnią jedni i drudzy niszczą nas kraj, Zarzynają polaków kolejnymi podatkami, Ja już widzę co się dzieje, Coraz więcej firm zwija swoją działalność w Polsce i Padają różne sklepy, Tak samo odkąd przyszło to 500+ jest coraz gorzej, Nie ma dnia żebym w skrzynce nie miał listu z podwyższą,mediów, czyli ścieków i a jeszcze wspomnę o naszym rynku dlaczego pis nie zacznie zwalczać zatrudnienia na czarno oraz kombinacja,januszowstwa wielkich pokrzywdzonych przedsiębiorców.

13 godzin temu, Ragnar1777 napisał:

Popieram.
Pis > Po 

Od tego miesiąca właśnie mam wyższą pensyjkę ?
Pracy jest od groma, ale tylko dla studentów i absolwentów.
Zanim zostałem studentem nigdzie mnie przyjąć prawie nie chcieli.
Dopiero Agencja Pracy coś zdziałała.

W Słowenii bez wyższego wykształcenia nawet bułeczek w sklepie nie sprzedasz.
To są konsekwencje powszechnego dostępu do wyższego wykształcenia.
I ten trend, który jest w Słowenii - przyjdzie prędzej czy później do nas, jak nie już jest.

Chociaż sam dużo na Pis bruzdziłem i będę bruździł, bo takimi małymi dobrymi zmianami tylko pudrują tego raka.
Zamiast całkowicie go wyciąć.

----------------------------------------------------------------------

Kukiz się sprzedał systemowi bez wazeliny idąc z PSL-em.
Nie skreśliłem go na 100% i na pewno zaryzykowałbym i wolałbym Cookiesów-PSLowców niż POpisowców, ale...
Miał inne dużo lepsze i bardziej zbliżone partie do zawarcia sojuszy.
I co najważniejsze, to jego wyborcy w ankiecie nie wybrali PSL-u a Konfederację.

Głosować zostaje tylko na Konfederację.
Można tam się nie zgadzać, nie lubić kogoś, ale jako jedyni mają liberalny program gospodarczy, dzięki któremu pozbędziemy się ucisku fiskalno-podatkowego.
Poza tym te partie nie były nigdy u władzy, więc nie wiemy co oni mogą zrobić.
A POPISowców znamy na wylot.
Także ja mogę zaryzykować.
Najwyżej potem będę pluł na tych.

Głosowałem w tym roku i coś osiągnęli nic, Tak samo ten cały ruch narodowy, To mrzonka i moim zdaniem te całe ruchy,konfederacje to tłumiki bezpieczeństwa co mają rozładować napięcie społeczne i nic poza tym.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Trevor said:

są tak lewicowi że masakra

Każda partia jest z definicji lewicowa polecam wykłady prof. Kieresia. System demokracji liberalnej to wrzutka starszych i mądrzejszych.

 

Dziwnym trafem państwa poważne mają systemy prezydenckie (namiastka królestwa). Republiki to twory masońskie, oni tyle lat starają się samozbawić świat nie mówiąc o stworzeniu globalnej republiki żeby nie można było nigdzie uciec. Na szczęście ciągle bez powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mnie osobiście boli w tym naszym kartonowym państwie, to stan umysłów współobywateli, którymi politycy manipulują w zasadzie przed każdymi wyborami. PIS ma znaną od lat koncepcję -  i jak się wydaje niezwykle skuteczną w naszym kraju - dziel i rządź.

 

No więc przed wyborami samorządowymi była to kwestia imigracji. Że tylko PIS jest w stanie ochronić Polskę przed zalewem imigracji - jak sytuacja w kraju wygląda każdy widzi. Imigracja ma się w najlepsze, a jej współczynnik pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza stosunek imigrantów do imigrantek, który jest jak 8 do 2.

 

Już teraz widać, że przed bieżącymi wyborami parlamentarnymi główną osią podziału i szczucia będzie LGBT. Poza tym już w we wrześniu na konta patologii wpłynie dodatkowe 500+. Tak, patologii, bo patologią jest to, że ludzie popierają ten cały śmieszny program, który sprowadza się do tego, że zabieramy pewnej grupie X, aby dać grupie Y.

 

"Ciemny lud to kupi..." jak mawiał klasyk, no i kupuje. Zobaczycie, jakie cyrki będą się działy, po wygranych wyborach przez PIS na jesieni, to będzie zupełnie inna Polska, i na pewno nie będzie to lepsza Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.08.2019 o 12:20, robert_m napisał:

"Ciemny lud to kupi..." jak mawiał klasyk, no i kupuje.

To, co się u nas i na świecie dzieje dzisiaj, przewidział Kipling już ponad sto lat temu.

 

When the Cambrian measures were forming, They promised perpetual peace.
They swore, if we gave them our weapons, that the wars of the tribes would cease.
But when we disarmed They sold us and delivered us bound to our foe,
And the Gods of the Copybook Headings said: "Stick to the Devil you know."

On the first Feminian Sandstones we were promised the Fuller Life
(Which started by loving our neighbour and ended by loving his wife)
Till our women had no more children and the men lost reason and faith,
And the Gods of the Copybook Headings said: "The Wages of Sin is Death."

In the Carboniferous Epoch we were promised abundance for all,
By robbing selected Peter to pay for collective Paul;
But, though we had plenty of money, there was nothing our money could buy,
And the Gods of the Copybook Headings said: "If you don't work you die."

 

W dość dowolnym tłumaczeniu:

 

W epoce kambru, Oni obiecali wieczny pokój.

Przysięgli, że jeśli oddamy im swoją broń, wojny się skończą.

Ale gdy się rozbroiliśmy, Oni sprzedali nas i dostarczyli bezbronnych naszym wrogom,

A Bogowie mądrości ludowych powiedzieli "można walczyć z wrogiem, którego się zna".

 

W epoce ?Feminian? obiecano nam Pełniejsze Życie

(zaczęło się od "kochaj sąsiada swego..." a skończyło na kochaniu jego żony)

Aż kobiety przestały rodzić dzieci, a mężczyźni stracili rozsądek i cel;

A Bogowie Mądrości Ludowych powiedzieli: "zapłatą za grzech jest śmierć".

 

W epoce karbonu zostało nam obiecane dobrobyt i dostatek dla każdego,

poprzez obrabowanie kilku bogaczy by zapłacić za pozostałych ludzi;

lecz chociaż mieliśmy mnóstwo pieniędzy, nic nie można było za nie kupić,

A bogowie Mądrości Ludowych powiedzieli: "kto nie pracuje, niechaj też nie je".

 

Mnie osobiście boli, jak ludzie nie widzą, że "słowa proroków zapisane są na ścianach", od -dziesięciu lat, i wciąż są aktualne:

zaufaj-wladzy.jpg

 

1c395310d2453e8ab6bec433199cab3b.jpg

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 15:57, Tom Tom napisał:

.A co wy Bracia o tym sądzicie...czy w obecnych warunkach jest w ogóle jakaś szansa na poprawę sytuacji w Polsce i czy to całe zamieszanie ma jakikolwiek sens..?

Jest szansa, tylko wszyscy muszą ruszyć dupę i zagłosować na Konfederację. Należy dać im szansę.

 

W dniu 12.08.2019 o 18:23, tomekbat napisał:

Jak co roku od jakiegoś czasu, będę głosować na partie Adriana Zanberga. J**bać Kapitalizm. 

Pracujesz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

On 8/12/2019 at 3:50 PM, verde said:

Miałem głosować na Korwina bądź Kukiza, ale żaden z nich się nie nadaje do bycia politykiem i zapewne nie osiągną nawet progu wyborczego.

I przez takich jak ty, którzy wierzą, tak, wierzą, w mityczny, żeby nie powiedzieć mistyczny, efekt kuli śniegowej nic się nie zmieni. No jak zagłosujesz na tych, których już znamy (POPIS) i wiemy do czego są zdolni to na pewno się nic nie zmieni.

 

--

On 8/12/2019 at 5:36 PM, tomekbat said:

Krugerrand nie atakuj mnie. Mogę mieć takie poglądy na gospodarkę jakie chce (...). Sądziłem że tutaj mężczyzna może mówić co myśli

I dobrze sądziłeś. Tyle, że debata polityczna polega na spieraniu się. Na argumenty. Wygrywa ten kto ma rację a nie ten kto ma bardziej chwytliwe hasło.

 

On 8/12/2019 at 5:27 PM, tomekbat said:

PiS jest mniejszym złem

PiS nie jest mniejszym złem. W świetle tego co robi w sprawie ustawy 447 JUST, jest nawet większym niż PO.

Ale rozmowa z wyznawcami Jarosława Kaczyńskiego jest po prostu... niemożliwa!

 

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 17:33, Wolverine1993 napisał:

A co się mogło zrobić jak ludzie 5 lat temu zarabiali po 1200 zł ? Myślisz że w parę lat będziesz zarabiał tyle co niemiec? Tu trzeba przynajmniej dwóch pokoleń, przy założeniu że nikt tego po drodze nie spierdolili co jest w naszym kraju mało realne.

Przy założeniu, że kolejne pokolenia politykw będą inwestować a nie budować na kredyt, żeby powłoka była ładna. A póki co nie robią nic innego. Polska nie produkuje na tyle strategicznych rzeczy, żeby być niezależna. Nie po to zresztą zachód nas wykupił i zblokował polską przedsiębiorczość, która byłaby konkurencyjna dla nich, żeby teraz nagle coś się miało zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.