Skocz do zawartości

Alimenty jako procent wynagrodzenia ojca


VanBoxmeer

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki procent wynagrodzenia mężczyzny idzie na alimenty w przypadku jednego, dwóch czy trojga dzieci? Dowiedziałem się już, że nie ma oficjalnie ustalonej tabeli alimentacyjnej (sic!) i że sądy każdą sprawę traktują indywidualnie i że wysokość alimentów nie może przekraczać 60% wynagrodzenia mężczyzny.

A z waszego doświadczenia wokół jakiej wartości procentowej one oscylują?

Nie jestem w związku małżeńskim i nie zamierzam być, ale temat alimentów w przypadku posiadania dzieci z byłą partnerką będzie mnie dotyczyć jeśli się rozstaniemy. Wolę być dobrze przygotowany na taką sytuację zanim zdecyduję się mieć dzieci z jakąkolwiek kobietą. Czy dobrze rozumiem, że brak ślubu (konkubinat) niczego w kwestii alimentów nie zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trudno powiedzieć. Alimenty  powinny wyznaczać usprawiedliwione potrzeby dziecka a te stopa życia rodziny którą ustala się biorąc pod uwagę zarobki obu małżonków (w końcu dziecko nie może zużyć więcej niż zarabiają rodzice). W praktyce bywa różnie szczególnie że niektórzy prawnicy mają ewidentne problemy z liczeniem i oceniają sprawy na oko. W każdym wypadku zalecana ostrożność i skrupulatne wykazywanie własnych usprawiedliwionych potrzeb bo te zmniejszają alimenty. Bez jednak wydatków na papierosy i raty kredytów konsumenckich bo tego pod uwagę się nie bierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.