Skocz do zawartości

Program męskiej odnowy hormonalnej.


Baelish

Rekomendowane odpowiedzi

https://testosteron.medicover.pl/ 

 

Cześć Braders!

 

Chciałbym się Was zapytać co o tym myślicie.

 

Jestem po 40.

 

Ogólnie odczuwam spadek energii, motywacji do robienia różnych rzeczy. Teść w dolnych granicach, inne badania dobre, tarczyca i inne rzeczy też zbadane pod tym kątem. 

Lekarze rozkładają ręce, i mówią - idź Pan sobie do psychiatry, bo ja już nie mam pomysłów.

 

Zmartwień, stresów w życiu nie mam żadnych, żadnej depresji, problemów.

 

Pomyślałem sobie, że spróbuję, liczę na poprawę komfortu życia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BaelishTem medicover mam z pracy, jak chodzi o wizytę u lekarza to całkiem spoko, ale dodatkowe badania to takie droższe jak to, czy jakaś kuracja to jest masakra, niby mam wszystko w pakiecie, a jak przyjdzie do zwrotu kosztów np za zabieg, to jakieś kluczki w zapisie znajdują i dzwonie od Ivana do Pogana. 

Edytowane przez Turop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop @Exar 

 

To jest odrębna usługa, wstępnie ok 3-4 zastrzyków, albo jakaś inna forma podania. Zastrzyk ok 1200PLN + konsultacja lekarza który określa co będzie robione - prawie 400PLN.

Nic więcej na razie nie wiem, ale możliwe że dojdą jakieś kwoty konsultacji, supli, i innych rzeczy + badania wstępne z którymi trzeba iść na konsultację.

 

@Turop

 

Firma płaci za jakiś pakiet miesięcznie gównopieniądze, więc masz tylko w standardzie podstawowe badania.

Zwykła wizyta u lekarza w Medi, to koszt 100+ więc IMHO lepiej mieć, niż nie mieć. 

 

Ogólnie nie znalazłem na szybko podobnej usługi u konkurencji, ale faktem też jest, że za bardzo nie szukałem. 

 

Ja np. zrobiłem ostatnio na promocji, w pakiecie, scaling, i piaskowanie, zapłaciłem jak za jedną z tych rzeczy gdzieś indziej, ale to już taki offtop się robi ;)

Edytowane przez Baelish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baelish jak masz T w dolnych granicach normy to stawiałbym jednak na inną przyczynę. Coś o tym wiem, jak Cię więcej interesuje to PM.

22 minutes ago, Baelish said:

Zastrzyk ok 1200PLN + konsultacja lekarza który określa co będzie robione - prawie 400PLN

Słodki jezu, ileeee? ?

 

2.5g enantatu testosteronu (jak sądzę, dla zastępczej terapii testosteronowej to ilość wystarczająca na jakiś rok albo więcej) kosztuje na szarym rynku 120-150 zł. Strzykawki i igły pomijalnie tanie. Zastrzyk domięśniowy, jeśli już się uprzesz że nie chcesz robić sam (chociaż to dziecinnie proste) wykona dowolna pielęgniarka pewnie za max stówę.

Nieźle sobie Medicover przycina na tej usłudze, heh.

13 minutes ago, Wypas said:

odanie teścia powoduje, że jądra przestają produkować własny

Różnie z tym bywa. Ogólnie tak, ale to zależy od dawkowania. Na pewno występuje to przy dawkach które biorą bodybuilderzy. Przy niskich dawkach charakterystycznych dla TRT zablokowanie produkcji endogennej czasem występuje, czasem nie, raczej nie jest całkowite, i zależy od konkretnego człowieka. Poza tym jak wchodzisz na TRT to i tak już do końca życia, więc wszystko jedno czy jądra produkują.

15 minutes ago, Wypas said:

Żeby sobie kuku nie zrobić na całe życie

Najczęściej (ale nie zawsze) jest to odwracalne stosując odpowiednie środki po zakończeniu cyklu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wypas napisał:

@Baelish tylko obczaj, bo ja słyszałem od jakiegoś lekarza, że podanie teścia powoduje, że jądra przestają produkować własny. Żeby sobie kuku nie zrobić na całe życie. Ale temat jak najbardziej, może jakieś naturalne boosty testo ktoś zna?

Lepsze od teścia jest wbijanie hcg.  W zeszłym roku robiłem kontrolę hormonów i dostałem propozycję od androloga wykonania kuracji. Dużo poczytałem. Finalnie zrezygnowałem. Wolę naturalne metody - treningi. Jak dziewczyna jest fajna to pała nie zawodzi i ruchać mogę długo. Poranne wzwody też są. Niebawem zmieniam swoje przyzwyczajenia i powinno być jeszcze lepiej. Higiena musi być, bo przez pewien czas było źle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zmartwień, stresów w życiu nie mam żadnych, żadnej depresji, problemów.

Sam brak stresu sprawy nie załatwi. Jak z dietą, odpowiednim nawodnieniem, długością snu czy aktywnością fizyczną ? Tu każdy element ma znaczenie, bo jeden się zaniedba i już ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

 

http://www.tlustezycie.pl/2013/07/meska-sprawa-jak-naturalnie-podniesc.html

Tu masz ciekawy artykuł na ten temat. Ciężko to wszystko wdrążyć w życie, ale warto chociaż zadbać o parę punktów z tej listy.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, somsiad said:

Jakie hormony  warto okresowo badać?

Przede wszystkim tarczycy. Jeśli testosteron, to najlepiej wolny, a jeszcze lepiej pełne badanie - całkowity, wolny, SHGB i estradiol (E2). Istnieją jakieś tam przesłanki (chyba jednak nie tak mocno potwierdzone badaniami) że ważniejszy jest stosunek T:E2, niż sam T (oczywiście przy bardzo niskim T jest problem niezależnie od poziomu E2).

 

Ale ja jestem tylko randomem z internetów, najlepiej spytać endokrynologa.

Edytowane przez leto
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baelish napisał:

https://testosteron.medicover.pl/ 

 

Cześć Braders!

 

Chciałbym się Was zapytać co o tym myślicie.

Przeczytam w wolnej chwili i się ustosunkuję. 

A na szybko: masz teścia w dolnej granicy normy, to w pierwszej kolejności wywal z życia to, co Ci go obniża. To są czasem bardzo prozaiczne rzeczy.  Na pierwszy strzał 2 punkty. 

 

1. Tkanka tłuszczowa. Jeśli masz jakikolwiek nadmiar (BMI wskazujące na nadwagę) to natychmiast zacznij coś z tym robić. Tkanka tłuszczową ma pewną aktywność hormonalną bardzo dla facetów niekorzystną. Testosteron w dół, estradiol w górę. Masz dwa efekty pracy nad tym: na poziomie fizjologicznym ograniczasz wyżej opisane działanie, a aktywność fizyczna sama oprócz poprawy tego bilansu związanego ze stymulacją mięśni, masz dodatkowo lepsze samopoczucie, lepszą samoocenę. To nie jest bez znaczenia, a realna zmiana może być widoczna na wynikach laboratoryjnych. 

2. Pojemniki z tworzywa sztucznego i plastikowe butelki. Prozaiczna sprawa nie? 

Otóż okazuje się, że przy wystawieniu na działanie ciepła i promieni słonecznych (składowanie, transport, etc) do napoju z plastikowego opakowania wydzielają się substancje strukturalne zbliżone do hormonów żeńskich. Ich dostarczanie do organizmu zaburza równowagę hormonalną na niekorzyść hormonów męskich. 

Od dawna nie piję napojów z plastikowych butelek. Mineralną kupowałem w szkle zwrotnym. 

Edytowane przez Esmeron
Korekta błędów
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baelish napisał:

Teść w dolnych granicach

Dolna granica jest zdecydowanie za niska moim zdaniem i ja bym się zainteresował podniesieniem testosteronu w górne widełki. To naprawdę może dać różnice. Oczywsicie mówię o naturalnych sposobach, bez ingerowania w poprawne działanie jąder. Tzn boostery, witaminy itd. 

 

Ja mysle ze po 40-45 wejdę sobie na bombę i zostanę na niej już do końca życia. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Ja mysle ze po 40-45 wejdę sobie na bombę i zostanę na niej już do końca życia. :D

Też mam to w planie;).

 

10 godzin temu, Baelish napisał:

Zastrzyk ok 1200PLN + konsultacja lekarza który określa co będzie robione - prawie 400PLN.

Za 250 mg sustanonu co 3 tygodnie? Kurła żyła złota. Mój znajomy "koksownik" też powinien założyć "klinikę". :).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, leto napisał:

rynku 120-150

 

1 godzinę temu, Baca1980 napisał:

Kurła żyła złota

 

Ja rozumiem, że to jest drogo, ale nie znam się na tym kompletnie, wolałbym jako laik robić to wszystko pod opieką kogoś, kto ma na to papiery. Chcę po prostu iść, dostać gotową usługę, bez rozdrabniania się w temacie, szukania samemu informacji, lekarzy, etc.nie chcę zrobić sobie krzywdy.

 

11 godzin temu, Infernal Dopamine napisał:

Jak z dietą, odpowiednim nawodnieniem, długością snu czy aktywnością fizyczną ?

W ciągu trwania tej przypadłości (a trochę już trwa) odżywiałem się różnie, raz lepiej, raz gorzej. Ogólnie nie jestem fit-maniakiem, ale nie jem też śmieci, raz w tygodniu siłka, parę razy w tygodniu rowerem do pracy - 6km w jedną stronę. Śpię - tak sobie, ale przynajmniej te 6-7h, natomiast bywało, że spałem też lepiej, jechałem na tabsach przez miesiąc, ale nie udało mi się tego uregulować. widać, taki typ. Nie mniej, zmieniała się dieta, aktywność, sen, a stan się specjalnie nie zmieniał.

 

10 godzin temu, pytamowiec napisał:

Jakieś bóle? Objawy bardziej fizyczne?

Nie mam.

 

10 godzin temu, Esmeron napisał:

Tkanka tłuszczowa.

Tłuszcz oceniłbym na jakieś 20% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem @Baelish

 

To mój pierwszy post od dołączenia na forum, jestem głęboko przekonany, że przy odrobinie samozaparcia i siły woli, dokładnie w ciągu 4 (słownie - czterech) miesięcy - nie dłużej, nie krócej - jesteś w stanie wprowadzić swoją gospodarkę hormonalną na wyżyny wydajności, czerpiąc z tego niemałe korzyści. Konkretnie.

 

Adam Bornstein i John Romaniello - Facet 2.0

 

W książce jest wszystko opisane: rola hormonów, skutki niedoboru a przede wszystkim - prosty, zwięzły plan jak przywrócić gospodarkę hormonalną na właściwe tory za pomocą odpowiedniej diety i ćwiczeń.

 

Z własnego doświadczenia powiem, mimo, że nigdy sam nie cierpiałem na brak testosteronu, ta książka i pomoce w niej zawarte wywindowały moją gospodarkę na nieosiągalne wyżyny. I wszystko to, bez zastrzyków, wydawania zbędnych pieniędzy na konowałów i naciągaczy. Powiem lepiej - od lat trenuję wyłącznie z wykorzystaniem własnego ciała, a mimo to, mając w pamięci, że większość ćwiczeń z książki to ćwiczenia wyłącznie na siłownie, z użyciem sprzętu - wszystko to nie przeszkodziło w osiągnięciu moich rezultatów.

 

Służę merytoryczną pomocą jeśli trzeba.

 

Pozdrawiam !

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baelish napisał:

Ja rozumiem, że to jest drogo, ale nie znam się na tym kompletnie, wolałbym jako laik robić to wszystko pod opieką kogoś, kto ma na to papiery. Chcę po prostu iść, dostać gotową usługę, bez rozdrabniania się w temacie, szukania samemu informacji, lekarzy, etc.nie chcę zrobić sobie krzywdy.

Zawsze można udać się z wizytą do endokrynologa. Wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2019 o 10:17, Baelish napisał:

Ja rozumiem, że to jest drogo, ale nie znam się na tym kompletnie, wolałbym jako laik robić to wszystko pod opieką kogoś, kto ma na to papiery. Chcę po prostu iść, dostać gotową usługę, bez rozdrabniania się w temacie, szukania samemu informacji, lekarzy, etc.nie chcę zrobić sobie krzywdy.

Druga Strona Medalu, Ben Tells.

Z autopsji mogę ci powiedzieć, że jeśli jest dostęp do apteki (prolongatum), to dla osoby początkującej najlepiej od tego zacząć. Z underami jest o tyle problem, że nie zawsze będziesz mieć pewność co to przygotowanego produktu. Możliwe, występujące bóle po strzałach, opuchlizny. To może odstraszyć już na starcie. Zależy jak trafisz. I tak ci się większość sprzedających nie przyzna, czy towar, którym obracają jest legit. Mało kto bada to, co ma, bo to kosztuje.
Ja mam na szczęście dostęp do górnej półki produktów. 

 

W dniu 13.08.2019 o 21:45, Baelish napisał:

To jest odrębna usługa, wstępnie ok 3-4 zastrzyków, albo jakaś inna forma podania. Zastrzyk ok 1200PLN + konsultacja lekarza który określa co będzie robione - prawie 400PLN.

W życiu się na to nie pisz. Zwyczajny wyzysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Dowiedziałem się, że specyfik, który firma podaje to Nebido Bayera, pierwszy link z wyszukiwarki - 492,99. 

Oczywiście, nie skorzystam, ponad 100% narzutu na cenie to już przesada, i wliczona opieka lekarza, badania nijak nie usprawiedliwia różnicy w cenie.

 

Zwłaszcza, że oni to biorą pewnie z marżami z hurtowni.

 

Edytowane przez Baelish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.