Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
misUszatek

Resentyment do relacji z kobietami.

Recommended Posts

Wrzucę Wam coś niewygodnego.

 

 

To chyba po części o forumowiczach i forum.

 

Jak mocno Ty kamuflujesz resentyment do relacji z kobietami? A może jednak to funkcja nauki, jeżeli ktoś raz się spażył to następnym razem uważa...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minut temu, misUszatek napisał:

To chyba po części o forumowiczach i forum.

Myślę, że rzeczywiście to może być przytyk w kierunku forum. Trochę może trafiony, trzeba przyznać.

 

Nie podoba mi się natomiast, że we fragmencie filmu od 25:24 autor zaczyna się odnosić do tematu filmu w odniesieniu tylko do jednej płci - mężczyzn, że rezygnują z podrywu, starania się, piętnuje się ich za to, że (w domyśle jeśli dobrze rozumiem) traktują kobiety instrumentalnie, bo interesuje ich tylko 1 aspekt relacji damsko-męskich (rozumiem, że w domyśle jest to seks). Szkoda, że nie mówi się tutaj również o roszczeniowych kobietach, tych które łapią facetów jako dawców nasienia (to nie jest instrumentalne traktowanie?), z których później ciągną alimenty, tych które fałszywie oskarżają facetów o gwałt, pedofilie, tych które gardzą mężczyznami, ale w potrzebie pierwsze do nich przybiegną i potem dadzą kopa w dupę jak provider spełni już swoją funkcję.

 

Skoro jest to powszechny problem, to warto byłoby podać przykładu obu płci, a nie tylko mężczyzn, więc dla mnie ten konkretny materiał bardzo słaby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw kobiety ciebie odrzucają a później ty jesteś winny temu, że ona zrobiła sobie dziecko z bad boyem a ty nie chcesz już takich kobiet. Nie chciałaś mnie jak byłem biedny to teraz won jak jesteś sama po 30. Jaka ulga :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audycja trochę na zasadzie "bo to zła kobieta była". Rozumiem potrzebę przepracowania negatywnych emocji i samorozwój, ale ktoś, kto boleśnie sparzył się na związkach, ma dalej w nie brnąć, żeby nie być resentymentalnym? 🤔

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niby tak ale przecież każdy się jakoś broni przed otaczającym światem, taka obrona jest potrzebna bo inaczej byśmy zwariowali, kobiety tak samo się bronią, wmawiają sobie jacy to mężczyźni są paskudni itd to działa w obie strony, jeśli nie urodziłeś sie Chadem, świat i kultura wmówili ci, że masz być Białym Rycerzykiem, nie dorobiłeś się wielkiej kasy i pozycji społecznej a potrzeby seksualne masz jak normalny zdrowy mężczyna i zdajesz sobie sprawę z tego, ze na rynku seksualnym raczej nie masz jakichś wielkich szans na sukces to musisz sobie w głowie to jakoś poukładać żeby nie ześwirować a taki resentyment to tylko jedno z takich narzędzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.