Skocz do zawartości

Resentyment do relacji z kobietami.


misUszatek

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, misUszatek napisał:

To chyba po części o forumowiczach i forum.

Myślę, że rzeczywiście to może być przytyk w kierunku forum. Trochę może trafiony, trzeba przyznać.

 

Nie podoba mi się natomiast, że we fragmencie filmu od 25:24 autor zaczyna się odnosić do tematu filmu w odniesieniu tylko do jednej płci - mężczyzn, że rezygnują z podrywu, starania się, piętnuje się ich za to, że (w domyśle jeśli dobrze rozumiem) traktują kobiety instrumentalnie, bo interesuje ich tylko 1 aspekt relacji damsko-męskich (rozumiem, że w domyśle jest to seks). Szkoda, że nie mówi się tutaj również o roszczeniowych kobietach, tych które łapią facetów jako dawców nasienia (to nie jest instrumentalne traktowanie?), z których później ciągną alimenty, tych które fałszywie oskarżają facetów o gwałt, pedofilie, tych które gardzą mężczyznami, ale w potrzebie pierwsze do nich przybiegną i potem dadzą kopa w dupę jak provider spełni już swoją funkcję.

 

Skoro jest to powszechny problem, to warto byłoby podać przykładu obu płci, a nie tylko mężczyzn, więc dla mnie ten konkretny materiał bardzo słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale przecież każdy się jakoś broni przed otaczającym światem, taka obrona jest potrzebna bo inaczej byśmy zwariowali, kobiety tak samo się bronią, wmawiają sobie jacy to mężczyźni są paskudni itd to działa w obie strony, jeśli nie urodziłeś sie Chadem, świat i kultura wmówili ci, że masz być Białym Rycerzykiem, nie dorobiłeś się wielkiej kasy i pozycji społecznej a potrzeby seksualne masz jak normalny zdrowy mężczyna i zdajesz sobie sprawę z tego, ze na rynku seksualnym raczej nie masz jakichś wielkich szans na sukces to musisz sobie w głowie to jakoś poukładać żeby nie ześwirować a taki resentyment to tylko jedno z takich narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.