Skocz do zawartości

Podział środków z 500+


bbking

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwójkę dzieci. Jesteśmy po rozwodzie, ale zajmuję się nimi w zasadzie w każdy weekend i dni wolne. Podczas rozwodu za porozumieniem stron, sąd orzekł, że dzieci zostają przy matce, ale ja mam pełne prawa - czyli taka standardowa formułka.

 

W związku z tym, że organizuję dzieciom czas, atrakcje i te sprawy: baseny, kina, jakieś wyjazdy, zwiedzanie - w sensie sporo $$ mi na to idzie, zastanawiam się, nad tym, jak z punktu prawnego mogę ubiegać się o środki z 500+. Oczywiście, moja była nie chce słyszeć o tym, że mi cokolwiek da.

 

W skali miesiąca 30 dniowego miesiąca opiekuję się dziećmi około 8 dni. Czyli 8/30 x 500 = 133 zł na 1 dziecko czyli 266 zł. Prosta matematyka. Pytanie, jak to można egzekwować? Wszystkie rachunki itd za wydaną kasę na dzieci mam jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale  tego linku powyżej wynika, że mogę złożyć wniosek o 500+.

Mam dowody, że opiekuje się dziećmi w zasadzie w każdy weekend itd. Że kasa idzie na atrakcje, a nie na jakieś bzdury. Mam też filmy oraz na grania, w zasadzie z kazdej eskapady. Myślicie, że to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę z doświadczenia bez patrzenia w przepisy.

Złożyłem kiedyś wniosek o jedno z obecnych teraz świadczeń. Wniosek przyjęty ale mija jakiś czas i dostałem pismo z tej instytucji do wyjaśnienia okoliczności. Pojechałem tam i panie mi wytłumaczyły, że jeśli nie mam opieki naprzemiennej na kwicie to nie dostane w połowie wnioskowanego świadczenia.

Zrezygnowałem i wycofałem wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.