Skocz do zawartości

Jak uregulować kwestie opieki nad dziećmi?


bbking

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, że tak trochę spamuje pytaniami, ale mam problem i chcę wiedzieć jak postępować.

 

Jak już pisałem wcześniej kilka miesięcy temu wróciłem z zagranicy, jednym z powodów jest fakt, że ex, nie radzi sobie z wychowaniem dzieci. Nie poświęca im dostatecznej ilości czasu (np pojechała sobie na 4 miesiące do pracy za granicę, dzieciaki zostawiając u rodziców).

 

W Polsce, też po całych dniach pracuje, pomimo, że nie musi bo hajsu ma dużo: płacę jej alimenty ponad 2k, ma też sporo z 500+ x2. Oficjalnie nigdzie nie pracuje, jest bezrobotna, nie może znaleźć pracy. Ciągnie różne socjale itd. No trochę patologiczna sytuacja.

 

Przez ostatnie kilka miesięcy zbierałem materiały, opiekowałem się dziećmi w każdej wolnej chwili (w zasadzie każdy weekend + święta), oprócz mnie dziećmi opiekują się tęściowie, moi rodzice i opiekunka. Ex przychodzi z pracy zmęczna i po prostu nie ma chęci i ochoty opiekować się dziećmi. Poza tym karmi je słodyczami, fast foodami, buntuje przeciwko mnie (że tatuś pieniędzy nie daje, że tatuś nie kocha itd). Mam to też nagrane. Generalnie nie dba o higienę dzieci itd. Zapewnia im jedynie podstawowy zakres opieki.

 

Krotko mówiąc, mam to wszystko udokumentowane, nagrane, aby np kiedyś dzieciom pokazać, jak było naprawdę, ale i dla własnego zabezpieczenia,bo ex jest zdolna do wszystkiego.

 

Celem jest opieka nad dziećmi: całkowita - czyli, że dzieci ze mną mieszkają lub opieka naprzemienna. Pytanie, czy z owymi dowodami, jestem w stanie coś osiągnąć w polskich sądach?

 

Powiem szczerze, że dla mnie zdecydowanie za mało są widzenia 2x w miesiącu - bo wiem, że jeżeli zrobię to przez sąd, to będzie to egzekwowała, aby zrobić mi na złość, bo to ja z nią się rozwiodłem, a nie ona ze mną (toksyczny człowiek).

Edytowane przez bbking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.