Skocz do zawartości

Czy 31 latka nie ma już szans?


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Orybazy napisał:

Czytam twoje wypowiedzi i cieszę się że są kobiety zdroworozsądkowe, które w wyważony sposób potrafią i chcą komuś pomóc.  

Wydaje mi się, że jestem zbyt bezczelna dla @Czerwona666, lecz nie umiem dawać „słodkopierdzącej” motywacji i pocieszania. A chcę pomóc, bo lubię jak ludzie są szczęśliwi, jednak nie umiem po babsku głaskać po główce. Przez dzień czy dwa daję się przyjaciółce wypłakać, ale potem już mnie lekka kurwica strzela i staram się dawać po prostu rozwiązania. Niestety w przypadku autorki absolutnie się nie da, gdyż nie da się jej „wyczuć”, przynajmniej mi nie wychodzi.

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

Jakaś ofiara gwałtu może mieć wręcz atak paniki. Ludzie mają różne granice i niepowinno im się wmawiać że ich granice są niepoważne. To w cholerę toksyczne. 

Tradycyjnie jakiś ekstremalny przykład. 

Rozumiem, że nie powinienem np. żartować z sąsiadem żeby garaż zamknął bo mu ktoś Multiplę podrzuci bo jest szansa 1/000 000 000 że ktoś z jego rodziny miał wypadek w Multipli i może mieć z tego powodu traumę?

15 minutes ago, Hatmehit said:

Przez dzień czy dwa daję się przyjaciółce wypłakać, ale potem już mnie lekka kurwica strzela i staram się dawać po prostu rozwiązania.

"Tough love" to zdrowe podejście. 

Edytowane przez Orybazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Hatmehit napisał:

Nie było to na najwyższym poziomie, ale inaczej się reaguje na takie teksty. Albo ignorując albo z pewną przekorą, a nie wulgarnością, która realnie wskazuje na słabość. @Czerwona666 po prostu kompletnie nie ma obycia w kontaktach międzyludzkich w wieku 33 lat. To się leczy na terapii. To nie jest zagubiona nastolatka, a kobieta, która powinna choć minimalnie wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Klepanie po plecach nie działa, konkrety nie działają, nic nie zadziała w tym przypadku. Możemy rozpisywać się na wszystkie sposoby, ale to ona musi się nauczyć, że pierwszy krok należy do niej. Po użalaniu przychodzi czas na działanie.

Zgadzam się, lecz warto na nie mądrze reagować. Bo jak reagujesz świętobliwym oburzeniem i obrażaniem, to wcale nie budzisz szacunku, którego tak się domagasz. Jasne, fajny byłby świat, w którym ludzie byliby dla siebie z automatu mili i kochani. Jednak taki nie jest. Sama nas nie szanujesz, skoro w dupie masz 21 stron porad, uwagi. Zrobiłabyś cokolwiek, opisała banalny progress, ale po co jak można sobie popłakać w internecie? 
 

Idź na terapię. 

Wulgarnością? " Wypad prostaku " to słabość? W pewnym sensie ,uniesienie emocji. Większość by tak zareagowała . Mi się takie coś nie podoba . Gdyby mi ktoś napisał , inaczej to nie miałabym nic przeciwko.ruchasz się , bzykadx oto to z szacunkiem nie ma nic wspólnego . Większość by tak zareagowała gdyby ktoś obcy tak powiedział . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czerwona666 napisał:

uniesienie emocji

Beznadziejny żart anonimowej osoby jest wart uniesienia emocji?

 

Coś musi być, że ludzie tak Cię traktują. Pisałaś, że na apkach randkowych faceci nagminnie pisali Ci ohydne teksty i nie dawali odczuć szacunku. To nie jest typowe i zdarza się raczej mniejszości kobiet. Nie mówię, że prowokujesz, ale na takie rzeczy, tak jak na manipulacje, się po prostu nie odpowiada

Edytowane przez Hatmehit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Orybazy napisał:

Tradycyjnie jakiś ekstremalny przykład. 

Taki jak wywalenie z domu niewinnego faceta na podstawie ustawy antyprzemocowej. 

 

Możliwe, ale czy częste? A jeśli nieczęste to może niewarto się tym biednym bezdomnym przejmować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hatmehit napisał:

Beznadziejny żart anonimowej osoby jest wart uniesienia emocji?

 

Coś musi być, że ludzie tak Cię traktują. Pisałaś, że na apkach randkowych faceci nagminnie pisali Ci ohydne teksty i nie dawali odczuć szacunku. To nie jest typowe i zdarza się raczej mniejszości kobiet. Nie mówię, że prowokujesz, ale na takie rzeczy, tak jak na manipulacje, się po prostu nie odpowiada

Ten facet mi tak pisał. Żaden inny nie pisał tak. Mam ała na takim punkcie.

4 minuty temu, Czerwona666 napisał:

Ten facet mi tak pisał. Żaden inny nie pisał tak. Mam ała na takim punkcie.

Niekiedy piszą wprost . No, różni tam ludzie są.

4 minuty temu, Czerwona666 napisał:

Ten facet mi tak pisał. Żaden inny nie pisał tak. Mam ała na takim punkcie.

Niekiedy piszą wprost . No, różni tam ludzie są.

Też mnie denerwuje negowanie tego co czuje . Nieraz mu pisałam ,że wszystko mnie wkurza . On pisał ,o seksie. Innym razem podobna rzecz mi napisał bardzo ok , kolega . Ze on by się mną zajął itp. że chłopa mi potrzeba. O to się obraziłam . Pierwsze normalnie słuchał moich problemów ,a potem takie coś .i że on jest tylko facetem. Co to za tłumaczenie

Edytowane przez Czerwona666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Libertyn said:

Taki jak wywalenie z domu niewinnego faceta na podstawie ustawy antyprzemocowej. 

 

Możliwe, ale czy częste? A jeśli nieczęste to może niewarto się tym biednym bezdomnym przejmować? 

Ustawa stosuje się do wszystkich sytuacji konfliktowych w rodzinach, czyli często.

Mówisz o braku sprawiedliwości zawartej w tej ustawie, każdy potraktowanym niesprawiedliwe człowiekiem warto się przejmować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czerwona666 napisał:

Ten facet mi tak pisał.

Ok, czyli jednostka po prostu była niemiła. A jak inni Cię traktują? Ludzie z pracy, znajomi, rodzina? Wiele zależy od tego na co im pozwalasz i czy reagujesz odpowiednio. Czasem lepiej zignorować lub przeciwnie- świadomie ukąsić:) Z resztą… Nie będę Cię uczyć relacji międzyludzkich i zaznaczania swojego miejsca. Każdy ma inny sposób, byle skuteczny. Lecz czy Twój taki jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Czerwona666 said:

Ze on by się mną zajął itp. że chłopa mi potrzeba. O to się obraziłam .

Co w tym takiego zdrożnego? Samotnemu facetowi brakuje kobiety i vice versa. Długi okres samotności prowadzi u wielu ludzi do zdziwaczenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hatmehit napisał:

Ok, czyli jednostka po prostu była niemiła. A jak inni Cię traktują? Ludzie z pracy, znajomi, rodzina? Wiele zależy od tego na co im pozwalasz i czy reagujesz odpowiednio. Czasem lepiej zignorować lub przeciwnie- świadomie ukąsić:) Z resztą… Nie będę Cię uczyć relacji międzyludzkich i zaznaczania swojego miejsca. Każdy ma inny sposób, byle skuteczny. Lecz czy Twój taki jest?

Źle w rodzinie dziwnie było . W pracy też. Brak mi asertywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wróciłem po przerwie spowodowanej donosom nie rozumiejącej istoty relacji damsko męskich naiwniaczki.

A więc w międzyczasie będąc na wygnaniu poznałem atrakcyjną 30 latkę . Tydzień spędziłem na prostackiej  czynności ruchania codziennie.

Więc stwierdzam iż TA konkretnie 30-tka ma ogromne szanse. Ze mną lub z kimkolwiek innym.

Robi to rewelacyjnie. Przyznam iż z moim 45 letnim doświadczeniem jestem zachwycony,

Więc Czerwona - opuść nos z poziomu chmur i się ucz od innych,

Prostacy z reguły są zajebiści w łóżku.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skąd wiesz, że masz wycofana osobowosc? Też miałam wycofana osobowosc póki się nie okazało, że byłam ofiarą przemocy psychicznej. Teraz już nie mam wycofanej osobowości. Skąd tak niskie poczucie własnej wartości u ciebie? Ja mam 32 lata i dziś rozkochałam w sobie 24-latka sama osobowością. Zupełnie nie chcący, jak zauważyłam to mu szybko zaznaczyłam, że nie jestem zainteresowana. Więc spokojnie, jesteś spoko taka jaka jesteś. Jesteś wystarczająca. Trzymaj się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.