Skocz do zawartości

Biały rycerz 2019 oficjalna nominacja


Rekomendowane odpowiedzi

Odbieram auto od mechanika, znamy się tak od lat pochodzi z mojej rodzinnej miejscowości, co wpadam w swoje góry to zawsze podrzucę mu auto swoje albo rodziców. Mechanik jakiś struty pytam co się dzieje?

 

Mechanik martwi się o swojego pracownika nazwijmy go "Jankiem". Janek ma 25 lat, jest sierotą, prosty i dobroduszny Mechanik trochę go usynawia. Janek poznał w internecie Dziewczynę, jak się okazuje   Panna jest początkującym prawnikiem (casus obalający hipergamie?). Jednak Panna jest tak z wioski jak i Janek, podobny poziom (piszę na podstawie relacji mechanika), prawo skończone zaocznie ale dostała się na aplikację. Mechanik Pannę zna, bo ona z Jankiem mieszka i widzi, że jest delikatnie rzecz ujmując cwana, chodź podobno związek z Jankiem bardzo szczęśliwy.

Meritum: Janka spotkało wielkie szczęście zważając, że jest sierotą, dostał mieszkanie w spadku po dziadku które spieniężył (ok 200k).

Janek nie będąc w związku małżeńskim zakupił wraz z Panną ziemię (oboje są właścicielami) płacąc kasą ze spadku. Następnie wziął kredyt na 500 tysięcy wkładając wszystko co mu zostało po zakupie ziemi we wkład własny. Zapewne gdy dom wybudują Panna zażąda współwłasności, na co Janek przystanie, Panna jest z bardzo skromnej rodziny bez posagu.

 

Nie chcę być czarnowidzem, ale ciekaw jestem jak to się potoczy. Jak ktoś chcę popsioczyć na podobne historie zapraszam. Stworzyłem wątek, bo wchłonąłem te historię będąc już w pełni po pigułce. Mechanik zatroskany, boi się o chłopaka, bo ten poza tymi pieniędzmi nie ma nic, ani nikogo.

  • Like 3
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn. W Polsce dyma żonkę raz na kwartał albo i rzadziej, jak pancia pozwoli. Następnie wykupuje wycieczkę na Mallorce. Koszt 4 osoby,10k. Czy zamoczył w słonecznej Hiszpanii? Pewnie tak. No ale cipka na miarę 10 tysięcy złotych.... Swoją drogą, jego harpun pasuje jak ulał, do rozmiarów małżonki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baelish napisał:

...a Ty, nie oddał byś swojej kobiecie wszystkiego z miłości? 

Bo prawdziwy mężczyzna to by...

 

@Still Może ma ją w nosie i ona jego i chodzi tylko oto, aby opiekowała się dobrze dziećmi. Różne ludzie mają układy.

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdolę...

 

Niestety, ale Janek zostanie wyjebany na gruby sos. 

 

Prorokuje, że po wszystkim może się targnąć na linę, bo pewnie wrażliwy chłopaczyna z niego i myśli, że takie rzeczy to tylko w niedobrym Hollywood, a nie u niego na wiosce.

 

A mechanik czuje pismo nosem, ale weź tu naiwniakowi wytłumacz, że jest gotowany na wolnym ogniu.

 

Smuteczek.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Brat Jan napisał:

@Jaśnie Wielmożny

Nie da się tego chłopaczyny jakoś ściągnąć na forum?

Jak powszechnie wiadomo ratowanie wszystkich nie jest wskazane, jednak nawet gdyby. Ziemia kupiona i kredyt wzięty... mało tego Panna początkowo chciała dom za 700 tysięcy. I to w okolicach gdzie największa miejscowość ma ok 100 k mieszkańców. Póki dom nie zostanie zbudowany jest czas, jak go poznam to wybadam czy jest sens jakkolwiek zachaczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panna ze wsi po prawie poleciała na mechanika samochodowego, również ze wsi, w dodatku sierotę. Co ona w nim widziała? Jego bogate wnętrze. Zobaczycie, że to ta z Himalajów, zobaczycie, że im się uda, jeszcze Janek tu wpadnie do nas na forum i będzie się z nas śmiał, że jemu się udało odszukać tę Himalajkę, a nam nie i to my jesteśmy przegrywami:P

Edytowane przez Krugerrand
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest proste. 

Janek poświęci wszystko co ma i czego nie ma (kredyt!!!), żeby myszka była happy. 

I może będzie przez jakiś czas. Ale pani jak zacznie pracować w zawodzie jako pełnoprawna prawnicza, zacznie na Janka patrzeć z góry, bo chłopak nadal będzie prostodusznym mechanikiem. A nawet jeśli sama nie wpadnie na pomysł, że "zasługuje na więcej" to spokojnie. Koleżanki z pracy jej to podsuną. A później Jasia zgnoi jak znajdzie się w jej mniemaniu ciekawsza kutangogałąź, z którą nie będzie jej wstyd pokazać się zjebanym psiapsiółeczkom. 

Schmatyczne do bólu i byłoby wręcz nudne, gdyby nie było przerażające. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie co to jest prawdziwa miłość po prostu.

Jesteście skrzywdzeni przez jakąś kobietę i odgrywacie się na wszystkich. 

A ona jest inna niż wszystkie. Inne tak, ale na pewno nie ona !

...i najlepsze: bo na taką trafiłeś. 

 

Ja pierdole, ledwo to napisałem ?

  • Like 3
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MMorda napisał:

Ktoś wytłumaczy mi jak prosty mechanik dostał 500k kredytu?

Wkład własny ok. 150 tysięcy złotych, plus zakupiona ziemia pod zastaw i jak zrozumiałem może ma umowę o prace skoro się tak lubią z szefem. Believe or not jestem tylko posłańcem. Ale przy obecnym "dobrobycie" w Polsce, nie dziwi mnie, że bank nie miał z tym problemu.

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MMorda napisał:

Nadal nie wiem jak można z tego wyczarować 500k. Sporo tej ziemi musiałoby być.

Przecież w wielu bankach wystarczy 10 procent wkładu własnego do uzyskania kredytu, a tutaj jest ok 40 procent. Zresztą nie ciągnij mnie za język wszystko można sprawdzić w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody, prosty chłopak, mechanik 25 letni, bez doświadczenia życiowego z kobietami. Do tego sierota, z niższym poczuciem wartości i nagłym przypływem większej kasy. Łatwy cel dla takich harpii. 

Obrotna pancia, która doświadczenie z aplikacji prawniczej, wykorzysta za jakiś czas w praktyce. 

Wszyscy wiemy jaki będzie finał kolejnej "historii miłosnej". Oby skończyło się na alimentach, utracie połowy majątku i nie targnął się na swoje życie.

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MMorda napisał:

Nie ciągnę. Próbuje znaleźć sens w czymś co sensu niema, a przynajmniej z moich doświadczeń nie wynika. I Tyle.

Dobry mechanik jest obecnie na wagę złota, zwłaszcza w małej miejscowości pomyśl jak może być cennym pracownikiem dla przedsiębiorcy, który ma zaufanie u stałych klientów od lat może ma i coś w stylu monopolu. Kura znosząca złote jaja.

Jeśli ma umowę o prace, ma wkład własny ok 150k, plus ziemie może być niezłym kąskiem zwłaszcza jeśli to jakiś lokalny bank. Nie znam detali też się tylko domyślam.

Chłopak prosty i lekko obity przez życie, ma horyzonty zawężone w kobiecie szuka ciepła matki, dom może być duży, aby zabić pustkę dzieciństwa z tego co wiem jest bardzo dobrym fachowcem. Mnie to nie dziwi, ale ok dajmy już spokój.

 

Losowy link wrzuciłem w google bank spółdzielczy

https://www.bankbps.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyty-hipoteczne/kredyt-mieszkaniowy-moj-dom

 

Wzięty mechanik z małej miejscowości, gdzie są niskie koszty utrzymania plus na pewno Panna się dorzuca do raty. To taki problem płacić ratę miesięczną 2k? Myślę, że do ogarnięcia przy dwóch wypłatach, bez dzieci i tanim wynajmie w którym obecnie żyją.

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.