Skocz do zawartości

Tak chude ręce, jakich nigdy nie widzieliście - co z tym zrobić?


verde

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno przekonałem się, że na tym forum w zasadzie mogę uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania. Więc spróbuję i z tym.

Oto aktualne zdjęcia mojej lewej ręki.
https://i.imgur.com/tuTG719.jpg
https://i.imgur.com/UgatuKT.jpg
https://i.imgur.com/jZCZKAm.jpg

Pewnie wielu z was powie "Spoko. Jesteś zwykłym chudzielcem, ale jak skończysz podstawówkę, to nabierzesz na siebie masy"... Otóż niestety, mam 31 lat...

Z tym problemem zmagam się praktycznie od dziecka. Tzn. ja zawsze byłem niejadkiem i zawsze mówiono, że wyglądam jak patyk. W technikum ważyłem nieco ponad 60 kg. Po skończeniu szkoły zacząłem jeść już normalne posiłki i przytyłem do 80 kg. Teraz ważę jakieś 85, co przy moim wzroście (183) jest normalną wagą. Niestety ja nie wyglądam normalnie. Gdybym wstawił tylko zdjęcie swojej buzi i szyi, to powiedzielibyście, że ważę jakieś 100 kg. Twarz i policzki mam bardzo krągłe i pełne. Na brzuchu też mam fałdy, ale nie są one aż tak widoczne.

Nigdy nie widziałem takiego dziwoląga jak ja. Lekarze mi mówią, żebym nie tył, bo mam bardzo dobrą wagę i wyniki badań. Z tym, że grubsze ręce ode mnie (i nie mówię tu o mięsniach), ma większość licealistów i bardzo dużo szczupłych kobiet... W zasadzie gdybym był kobietą i miał takie ręce, to nikt nie robiłby problemu. Jednak ja jestem facetem i to jest problem. Ze względu na małe kościste dłonie nie nadaje się do prac manualnych, jak praca wiertarką itd.

Najgorsze jest to, że znam masę moich kolegów, którzy NIGDY nie ćwiczyli na siłowni, nie byli na żadnej diecie, a i tak sylwetka wraz z wiekiem po prostu im "urosła" poszerzyły się ramiona i barki, ręce stały się dużo grubsze.

W swoim zyciu spotkałem 3 gości, którzy byli mniej więcej w moim wieku i mieli tak chude ręce. Problem w tym, że u nich wraz z chudymi rękami chuda była też cała reszta ciała! Zero tłuszczu na innych cześciach ciała. Zapadnięte policzki, widoczne żebra. Same kości. 50 kg żywej wagi. Tak jak napisałem wcześniej - mam pulchną, pełną twarz jak grubas. Nie wiem jakim cudem tak się dzieje. Niestety żaden z tych facetów nie ma atrakcyjnej samicy :)


W związku z tym wszystkim pytania:
1. Czy ja po prostu mam taką budowę ciała i rozwiązaniem jest siłownia + dieta?
2. Czy może powinienem sobie zrobić jakieś badania (hormonalne czy coś)? Bo czy moje ciało rozwija się w normalny sposób?



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, verde napisał:

Czy ja po prostu mam taką budowę ciała

Jak najbardziej, wydaje mi się że coś z Twoją samoakceptacją nie teges!

 

   Łapy jak łapy, nie widzę niczego do czego można by się doczepić.

Większych problemów nie masz??

 

Pozdro.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, verde napisał:

Czy ja po prostu mam taką budowę ciała i rozwiązaniem jest siłownia + dieta?

Tak, masz po prostu taką budowę, coś jak skinny fat, czyli brzuszek itd ale np ręce chude, mała klatka.

Musisz się przyłożyć na siłowni do trenowania przedramion i ramion tak już ogólnie bardzo mówiąc ale i tak trzeba by było zacząć od treningu całego ciała.

 

Po prostu jesteś szczupły i tyle, możesz zrobić, nie zaszkodzą ale nie widzę potrzeby by je robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o skinny fat.

https://fitnessplatinium.pl/blog/skinny-fat-typ-sylwetki-ktorego-wolisz-uniknac/

https://www.budujmase.pl/sylwetki/skinny-fat-co-to-jest-jak-poprawic-wyglad-sylwetki.html

 

Cytat

Najgorsze jest to, że znam masę moich kolegów, którzy NIGDY nie ćwiczyli na siłowni, nie byli na żadnej diecie, a i tak sylwetka wraz z wiekiem po prostu im "urosła" poszerzyły się ramiona i barki, ręce stały się dużo grubsze.

Geny kolego geny ;) i jeszcze typy budowy ciała - pewnie masz ektomorficzny zresztą jak ja.

https://hpba.pl/typy-budowy-ciala/

Edytowane przez tomek25
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naoglądałeś się jakiś koksiarzy i sobie teraz wkręcasz masz normalne dłonie ( nie chude ) waga też jest ok nawet mógłbyś ważyć mniej. Jak masz kompleksy to siłka i progres na łapy. U faceta najważniejsza jest psychika a nie wygląd zewnętrzny na którym się tak koncentrujesz. Laski lecące na osiłków to przeważnie zwykłe pustaki. Po za tym modnie jest być szczupłym wysportowanym a nie klockiem. Wiem że u nas w Polsce  się przyjęło że facet musi być postawny i mieć masę ale to gówno prawda. Dobry kogut nie jest gruby. ( jak by to powiedziała moja babcia )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej poprzedniej siłowni widziałem chłopaka z takimi rękami i nogami, że Twoje wyglądają na na maxa skoksowane w stosunku do niego. ? Być może naoglądałeś się za dużo filmów z pro kulturystami na yt? ? Jak dla mnie masz normalne ręce także wrzuć na luz... ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Twoje ręce są normalne gdybyś zobaczył moje to byś parsknal śmiechem. O dziwo żadna kobieta nigdy się nie śmiała z moich rąk ale to nic bo ja oczy mam i swoje widzę. 

Mam tylko 16cm w obwodzie nadgarstka. Jak to oceniacie? Czy jest to już patologia hormonalna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całe 17,  w liceum bez żadnego przygotowania (tylko pompki w domu) dźwignąłem z zapasem wszystkie krążki na ławeczce. (bodajże 105 ) Chłopy z łapami jak moje łydki wysiadały przy 60 kg.

Innym razem sobie piłką lekarską rzucaliśmy na ocenę, stukilowy kloc rzucił 9 m, ja mniej więcej w tych okolicach (78 kilo wtedy). A trzy dni później przyszedł konus, 1,70 w kapeluszu, no z 55 kilo żywej wagi, tyle że wysportowany, no i pieprznął 13. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami może być tak, że kształt ręki i jej kolor sprawia, że wydaje się chudsza niż jest na prawdę. Ja myślałem, że mój kumpel z siłki ma grubsze przedramię niż ja. Ale jak zmierzyliśmy to jemu wyszło 32 cm a mi 35 cm. Najlepiej zmierz centymetrem i wrzuć wymiary. Według mnie wszystko jest ok, a jak chcesz wzmocnić przedramię to zwisy na drążku polecam, albo ćwiczenia martwego ciągu z gryfem owiniętym ręcznikiem- żeby dłoń miała trudniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.