Skocz do zawartości

Fakty vs. mity: czy laski naprawdę patrzą na kasę?


bernevek

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie to... czy laskom wystarczy, żeby facet zarabiał jakiś większy pieniądz (3,5k+) czy chcą milionera z willą z basenem? A może minimalna magazyniera wystarczy? Prawie każda zarzeka się, że nie patrzy na pieniądz... Ale większość chce, żeby facet za nie płacił. Tu na forum powtarza się: nie jesteś przystojny ani wysoki? Gruby portfel to lek na wszystko. Jakie są wasze doświadczenia? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To zależy w jakim towarzystwie się obracasz z mojego doświadczenia wynika, że proste laski patrzą na to co masz, te z wyższej półki czy jesteś rokujący. Nie demonizowałbym tego lecenia na kasę. Oczy masz i głowę łatwo rozpoznać szlaufa. Patrząc z drugiej strony ja nie mam problemu z tym, że panna nie ma hajsu, miałbym problem jeśli nie ma ambicji tego zmienić. Startujemy z różnych życiowych pułapów. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w czasach gdzie ludzie ,a zwłaszcza większość lasek idzie na łatwiznę. Tym samym liczą się dla nich twoje zasoby w postaci własnego M czy fajnego auta, własnej firmy nazywają to tylko inaczej ( ładnymi słowami ) np. "zaradnością" . Stanowi dla nich to też swojego rodzaju "zabezpieczenie" jak by coś poszło nie tak to zawsze mogą coś z tego "urwać" w niedalekiej przyszłości. Jeśli jesteś przystojnym magazynierem to też zaliczysz ale na dłuższą mete nic z tego nie będzie...pannie musi się "opłacać"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bernevek napisał:

Zastanawia mnie to... czy laskom wystarczy, żeby facet zarabiał jakiś większy pieniądz (3,5k+) czy chcą milionera z willą z basenem?

Podstawowa rzecz wg mnie: kobieta chce kogoś lepszego od siebie. I zależnie z jaką masz doczynienia, z jakiego środowiska się wywodzi, jaki jest jej obecny poziom materialny, takie są jej wymogi. 

 

Jakaś studenta z małego miasta, dorabiająca latem zbierając borówki będzie zadowolona z typa co ma 2000 netto (i oczywiście się tym dzieli). Jak już ona sama będzie miała te 2000 albo i więcej to będzie szukała kogoś lepiej zarabiającego itd itd.

 

Oczywiście mój schemat nie dotyczy jednostek zdegenerowanych, jakiś cichodajek czy innych galerianek, influencerek albo innych dziwolongów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymałem Panie z bogatych domów, które przyjeżdżały na weekendowe turnusy do hotelu :D i wiem że w tej kwestii byłem na szarym końcu, bo kumple przerabiali dwa razy więcej :) .

 

Ja zarabiałem wtedy jałmużnę i smarowałem chleb nożem, a ich faceci czy mężowie kilkanaście razy więcej niż ja, czy to ich uchroniło od tego żeby ich luba była im wierna?? nie, czego jestem żywym(jeszcze) przykładem, nawet sentymentalne filmidła mam w swojej wideo-tece, to był głupi okres w moim życiu, bo łamałem święte zasady :D.

 

To że masz kasę to znaczy że masz kasę, żadnej gwarancji nie masz, powiem więcej, im laska ma wszystkiego pod dostatkiem, tym większe pierdy w dupie się im rodzą i większych wrażeń szukają, bez podziału na narodowość, wystarczy dobra gadka, trochę alkoholu i sprzyjające okoliczności przyrody :P .

 

Kumpel kelner jak robił tzw room-service opowiadał że 40 letnia mężatka wyszła w samej bieliźnie i mało brakowało a połknęłaby go w całości, taka napalona była, jej mężulek w tym czasie oglądał pierdolone wędki w sklepiku obok, niczego nieświadomy :D .

A ile czasu potrzeba na szybki numer albo głębokie gardło? 3, 5 minut? :) .

 

p.s nie stawiaj pytań w taki sposób, Ty nie jesteś od tego żeby dogadzać kobietom, pytając co im się podoba, albo czego chcą, w takiej sytuacji stajesz się wyrobnikiem w rycerskiej zbroi, co sprawia że nie będzie miała do Ciebie za grosz szacunku, a wtedy ryzyko że Ci przypierdoli poroże znacznie wzrasta :D .

Edytowane przez The Motha
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wszystkie lecą na kasę znam pewną osobę która nie zarabia kokosów a kobieta go pokochała a najlepsze w tym wszystkim jest to że jest to typ takiego samca beta.

I boję się że jak się chajtnie to po paru latach zacznie mieć piekło w domu.Kobiety są różne ale duża cześć jednak leci na status faceta czy coś osiągną może być nawet mało atrakcyjny ale jak jest kimś wyżej postawionym zarządza ludźmi a kasy ma tak z 3000zł to poleci na niego jest to dla mnie fenomen ja kobiet chyba nigdy nie zrozumiem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t335959480-b1444263243_s400.jpg

 

Cytat

Ślub - tylko z intercyzą

Już był gdzieś na forum poruszany wątek, że intercyza wcale nie daje ci gwarancji zachowania majątku. Lepiej sobie darować ślub, bo tylko fasada dla rodziny, znajomych i zakochanej ( w twoich zasobach) panny młodej.

Edytowane przez Infernal Dopamine
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, witekk napisał:

Wszystko będzie tak samo, ale w razie W wykopiesz ją ze swojej nieruchomości. Proste.

@archpierwszy raz od czasów imperium zgadzam się z Tobą, nie mniej jednak, Ty to wiesz i ja to wiem, ale większość mężczyzn w Polsce tego nie wie, w związku z czym przepisywanie mieszkania na kobietę, kupowania jej prezentów i szastania kasą są traktowane jak norma, presja rodzinna że tak być powinno dopełnia czaru goryczy.

 

8 minut temu, witekk napisał:

Przecież nikt Ci nie broni mieć swojego mieszkania czy domu i w nim z kobietą zamieszkać, bez dawania jej cokolwiek czy przepisywania cokolwiek.

Tu kobieta używa pełnego zakresu swoich atrybutów aby cel uzyskać, mężczyźni którzy nie doświadczyli w życiu zbyt dużo seksu, nie znają jego żałosnej ceny, godzą się pod wpływem tego na mocne ustępstwa, w związku z czym podpisują papierek z nadzieją że tak będzie zawszę.

Edytowane przez The Motha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Słowianin napisał:

Primo: Wygląd.

Primo Ultimo: Pozycja.

Ultimo Primo: Kasa.

 

W tej kolejności.

Najlepiej spojrzeć na świat celebrytów. To taki papierek lakmusowy, pokazuje idealnie jak działa dany mechanizm, gdy nie ma "przyziemnych" ograniczeń. Jeśli bowiem analizujemy różnicę w stylu zarobki 3,5 tyś + vs  10 k plus, to nadal poruszamy się gdzieś przy brzegu skali -różnice niewielkie wbrew temu co możemy sądzić. Jak zaczniemy analizować zarobki 5 tyś plus vs 500 tyś plus, to różnice są bardziej widoczne. Coś jak z jazdą samochodem. Jak jedziemy 60 km/h i wystawimy rękę za okno, czujemy opór powietrza...ale bez przesady. Jak rozpędzimy się do 80 km/h, to czujemy że opór rośne, ale nadal jest miłe odczucie "wiatru w dłoni", ale jak spróbowalibyśmy wystawić rękę przy 300 km/h, to jest duża szansa że nam ją w łokciu upie***i.  Z tymi różnicami w dochodach podobnie, dopiero przy dużych różnicach można analizować zmiany w zachowaniu.

 

Dwa przykłady dla Słowianina na przemyślenie jego listy: 

1. Niki  Lauda -po wypadku rozstał się z żoną, związał się ze stewardessą pracującą w jego liniach lotniczych,

2. Stephen Hawking - ożenił się z opiekującą się nim pielęgniarką

 

Specjalnie wybrałem takie przykłady, gdzie nie można się spierać iż Wygląd tych panów był atutem.

 

BTW: Czytałem o wynikach badań, które pokazywały iż w związkach, gdzie panowie są naprawdę bogaci panie zdradzają rzadziej (co można wyjaśnić po prostu tym, że zbyt dużo jest do stracenia, jeśli np. wcześniej była intercyza).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zamiast myśleć o tym czy laski lecą na kasę myśl o tym, aby to one Tobie się podobały. Tak jak pisał ktoś wyżej szlaufa co leci na hajs łatwo wypatrzeć chyba, że jesteś totalnym imbecylem. Poza tym ja współczuję takim gościom być z kimś, bo masz hajs hajs się skończy dowodzenia. Stawiaj na siebie i rób tak aby Tobie było dobrze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Zdzichu_Wawa said:

Dwa przykłady dla Słowianina na przemyślenie jego listy: 

1. Niki  Lauda -po wypadku rozstał się z żoną, związał się ze stewardessą pracującą w jego liniach lotniczych,

2. Stephen Hawking - ożenił się z opiekującą się nim pielęgniarką

 

Specjalnie wybrałem takie przykłady, gdzie nie można się spierać iż Wygląd tych panów był atutem.

Mówimy o większości czyli wynagrodzeniach 2 do 10 tyś miesięcznie. Podałeś przypadki skrajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bernevek napisał:

Zastanawia mnie to... czy laskom wystarczy, żeby facet zarabiał jakiś większy pieniądz (3,5k+) czy chcą milionera z willą z basenem?

 

Nie wystarczy. Po jakimś czasie to co ma - jej powszednieje i staje się standardem - zresztą nie dotyczy to wyłącznie kobiet ale i również i mężczyzn.  Zauważyłem, że czasami coś bardzo chcę jakiś gadżet, część do kompa i chodzę wybieram, przeglądam oferty, szukam gdzie taniej i jak w końcu to kupię to cieszę się tym jakiś tydzień, czasami dwa tygodnie a w wyjątkowych wypadkach miesiąc. Potem to staje się standardem i powszednieje.

 

Zauważyłem, że ludzi podnieca sam proces zakupowy, wybieranie i płacenie za zakup.

 

I dlatego ktoś napisał - czego chcą kobiety? Chcą WIĘCEJ.  I tak to się toczy bez końca.

 

Na moim etapie życia rzeczy materialne mnie już nie cieszą i mi wystarczy, że mam możliwość to mieć i jest to w zasięgu ręki, nie muszę się przed nikim pokazywać, mam to w 4 literach. Lubię moje stare auto, które się nie psuje jak te nowe. W sumie jest tak, że goli przychodzimy na świat i goli stąd odchodzimy - jeszcze nikt nie zabrał po śmierci swojego majatku, wszystko co mamy jest jakby pożyczone na jakiś czas. I po marnować życie pracując 15 godzin, żeby kupić nową furę myszce, która i tak tego nie doceni bo jej się należało za to, że mamy ją na wyłączność przez jakiś czas i obdarza ona nas swoją zjawiskową obecnością anielską - ale to też nie trwa wiecznie.

 

Jak wystartujecie z wysokiego poziomu aby się pokazać - typu pierścionek z brylantem albo weekendowy wypad do Barcelony - to ustanowicie standard dla myszki. A myszka niżej nie zejdzie. W końcu białopizdeorycerzowi skończą się oszczędności i nastanie posucha w atrakcjach. A myszka już przyzwyczajona do wojaży zagranicznych.

 

Także moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem jest aby myszka płaciła za siebie - i to będzie hamulec jej żądań. Chce jechać musi na to zarobić tu trzeba stawiać sprawę jasno od samego początku.

 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak już pisałem - największy problem facetów którzy tak myśleli (aby dawać bezpieczeństwo kobiecie) to wspólne nieruchomości a także kredyty na nie. Tu był zawsze spory problem, bo jak jest fajnie to jest fajnie, ale problem jest, gdy w tej wspólnej (nie Twojej) nieruchomości, nagle kobieta nie jest już tak miła. Co wtedy zrobisz? Jesteś w ciemnej dupie.

Ano racja.

Matka natura nie przewidziała nieruchomości, kredytów i środków płatniczych. Kiedyś jedyną nieruchomością ( za czasów paleolitycznych) był albo kawałek ziemi pod gołym niebem, albo jaskinia. Tam nie było możliwość szantażu samca przez samice, ponieważ prawowitym właścicielem był ten, który posiadał władzę w postaci lepszych warunków fizycznych. To kulturowo-cywilizacyjne warunki dały kobietom możliwość manewru i manipulacji. Paradoksalnie- pomimo faktu, że wisiało nad lokatorami jaskini widmo zagrożenia w postaci potencjalnych drapieżników albo napaści innego plemienia- samiec miał bardziej bezpieczne i stabilne położenie niż w dzisiejszych czasach. Dzisiaj trzeba tyrać latami na własny kąt, urabiać się po łokcie, znosić humory i wymagania myszki, a na końcu i tak zostanie się wykiwanym oraz pogardzonym.

Także musi paść stare, dobre powiedzenie " kurła, kiedyś to było !"

 

A tak całkiem poważnie, to wydaje mi się, że nie może zaistnieć miłość w interesownej relacji. Najbardziej trwałe uczucie żywimy do osób, do których nie odczuwamy pociągu seksualnego jak np matki ( wyłączając kompleks Edypa), dzieci ( wyłączając skłonności pedofilskie) albo rodzeństwa (wyłączając przypadki kazirodcze) a nie do potencjalnych partnerek.

Dlaczego tak jest ? bo w ww relacjach nie ma miejsca na chwilową burze hormonów, która przeminie po krótszym lub dłuższym czasie. Hollywodzkie produkcje, literatura romantyczna i mityczno-ludowe opowieści o miłości nie mają nic wspólnego z pierwotnym instynktem. Ten instynkt kieruje samice w kierunku samców najbardziej zaradnych, silnych, którzy mają możliwość zapewnienia im większych zasobów. Faceci patrzą nieco pod innym kątem. Przede wszystkim kobieta musi być dobrym materiałem na matkę i być w miarę atrakcyjny fizycznie. Czasem dochodzą jakieś dodatkowe wymagania w zależności od indywidualnych preferencji.

 

Nie możemy się obrażać na kobiety, że tak podchodzą do "miłości", bo na tym polega ich ewolucyjna rola. Mają zapewnić sobie i dziecku jak najlepsze warunki, a facet jest tylko środkiem do celu. Przecież i w świecie zwierząt samce odgrywają nierzadko marginalną i instrumentalną rolę.

Widział w ogóle ktoś pana niedżwiadka, który chowa małe razem z matką ? Zapłodni samice i idzie w swoją stronę. Wśród słoni działa ten sam mechanizm. "Chłop" jest potrzebny do zapłodnienia, a póżniej samice gromadzą się w stada i razem wychowują małe.

Po prostu cywilizacja rozminęła się z naturą, a nasze życzenia i iluzje z rzeczywistością. Wszystko opakowaliśmy w ładną otoczkę, ale dalej rządzą twarde prawa natury. Wierzymy w prawdziwą miłość pokazywaną chociażby na filmach ( jakoś w wampiry, wilkołaki i ataki rekinów spadających z nieba w tychże filmach nie wierzymy) ale zapominamy, że to tylko artystyczna fikcja, która polega na mitologizowaniu i idealizacji rzeczywistości. Ta miłość jest taką samą fikcją jak wampiry rodem z powieści Brama Stokera.

Mimo tego banda białych rycerzy wierzy w tą bajkową miłość " żyli długo i szczęśliwie".

 

Odpowiadając na pytanie " czy kobiety lecą na kasę" tak, lecą. Wcześniej leciały na samców, którzy potrafili lepiej polować i dawali im większą możliwość przetrwania w surowych warunkach. Dziś samiec bardziej zaradny zamiast dzidy musi posiadać lepszą prace i wyższe zarobki, a umiejętności polowania zastąpiła umiejętność zarabiania szmalu. To zupełnie naturalne i nie ma w tym żadnej winny kobiet, bo tak zostały zaprogramowane. Wine ponoszą mity na temat miłości, w które wierzymy i prawo ludzkie, które nie ma nic wspólnego z warunkami, w których żyliśmy wcześniej przez miliony lat.

Edytowane przez Infernal Dopamine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś taki wykres, który pokazywał ile musi zarabiać dany koleś żeby "zrekompensować" swój mizerny wygląd.
Więc czy laski patrzą na kasę :D? Oczywiście haha. Im brzydszy jesteś tym więcej buły musisz mieć.
 

3 minuty temu, rarek2 napisał:

Zauważyłem, że ludzi podnieca sam proces zakupowy, wybieranie i płacenie za zakup.

100% Dlatego też powstają takie organizacje jak kluby motoryzacyjne itd. Gdzie każdy wsadza swoje "egzotyczne" auto a jeździć mogą wszyscy. Ile szmalu zaoszczędzone :P Łojeju.
Świadomość działania procesów marketingowych i swoich własnych reakcji trochę ułatwia życie. 

Ja ostatnio kupiłem wymarzoną furkę. Minęły 2 miesiące i nadal mnie cieszy, ale powoli robi się to standardem :D I zgadnij co... Zaczynam się rozglądać za czymś innym.
 

6 minut temu, rarek2 napisał:

Także moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem jest aby myszka płaciła za siebie - i to będzie hamulec jej żądań. Chce jechać musi na to zarobić tu trzeba stawiać sprawę jasno od samego początku.

Najlepsze co można zrobić. Wszystkie rachunki związane z mieszkaniem, chemią gospodarczą, nawet jedzeniem 50/50. Jeśli ktoś chce rozpierdalać kasę na swoje przyjemności to swoją własną.
Wyjścia do restauracji? Raz płacisz ty raz ona. 
Owszem da się to tak ogarnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laski są bardzo podatne na wpływy społeczne, nawet jak byś był zamożnym Herkulesem to pod pewnymi warunkami mogło by "coś nie zagrać". Wydaje mi się, że dziewczyny nie myślą o danym przedstawicielu płci odmiennej zero-jedynkowo. Pieniądze są zawsze spoko, bo mają ogromne społeczne uznanie, a kobiety się panicznie boją towarzyskiego wykluczenia. Między innymi dlatego nigdy za wiele nie osiągnęły, buahahahahahaha.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, patrzą na kasę. Już te kropki u siebie połączyłem i zdążyłem doświadczyć. Kilka przykładów ode mnie przy poznawaniu dziewczyn:

- chęć zobaczenia jakim autem jeżdżę

- podejście z innej strony do sprawy z pretekstem podjechania do mnie po jakąś rzecz, żeby wyczaić jak mieszkam (2 spotkanie?)

- pytania o rodziców, czym jeżdżą? ?

- dopytywanie jak mi się powodzi i czy dobrze rokuję

 

I do tego różne inne shit testy na temat kasy. Może dlatego, że często spotykałem się z laskami co mają dzianych rodziców i mnie sprawdzały? Cóż, trochę wtedy ogarniałem, więc łapałem się na pytaniach i zlewałem albo żartowałem i mówiłem co innego niż chciałyby usłyszeć. Częściej dla zobaczenia reakcji i sprawdzenia jakie są :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złowisz na hajs i co dalej skoro one chcą więcej i więcej - od kogoś, od siebie nie wymagają niczego.

 

Nie ma reguły, aczkolwiek tak jak napisałem, będąc majętnym, obnosząc się z pieniądzem złapiesz więcej sztuk, ale co potem z tym zrobisz to już twój ból głowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.