Skocz do zawartości

Jaki internet wybrać?


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na południu Polski mam Plus`a już od 2004 roku i poza czasowymi blokadami bo niby Internet LTE bez limitu, a w praktyce cię Plus i tak przytnie.

Dlatego czasem posiłkuję się Internetem na Kartę od Orange kiedy mnie Plus zbanuje za zużyty transfer.

Z internetu Plus`a korzysta cała rodzina w tym brat który działa 24h na YouTube nawet jak w pracy to laptop i tak chodzi w domu stąd dużo transferu zużywam.

Źle się wyraziłem z rocznikiem, a poprawić już nie mogę.

Chodziło mi o 2014 rok kiedy to podpiąłem internet z Plus`a.

Polecam koniecznie router stacjonarny gdyż jest stabilniejszy niż mobilny i nie gubi zasięgu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to juz straciłem nadzieję na dobry net bezprzewodowy. Zależy mi przede wszystkim na małym pingu gdyż w grach internetowych w które gram jest to kluczowe. Poza tym nie wierze już w te brednie operatorów o szybkości internetu. W pewnych godzinach popołudniowych net niezależnie jaki operator zwalnia co podyktowane jest ilością osób które korzystają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Patton napisał:

Z wyboru, czy u ciebie jest tylko neostrada ?

 

A jakie są u ciebie średnie prędkości ?

Niestety Neostrada to jakaś padaka 512 Kbps, radiówka u mnie działała średnio i często przy deszczu i śniegu było brak sygnału ii przeszedłem na mobilny.

Przy średnio obciążonym nadajniku mam ok 30-46 Mbps, a przy obciążonym ok 12-24 Mbps, pingi coś między 32 - 70 ms.

Jak przycinają do 32 Kbps to odpalam Orange na Kartę i tam mam ok 15 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pillsxp napisał:

Niestety Neostrada to jakaś padaka 512 Kbps,

No jak miałem kiedyś do 10 Mb/s z Netii po kablach z Orange, to musiałem walczyć o naprawę około dwóch miesięcy. No i jak już naprawili, to nie dość że prędkość była po tej naprawie mniejsza i skakała, to jak było 8-9 Mb/s to był już kosmos.

 

11 minut temu, pillsxp napisał:

Przy średnio obciążonym nadajniku mam ok 30-46 Mbps,

U mnie w plusie jeszcze dwa lata temu download był na poziomie od 65 do 86 Mb/s, a upload od 45 do 50 Mb/s, rok temu download spadł do poziomu 45 Mb/s. A teraz jak jest bardziej obciążony to download jest na poziomie od 7,5 do 8 Mb/s, a upload 1,3 Mb/s, a jak jest mniej obciążony to download skacze do 10Mb/s, a upload do 1,7. No także jak sam widzisz spadek jest, i to znaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.