Skocz do zawartości

Koniec z kofeiną.


Tavi

Rekomendowane odpowiedzi

Przysięgam przed Wami, że od dnia dzisiejszego (18.08.2019) zaprzestaje spożywania kofeiny pod każdą postacią. Na początku kawa i energetyki ratowały mnie wtedy, gdy miałem gorszy dzień i mało spałem. Od pewnego czasu pije je po prostu dla przyjemności i nawet wtedy gdy nie potrzebuje, lubie to uczucie pobudzenia oraz smak energetyka którego nazwa zaczyna sie na "M". Zdaje sobie sprawe że uzależnienie od kofeiny to nałóg jak każdy inny, dlatego chce z tym skończyć jednocześnie zaprzestając niszczenia swojego organizmu. Na dniach postaram sie zebrać konkretne informacje na temat szkodliwego działania kofeiny w nadmiernych ilościach na organizm. Może komuś z identycznym postanowieniem przydadzą sie informacje żeby się zmotywowac do porzucenia nałogu.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to tak, od dnia 18.08.2019 do 31.08.2019 udało mi sie nie spożyć ani grama kofeiny. W dniu wczorajszym wypiłem tylko jednego energetyka "M", nie odczułem jakoś szczególnie żeby na mnie zadziałał ani dobrze smakował, co utwierdza mnie w fakcie aby dalej kontynuować kofeinowy celibat. Powód wypicia energetyka był błahy, otóż po prostu go dostałem od rodziców którzy wrócili z zakupów i mnie podkusiło żeby go otworzyć. Niestety zawalony obowiązkami nie miałem czasu zebrać do kupy wszystkich informacji na temat szkodliwości kofeiny na organizm człowieka, ale kto chce może przeszukać internet i wytestować na własnej skórze jakie profity niesie ze sobą odstawienie. 

Odkąd odstawiłem kawe i energetyki zanotowałem takie profity:

- więcej energi

- większy spokój (nie odczuwam nagłych zmian nastrojów, mniej sie denerwuje)

- duma z siebie że jednak potrafie odstawić coś co bardzo lubie a mi szkodzi

Wczorajszy dzień nauczył mnie także aby w takich sytuacjach jak wyżej opisana, odstawić energetyka jak najdalej od siebie. Nie przejmuje sie tym że jednak podkusiło mnie do jego wypicia ale staram sie wyciągać wnioski żeby jednak do tego więcej nie dochodziło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.