Skocz do zawartości

Zmiany stanu zdrowia


Pocztylion

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Pisze bo nie nie mogę już wytrzymać.Może ktoś miał podobny przypadek lub zna się na medycynie i mi pomoże.

Sprawa wygląda tak.Mam ogromne zmiany poziomu energii.Przez jakiś czas mogę działać na pełnych obrotach;ćwiczyć,uczyć się,cieszyć się życiem.Tylko po to żeby potem złapać "doła" i mieć problemy z wykonywaniem podstawowych czynności.Podczas takiego okresu po przyjściu z pracy chodzę spać lub leże i oglądam youtuba czy jakiś film bo nie mam sił.Często towarzyszy temu ból głowy i ciała.Często śpię wtedy po 12 godzin a i tak na nic nie mam siły.Mam to już minimum 2 lata(przynajmniej dwa lata jestem świadom),może trwa to więcej.Myślałem,że powodem może być niezdrowy tryb życia.Jednak na tyle ile umiałem to zadbałem o siebie.Śpię minimum 8g,jeżdżę na rowerze,ćwiczę kalistenike,staram się jeść jak najmniej cukru.Mam 70kg na 180cm wzrostu.Myślałem.że to może depresja,ale jestem raczej zmotywowanym człowiekiem.Wiem,że świat to brutalne miejsce,ale wierze,że ciężką pracą można wyjść ponad cierpienie.Sprawdzałem ciśnienie i mam 115/65 więc raczej w normie.Jakie mógłbym zrobić jeszcze badania i ile by to mogło kosztować?Mojej mamie wykryli ostatnio tarczyce,ale z tego co czytałem to raczej kobieca choroba i przeważnie sięga osób w starszym wieku.Mam 22 lata i czuje się jak dziad.Chciałem iść na studia zaoczne ,ale jak wpadnę w dołek to nie dam rady.

Z góry dzięki za pomoc.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo to zrobienie badań kontrolnych, ale tylko współpraca ze specjalistą by tutaj zdała egzamin, bo sam to możesz próbować i próbować w kółko. Opiszesz swoją sytuację, co chciałbyś poprawić, wdrożycie plan, zmiany w diecie i pójdą za tym wyniki. Jakbyś chciał namiary na kogoś sprawdzonego to się odezwij do mnie, bo sam współpracuję z dietetykiem i dietetoterapeutą :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mojej mamie wykryli ostatnio tarczyce,ale z tego co czytałem to raczej kobieca choroba i przeważnie sięga osób w starszym wieku

Mężczyżni też miewają problemy z tarczycą i wcale nie jest to starcza choroba. Teraz problemy z tarczycą często dopadają młodych, więc zbadaj tarczyce i przy okazji sprawdż przeciwciała, bo może to być jakaś choroba autoimmunologiczna. Oczywiście morfologia do tego i możesz sobie sprawdzić glukozę na czczo, bo być może masz jakieś wahania poziomu cukru w organizmie.

Cytat

staram się jeść jak najmniej cukru

Nie jedz w ogóle. Jeśli już, to tylko węgle w postaci zbóż pełnoziarnistych, owoców albo warzyw.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pocztylion Badania krwi trzeba zrobić. Jesteś szczupły. Może to być anemia. Zła dieta albo brak witamin. Kup sobie miód z pasieki. Rano herbatka z miodem i z cytryną do lekkiego śniadania. Dodaje energii.  Ciśnienie masz ciut niższe od prawidłowego. Jeśli jesteś w dobrej formie (i jesteś niskociśnieniowcem) to jest ok. 12h snu to za długo. Zamula i nic sie nie chce. Staram sie nie spać wiecej niż 8 chyba że w weekend. Też odczuwam część z tego co piszesz. Chyba mamy problem w przestawieniu się na gorącą pogodę. Sporo lat było dosyć chłodno przez wiekszość miesiecy w roku (pamietam nawet maj w ktorym spadł śnieg). Lato sie kończy my sie przestawiamy, a tu znowu zima. 

 

Ja to sie już od dawna śmieję że w Polsce zima trwa 9 miesięcy a 3 lato :D Generalnie lepiej się czuje jak jest zimno. Lato to dla mnie męka (chyba że nad wodą).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki zasugeruję. Wiadomo, lekarz wykryje zmiany na podłożu fizjologicznym i poleci stosować terapię mającą na celu powrót ciała do chemicznej równowagi. NATOMIAST, zgodnie z wytycznymi medycyny alternatywnej świadomość dominuje nad materią i sedno sprawy może leżeć w zarodku twojego jestestwa. Używasz pojęcia "energia" i widać jesteś dość świadomy potrzeb swojego ciała. Gwałtowne zmiany w energetyce ciała i zainteresowanie swoim zdrowiem często są symptomami głębokiej metamorfozy psychofizycznej. "Niestety", w tym wypadku zwykli lekarze są zazwyczaj bezradni, a ten stan może potrwać długie lata. Jednakże nie stresuj się, nie weźmiesz na siebie nic czego byś nie udźwignął, a końcowy rezultat będzie dla ciebie bardzo satysfakcjonujący.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być coś na rzeczy.Czuje się jak bym miał dwie osobowości.Jedna to "stara" osobowość ofiary,dziecka z patologicznego domu ze złymi wzorcami.Druga to wypracowywana latami poprzez medytacje,cwiczenia,audycje osobowość odpowiedzialnego za swoje życie faceta,który bierze życie w swoje ręce.

Tylko cieżko uwierzyć,że ciało aż tak potrafi sie dostosować do osobowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.