Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
SpecimenSix

Upadek podczas treningu kolarskiego

Recommended Posts

Cześć wszystkim. 

 

Wczoraj rano wybrałem się na "ustawkę" kolarską na szosie. 20 osób, tempo 35-45 km/h. Na 45 kilometrze przed kolegę za którym jechałem wybiegł pies. Kolega potrącił go i zjechał na mój tor jazdy. Ja wjechalem w niego i przy ok 45 km/h uderzylem w asfalt. Zwichnięty bark, poobijany, rower uszkodzony (warty 5k). Morfina, kroplowki, 8 godzin w szpitalu.

Policja znalazła właściciela psa i tu moje pytanie. Jak mogę dobrać mu się do dupy żeby dostać odszkodowanie i czy w ogóle mogę to zrobić? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżdżę sporo na rowerze i znam takich ananasków jak Ty. Zapierdalają na tym rowerze środkiem drogi, nie zwolnią, bo myślą, że wykręcą życiówkę, nie zjadą, bo przecież wam się należy, przepisów ruchu drogowego nie znają, bo przecież rower to osobna kategoria. Najbardziej wkurwiająca grupa rowerzystów. Gdybym tylko mógł was legalnie rozjechać to nie miałbym żadnych oporów.

 

Znasz zasadę ograniczonego zaufania? Oczywiście, że nie, bo ostatnią styczność, z przepisami ruchu drogowego miałeś mając 12 lat zdając na kartę rowerową. Gdybyś znał i Twój kolega również, to byś wiedział, że jak się widzi psa, który może wbiec pod koła to się zwalnia. Tak zrobi też normalny człowiek, który ma odrobinę sumienia, żeby psa nie skrzywdzić.

 

No tak, zapomniałem, że wtedy byś nie wykręcił życiówki i pies pewnie nie zrozumiał jak kolega wydarł mordę drąc się na psa "LEEEWWWAAA".

 

Mam nadzieję, że odpowiecie, za skrzywdzenie psa, choć wiem, że i tak pewnie to się nie wydarzy

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

@Sceptyczny? Dlatego jeździmy tam gdzie ruch samochodowy jest bliski zeru, a jak jadę przez miasto to nie zapierdalam tylko rozgrzewam się na ścieżce o ile taka jest. Ewentualnie dojeżdżam na miejsce treningu samochodem, a rower na pace. Czekając na karetkę ok. pół godziny nie przejechał ani jeden samochód. Jeżdżąc po okolicznych wsiach jeszcze nikt na mnie/nas nie trąbił bo nie miał kto.

 

A co do psa? Policja stwierdziła że winny jest jego właściciel więc mam zamiar z tego skorzystać. Wyskoczył z krzaków ułamek sekundy przed uderzeniem, nie było go widać wcześniej. 

 

@Bohun żyje, tylko podobno ma złamaną nogę. 

Edited by SpecimenSix

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Jeśli właściciel jest rolnikiem i przyznał się, że to jego pies (ewentualnie to zostało w jakiś sposób potwierdzone), to Agrocasco powinno to obejmować (tak jakby miał Autocasco, tylko na działalność rolniczą). Inaczej pozew cywilny chyba, że gość ma OC. 

 

@Sceptyczny? - jasne bo zasada ograniczonego zaufania dotyczy psów biegających bez opieki. Jak pies pogryzie twoje dziecko, to jak to będziesz widział? Że dzieci nie puszcza się samych, tylko pilnuje.

 

Ogólnie ludzie bardzo beztrosko podchodzą do odpowiedzialności za zwierzaki u nas w Polsce.

 

ps. Rowerzyści też mają sporo za uszami i tu jest druga strona medalu. W peletonie jeździ się nie bez powodu podczas wyścigu gdzie droga jest zamknięta i pilnowana. Równie dobrze kolega przed tobą mógł wywalić się na kamieniu. Co nie zmienia faktu, że możesz dochodzić od właściciela psa jak napisałem na wstępie. 

Edited by Piter_1982
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.