Skocz do zawartości

Sesja fotograficzna.


Turop

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia co myślicie o sesji u profesjonalnego fotografa? Dzwoniłem do jednego poleconego studia, mówił mi gościu, że za 200 stówki może mi zrobić pare dobrych zdjęć na gotowo. Ktoś z was robił kiedyś coś takiego? Myślę, że było by to ciekawe doświadczenie, ciekawi mnie jak by to wszystko wyszło, czy jestem w jakimś małym stopniu fotogenicznym i czy profesjonalista zrobił by ze mnie Chada na zdjeciach, wszak jestem wysoki, ale nie wiem czy pasuje na modela. 

PS nie zapisuje się do LBGT, kolega zrobił sobie takich parę zdjęć i naprawdę zajebiście to wyszło. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop Parę zdjęć za 200zł??? Fotograf bierze 150zł za godzinę pracy średnio. Napstryka ci zdjęć fajnych z obróbką. Jeśli ten ma jakieś fajne pomysły to ja bym brał - oczywiście jeśli widzisz w tym sens. Jeśli za 200zł ma ci cyknąć kilka fot na białym tle i przepuścić przez fotoszopa to się nie opyla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomko napisał:

Parę zdjęć za 200zł??? Fotograf bierze 150zł za godzinę pracy średnio. Napstryka ci zdjęć fajnych z obróbką. Jeśli ten ma jakieś fajne pomysły to ja bym brał - oczywiście jeśli widzisz w tym sens. Jeśli za 200zł ma ci cyknąć kilka fot na białym tle i przepuścić przez fotoszopa to się nie opyla. 

Tak tanio, bo mój ziomek jest jego trenerem personalnym i na jego się powołałem bo mi tak tłumaczył , mówił, że pomyśli co zrobić, ale sesja na dworze jakaś, że gdzieś pojedziemy sobie i coś zrobi fajnego, a sprawdzałem opinie to najlepsze studio w naszym mieście. Ale właśnie, nie wiedziałem jak to cenowo wychodzi u innych, a nie miałem czasu dzwonić. Jak dla mnie coś nowego, nowe przeżycia, doświadczenia, kontakty, a może się coś wrzuci na fejsika jak mi się spodoba, resztę wydrukuje z zdjęciami z moich eksxeców i pójdą na ścianę w salonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, somsiad napisał:

Moim zdaniem warto chociażby na dobry start na  tindera. Poproś o zdjęcia które nie wyglądają zbyt profesjonalnie (a przez to sztucznie)

Nawet gdyby miało być na białym tle, za mniejszą kase i tyle by wyszło, myślę, że się zdecyduje, pokazywał mi zdjęcia ten kolega, to zajebiście powychodził na nich, robił na samym białym tle, takie zdjęcia portretowe. A o tinderze nie myślałem, ale kolejny argument haha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem początkujący fotografowie szukają ludzi z "ciekawą twarzą" do zrobienia sesji do portfolio. Też możesz czegoś takiego poszukać. 200 zł za sesję to dobra kwota. I tak jak wspomniał @Baros lepiej plener, chyba że chcesz korpo-foto to rób na białym tle a najlepiej uśmiechnięty na tle biura:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Azizi napisał:

"ciekawą twarzą"

Nie wiem czy aż tak ciekawa haha, ale chciałem zobaczyć jak bym wyszedł na takiej sesji, jak to wygląda, poznam kogoś nowego, dla mnie super. Jeszcze gdyby wyszło coś ciekawego to już wogóle. A kij tam, najwyżej stracę 2 stówy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn miał taką sesję i płacił zdaje się 300 zł. za wszystko, ale to też był plener wyjazd gdzieś w 2-3 miejsca plus fotka na białym tle. On akurat też jakoś ogarniał się wtedy po paru życiowych porażkach, m.in. rozstaniu z dziewczyną i schudł 15kg. Powstawiał te fotki na portale społecznościowe etc. i nie powiem poprawił sobie samopoczucie chłopak. Brawo dla niego. Jakimś chadem mocnym nie jest (po pozytywnej przemianie 6-7/10, wzrost 180 cm) więc, wiadomo, że wianuszka adoratorek nie miał, ale nie o to mu chodziło. Poza tym po wstawieniu fajnych fotek na neta jego była zaczęła go ni z tego ni z owego oczerniać przed wspólnymi znajomymi, jakim to gburem i wieśniakiem to nie byl jak byli w związku, więc chyba faktycznie sesja fotograficzna udana :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Baelish napisał:

...a ta sesja, to taka rozbierana? ;))) 

Pytał o taką, to chyba taka robi, ale bardziej sylwetkową ? 

6 godzin temu, misUszatek napisał:

Chcesz podciągnąć pewność siebie tymi zdjęciami?

Raczej nie. Tyle się dzieje u mnie, że taka sesja przy innych rzeczach, które w ostatnim czasie robiłem to taka wisnieńka na torcie. I budować swoje ego na podstawie paru zdjęć i fotografa, chyba nie o to mi z tym chodzi. 

6 godzin temu, brama85 napisał:

Sesje fotograficzne pozostaw do robienia dla kobiet. One są do tego stworzone nie faceci.

Niby tak, też tak myślałem, ale po tych zdjęciach, które pokazał mi ten kolega, naprawdę spoko to wygląda. 

3 godziny temu, pillsxp napisał:

Można powiedzieć że impreza czasem tyle samo kosztuje jak się idzie z kobietą.

Dokładnie, gdybym miał do celów tindeowych tego później używać, zapewne zwróciło by się szybko jak już mamy tak przeliczać. 

 

 

Zobaczę co powie ten fotograf cały, zadzwoni to zobaczę jaki ma plan skubany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, brama85 napisał:

Sesje fotograficzne pozostaw do robienia dla kobiet. One są do tego stworzone nie faceci.

A w życiu! Jest zupełnie odwrotnie.

 

Przyjrzyj się porównawczo, choćby w necie portretom kobiecym i męskim (nie tym robionym przez "fotografów niedzielnych"). Kobiety przeważnie handlują na nich tylko sex-appealem, powabem, urodą. Już nie wspomnę o wyretuszowanych na jedno kopyto okładkach i rozkładówkach z (chodliwymi) twarzami, (korzystnym) oświetleniem też na jedno kopyto. Tandeta do znudzenia a ktoś wrażliwszy to i pawia puścić może albo w najlepszym wypadku ziewać z nudów patrzenia w pustkę. 

 

Za to męskie portrety? Wyłączając plastikowych modeli-tandeciarzy, widać przeoranie przez życie, charakter, czuje się nastrój obiektu w danej chwili, odczytasz każdą emocję, agresję, refleksję albo twarde stąpanie po ziemi, nastawienie do świata - dostajesz mega szeroki komunikat z oczu, pozy i wyrazu twarzy. 

 

Fotografuje się kobiety żeby im schlebiać, coś od nich uzyskać w zamian za zaspokojenie ich próżności i atencyjności albo wcisnąć nabywcy z ich pomocą jakiś niepotrzebny szajs. Facetów się foci, żeby coś powiedzieć, dać odbiorcy, przekazać.

 

@Turop idź i się zdejmuj. Tylko nie daj sobie wcisnąć jakichś sztucznych, wyreżyserowanych scenek i póz (najlepiej to widać w tzw. "sesjach ślubnych", głównej chałturze z której się wielu utrzymuje, aż mnie strzyka w fiucie jak niektóre foty widzę). Niech na fotach będzie jak najwięcej Ciebie. Jeśli fotograf nie będzie próbował Cię poznać, choć w sumie pewnie i tak będzie seryjnym rzemieślnikiem strzelającym foty, "żeby się podobały" (czyli obiekt uznał się za efektowniejszy niż jest ;)) to nie licz na zbyt wiele. Tzn. na foto Ciebie nie będzie, tylko wydmuszka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 150 zł za godzinę pracy bierze fotograf który obsługuje event. Za sesje są inne stawki, od zdjęcia lub za całość. 200 zł to stawka na małe miejscowości lub kogoś kto dopiero zaczyna. W dużych miastach sesja wizerunkowa u fotografa zawodowego kosztuje ale opłaca się. Niejednokrotnie w cenie masz wizażyste i stylistę.

 

Sesja taka nie tylko u kobiet też i u mężczyzn działa pozytywnie na samoocenę. Dobry fotograf potrafi odpowiednio dobrać tematykę i sposób kreowania światłem do danej osoby co procentuje nie tylko dobrym samopoczuciem. Wiadomo jest ze dobry wizerunek w sieci na siebie zarabia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bracia byłem tydzień temu na tej sesji, gość ma studio w domu, dosyć przyjemnie, zdjęcia na czarnym i białym tle, ale nie jak do dowodu tylko chciał wyciągnąć całego mnie, takie zdjęcie, ala portretowe, jak by to nie brzmiało, chyba zadziałało, około 2 godzin zdjęć, wysłał około 12, żebym sobie wybrał, które ma zrobić na "gotowo". W sumie jestem zadowolony już, przed efektem końcowym. Jak dla mnie super przeżycie, same zdjęcia bez przeróbki, wyszły naprawdę konkretnie, będę miał z czym startować na tindery czy badoo, na początku byłem pospinany jak barania torba, ale dobra bajera typa w czasie zdjęć wszystko naprawiła. Wydane 200 zł, nowe kontakty, przeżycie, plus super fotki, ja polecam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.