Skocz do zawartości

Bilety na mecz dla kobiet za darmo.


ZamaskowanyKarmazyn

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mała wioska ostatnio bardzo się rozwinęła sportowo, ulepszony stadion, trybuny, dobre wyniki. To zaczęli ściągać pieniądze za wejście na mecz, nie dziwię im się. Zastanawia mnie tylko dlaczego kobiety nie płacą? Sport i rywalizacja to w dużej większości domena mężczyzn, więc dlaczego kobiety maja wstęp za darmo? Chłopcom 12 lat tez każe się płacić, dziewczynki za free. Dobre programowanie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Moja mała wioska ostatnio bardzo się rozwinęła sportowo, ulepszony stadion, trybuny, dobre wyniki. To zaczęli ściągać pieniądze za wejście na mecz, nie dziwię im się. Zastanawia mnie tylko dlaczego kobiety nie płacą? Sport i rywalizacja to w dużej większości domena mężczyzn, więc dlaczego kobiety maja wstęp za darmo? Chłopcom 12 lat tez każe się płacić, dziewczynki za free. Dobre programowanie. :) 

Równouprawnienie czyli kolejne przywileje dla zawsze poszkodowanej kobiecej płci. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że zdecydowanie mniej kobiet chce przyjść na taki mecz i chcą je jakoś zachęcić. W sensie jak ona nie będzie chciała iść to może część facetów też zrezygnuje? Może o to chodzi? W niektórych klubach też tak jest, że laski wchodzą za pół ceny bądź za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiekt wybudowany i utrzymywany z pieniędzy publicznych więc powinien być dostępny dla wszystkich na tych samych zasadach. Może zgłosić do rzecznika praw obywatelskich?

 

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/kontakt-przyjmujemy-sprawy-do-rpo

 

Można się powołać na artykuł 32 Konstytucji:

 

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

 

Obiektem zarządza, zakładam gmina czyli organ lokalny władz publicznych.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Orybazy napisał:

Obiektem zarządza, zakładam gmina czyli organ lokalny władz publicznych.

Mysle ze te zasady wymyślił mądry pan przezes klubu. 

8 godzin temu, MaxMen napisał:

Haha naglośnij to, gdzie takie cyrki ? 

Nie mogę powiedzieć, mała wiocha po prostu, niedaleko Pana Marka mieszkam.

7 godzin temu, pillsxp napisał:

To są jakieś jaja, ja bym więcej nie chodził na ten stadion

No i nie chodzę. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl zasady - najpierw palec, potem cała ręka. Testowanie granicy w której pojawi się opór, czyli dojenie ile się da. Ale jak widać z facetami można wiele, bo mają reakcje niewolnicze względem płci żeńskiej.

 

Jakiś czas temu była głośna sprawa salonu fryzjerskiego tylko dla mężczyzn i feministki rozpętały medialne piekło gdy wyproszono z niego jakąś kobietę. Ta skarżyła się w liście do GW między innymi tak:

„Poczułam się gorzej niż kiedykolwiek, a naprawdę mam duży dystans do siebie i nie zwracam nigdy uwagi na różnego rodzaju komentarze, mniej czy bardziej śmieszne. Jednak „zakaz wprowadzania kobiet” jest poniżej jakiegokolwiek poziomu i jeśli miał być śmieszny, to nie był. Zgodnie z prawem nikt nie może być dyskryminowany i to z jakiegokolwiek powodu. Takie normy są gwarantowane mi nie tylko przez Konstytucję RP, lecz także przez międzynarodowe akty prawne i ich obowiązywanie jest powszechne. W katalogu przejawów dyskryminacji jest wskazana między innymi dyskryminacja ze względu na płeć.”

 

Pomyślicie że podwójna moralność kobiet? Ależ skądże! Według feminizmu to kobieta jest człowiekiem w świetle postępów prawa i szerzącej się kultury gwałtu i pogardy wobec męskości. Mężczyźni są tym, czym Żydzi dla nazistów - podludźmi.

 

Moja noga na takin meczu by nie postała a organizator mógłby co najwyżej powąchać wyobrażenie ceny mojego biletu. Niech sobie na mecze chodzą małe dziewczynki. No chyba że wszyscy się tam na wsi zadeklarują że w godzinach pomiędzy tą i tą identyfikują się jako kobiety. Chciałbym zobaczyć wówczas miny tych postępaków. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś napisałem do właściciela klubu, dlaczego jest taka jawna niesprawiedliwość społeczna z biletami w klubie, dla posiadaczek żeńskich narządów rozrodczych były one niższe. 

 

Moja wiadomość :
Wystrój OK, muzyka kwestia dyskusyjna, ale nie zrozumiem i nie mogę tolerować tej JAWNEJ dyskryminacji mężczyzn, dlaczego niby mamy płacić więcej za wstęp, skoro podobno jesteśmy równi.

Nie mam zamiaru tutaj przywoływać statystyk dotyczących : intelektu,zarobków itd.
Bo tutaj zwyczajnie panowie wygrywają, ale chodzi mi o motywację, dla której panie miałyby mieć tą ulgę, za posiadanie odmiennych narządów płciowych.
To nie chodzi mi o kwestie tych kilku złotych, a o zasadę, bo takie ulgi to zwykłe uprzedmiotowianie pań, w celu większej "ilości towaru", pod płaszczykiem jakiegoś tam szacunku dla kobiet.
 

Taką odpowiedź dostałem :

Szanowny Panie, jest to już utarty klubowy zwyczaj, którego nie mamy zamiaru zmieniać. Funkcjonujący w tej formie w wielu miejscach na Świecie.
W glownej mierze finalnie za Panie płacą Partnerzy ( platnosc za dwie osoby - parę ).
Patrząc od tej strony to Panowie otrzymują ten rabat :-) pozdrawiamy
                    (tekst  w oryginale)

Komentować tego nie będę, nie chcę psuć sobie humoru

Końcówkę celowo napisałem tak trochę w lewicowym stylu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Perun napisał:
W glownej mierze finalnie za Panie płacą Partnerzy ( platnosc za dwie osoby - parę ).
 Patrząc od tej strony to Panowie otrzymują ten rabat ? pozdrawiamy

Kurwa mać, klub przyjaciół mężczyzn :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, SSydney said:

@smalczas do klubów wchodzą za darmo i jeszcze mają darmowe drinki. 

Wiesz czemu tak jest? Na jedną atrakcyjną laskę przypada 5 frajerów, którzy wypija trochę alko w klubie zanim w ogóle odważą się zagadać.

No przecież wiem, tak jak napisałem, prawdopodobnie tutaj chcą poprzez laski przyciągnąć więcej facetów. Skoro w klubach to się sprawdza to może sądzą, że w tym przypadku też? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Perun said:

Kiedyś napisałem do właściciela klubu

Klub jest prywatny, właściciel może dyskryminować jak chce. Na stadion wszyscy płacą równo w podatkach więc powinni być tak samo traktowani.

Darmowe wejście zwiększa populację łań w klubie, ergo więcej myśliwych skorych do stawiania drinków. Zupełnie racjonalna dyskryminacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Orybazy said:

Klub jest prywatny, właściciel może dyskryminować jak chce. Na stadion wszyscy płacą równo w podatkach więc powinni być tak samo traktowani.

Darmowe wejście zwiększa populację łań w klubie, ergo więcej myśliwych skorych do stawiania drinków. Zupełnie racjonalna dyskryminacja.

 

Dokładnie tak. Poza tym, zawsze można przebrać się za babę i wejść za darmoszkę. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, SSydney said:

do klubów wchodzą za darmo i jeszcze mają darmowe drinki. 

Wiesz czemu tak jest? Na jedną atrakcyjną laskę przypada 5 frajerów, którzy wypija trochę alko w klubie zanim w ogóle odważą się zagadać.

To coś jak z darmowymi orzeszkami w barach. Im więcej zjesz tym bardziej chce Ci się pić, więc zarabia bar, bo orzeszki są tanie i na piwie zarabia się znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.