Skocz do zawartości

Redukcja tkanki tłuszczowej


House

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, 

otóż od dłuższego czasu trenuję boks (codziennie poświęcam na trening godzinę) połączony z krótkodystansowymi biegami, skakanką itp, wcześniej trochę ćwiczyłem na siłce. O ile jestem zadowolony z efektów jeśli idzie o mięśnie ramion, klatki i nóg, o tyle nie mogę za nic w świecie poradzić sobie z brzuchem.  Szybkość jest, siła jest, zwinność podobnie, ale na brzuchu utrzymuje się warstwa tłuszczu. Nie jest ona duża ale jednak widoczna i nie pasuje do reszty. Mam też wrażenie, że tłuszcz to jedna z przyczyn odstającego brzucha, bo sam brzuch jest trochę nabrzmiały (tzw. balon) więc przypuszczam, że nawet redukcja tłuszczu do zera nie pozwoliłaby mi na uzyskanie płaskiego brzucha. 

Jak zoptymalizować proces spalania tłuszczu w obrębie brzucha i jak zniwelować opisywane wyżej wrażenie obrzmienia brzucha? Dodam, że wszystkie wyniki mam w normie, nie mam żadnych problemów gastrycznych. Nie stosuję żadnej szczególnej diety, poza ograniczaniem spożycia sera żółtego, cukru oraz soli. Alkohol piję sporadycznie (2 - 3 piwa miesięcznie max). 

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Oblicz zapotrzebowanie energetyczne

2.Odejmij od tego 400-500 kcal - to jest Twoje zapotrzebowanie na redukcji 

3.Ustal dietę zgodnie z makro 40%węgle, 30%bialko i 30%tluszcz 

4.W bilans wliczasz wszystko z wyjątkiem warzyw których jesz dużo przy każdym posiłku. Skupiasz się na warzywach zielonych np. brokuł, szpinak, jarmuż

5.Idź na siłownię. Stosuj trening FBW 3x w tygodniu bądź jakąś formę push pull 4x w tygodniu 

6.Pamietaj o codziennej aktywności 

 

Tyle. 

 

Tłuszcz z brzucha zejdzie tylko że na końcu. Partie z którymi mamy największe problemy tracą tracą tkankę tłuszczową na samym końcu ale też ją TRACĄ. 

 

Na siłowni musisz opuścić strefę komfortu by trening miał sens. Przykładowo masz 5 serii martwego ciągu po 5 powtórzeń. Możesz z małymi problemami wykonać ostatnią serię stosując zasady progresji co serię RAMPA z ciezarem 150kg a robisz 100kg = trening do dupy! Organizm nie ma bodźców. 

 

 

To tak na szybko. 

 

 

P. S. 

Podaj wiek, wzrost, wagę i obwód pasa to wstawię jakąś przykładową dietę. 

Edytowane przez Zajac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie;  jak mówi typiarz; tutaj pies pogrzebany. Żeby zgubić tłuszcz musi być deficyt kaloryczny. Musisz mieć ustawioną kalorykę i obserwować siebie. Jak np. przy 3000 kcal nie masz dalej rzeźby to schodzisz w dół. Najlepiej prowadzić notatnik dietetyczny; nie apka bo to się nie sprawdza tak jak papier. Czas do poświęcenia dziennie na taki notatnik to 15-20 min dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baelish napisał:

Niestety, z tego co wiem, nie da się chudnąć tylko w jednym miejscu, bądź tez w jednym miejscu 'bardziej'. 

Nie da się naturalnie schudnąć tylko z brzucha, tylko z ud, tylko z tyłka itd. Jedynie zabieg liposukcji umożliwia miejscowe usunięcie tkanki tłuszczowej.

 

Często jest tak, że kulturyści czy zwykli pakerzy mają wydęty brzuch mimo BF oscylującego koło 10%, chyba nie muszę dodawać co to znaczy. Nie kreuję się na znawcę, ale bywało się na siłowni wiele lat, ćwiczyło się, suplementowało i widziało sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kim Un Jest? napisał:

Często jest tak, że kulturyści czy zwykli pakerzy mają wydęty brzuch mimo BF oscylującego koło 10%, chyba nie muszę dodawać co to znaczy.

To jest brzuch wydety od Gh/insuliny. Nasz brat ma raczej brzuch wydety od piwa, lub po prostu tak mu się zbiera tkanka tłuszczowa. Wątpię żeby walił inse i gh. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

To jest brzuch wydety od Gh/insuliny. Nasz brat ma raczej brzuch wydety od piwa, lub po prostu tak mu się zbiera tkanka tłuszczowa. Wątpię żeby walił inse i gh. :D 

Ok, nie kierowałem tego bezpośrednio do autora wątku, taka luźna dygresja w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie co autor tematu, tylko u mnie to na 99% od pifska.

Kiedyś pamiętam mogłem wlewać w siebie nieograniczone ilości i kurwa byłem szczupły(żaden kaloryfer ale płaski brzuch), jakby mi ktoś ftedy powiedział że tak utyję na brzuchu to bym go wyśmiał, a tu masz ci los, chyba mi z wiekiem metabolizm zwolnił.

I tak uważam że zawsze może być gorzej więc trzeba się cieszyć z tego co jest;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bohun napisał:

Mam podobnie co autor tematu, tylko u mnie to na 99% od pifska.

Kiedyś pamiętam mogłem wlewać w siebie nieograniczone ilości i kurwa byłem szczupły(żaden kaloryfer ale płaski brzuch), jakby mi ktoś ftedy powiedział że tak utyję na brzuchu to bym go wyśmiał, a tu masz ci los, chyba mi z wiekiem metabolizm zwolnił.

I tak uważam że zawsze może być gorzej więc trzeba się cieszyć z tego co jest;)

Pozdro

Z piwem trzeba uważać bo w sumie czteropak to praktycznie obiad na 1000 kcal :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być gluten albo coś innego w twojej diecie co powoduje wzdęcia. Poeksperymentuj z różnym żarciem.

Piwo jest bardzo szkodliwe. Jego składniki "kradną" testosteron zamieniając go w estrogen. Najlepiej pić samogon własnej roboty jeżeli już, tylko że to dużo kalorii. Piwo ma najmniej kalorii ze wszystkich alkoholi ale żreć się po nim chce i to najczęściej się dzieje wieczorem/nocą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi!  Czy max 330 ml piwa raz w tygodniu (i to nie zawsze) może powodować takie skutki? Chyba faktycznie wgl odstawię na jakiś czas piwo i zobaczę jak organizm zareaguje na zmianę. 

 

@Ruslan  Wydaje mi się, że to nie efekt wzdęcia, bo problemów żołądkowych nie mam, a brzuch jest taki sam po i przed posiłkiem. 

 

Siłowni unikam, a siłę utrzymuję robiąc pompki. Po prostu nie zależy mi na dużej masie mięśniowej. Stawiam wyłącznie na kondycję, technikę i szybkość. Jestem z natury dobrze zbudowany i obecna siła jest wystarczająca do wagi w jakiej boksuję.  Dodam, że sport uprawiam amatorsko, dlatego pozwalam sobie na trochę alkoholu i nietrzymanie diety. Gdyby jeszcze udało się ten nieszczęsny brzuch zniwelować. Może zintensyfikować treningi do 1,5 godziny dziennie? 

 

 

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.