Skocz do zawartości

Moja kariera pływacka


WsiunzSuchej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ostatnio zmagam się z utratą wiary w siebie i tego co robię może mi coś doradzić nie wiem przeboleć ten kryzys?Mianowicie trenuje pływanie od 5 roku życia nigdy nie byłem na miarę światową byłem co najwyżej czempionem w swoim mieście i okręgu ale jak tak patrzę to tyle lat moich wysiłku teraz dało 4 miejsce w Polsce w juniorach ale to i tak nic nie daje są tacy w moim wieku że leją na takie czasy ciepłym moczem.Boje się że pływanie stanie się moja największa porażką stracę czas i nie znajdę tej rzeczy w której jestem najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie mozesz osiagnac sukces ( nie majac super predyspozycji w danej dziedzinie)  jesli dobre wyniki z rywalizacji beda nagroda drugorzedna dla ego a satysfakcja z uprawiania danej dziedziny celem samym w sobie .Jesli masz klapki na oczach i zorientowany jestes na szybki sukces to bedziesz szorowal doopskiem po betonie dobrego i zlego nastroju .Nawet nie wiesz ile mozna wycisnac z ciala wprowadzajac odpowiedni trening mentalny + dyscypline w prowadzeniu zdrowego stylu zycia .

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, WsiunzSuchej napisał:

Po to trenuje całe życie chyba każdy chce być w czymś co kocha

=

24 minuty temu, Tatarus napisał:

Na 99,99999999% nigdy nie będziesz w czymś najlepszy na świecie.

Poza tym jak coś kochasz to nie staraj się być w tym najlepszy i bawić w próżną rywalizację. Po prostu poświęcaj temu czas i wysiłek niezależnie od wyników. Coś co się kocha nie traktuje się jak środek do celu tylko cel sam w sobie. 

 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dopingu nie słyszałeś? Jak lecisz na czysto to zapomnij o sukcesach, maluchem w F1 nikt nie startuje. W kulturystyce pakerzy mają własnych "magików" od różnych specyfików. Polecam kanał KFD, chłopaki mówią jak jest w sporcie.

Ty chcesz karierę robić? Na olimpiadzie startować? Myślisz, że będziesz odnosił sukcesy w nieskończoność? Nie zapominaj, że ciało się starzeje, jeszcze trochę i będziesz "wąchał spaliny" młodego, pryszczatego chujka. 

 

Marzenia marzeniami, ale zejdź na ziemię. Nie chcę podcinać Ci skrzydeł, rozwijaj swoje pasje ale nie popadaj w paranoję, jest masa innych rzeczy w których też możesz być dobry, a może najlepszy. Odcinasz sobie do nich drogę zawężając horyzonty pływaniem, rozejrzyj się i wyluzuj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile masz hajsu, żeby zainwestować w siebie. Najlepiej jakbyś poszedł do jakiegoś dobrego trenera, żeby on ocenił ile z Ciebie można jeszcze wycisnąć, bo nasze rady w tej materii, to można o tyłek potłuc. Z jednej strony bracia mają rację, a z drugiej, żeby wygrywać trzeba woli z żelaza i wiary w siebie. Wierzyć w wygraną nawet jak wszystkie znaki temu przeczą. Także polecam konsultacje z osobami zajmującymi się przygotowaniem sensomotorycznym, dobrymi trenerami i topowymi zawodnikami w Twojej branży. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.