Skocz do zawartości

Jak rozpoznać który kanister ma benzynę, a który benzynę z olejem?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa kanistry - jeden ma benzynę do kosiarki, a drugi benzynę z olejem do dwusuwowej podkaszarki. Zapomniałem kompletnie co jest w którym kanistrze.

 

Czy jest jakiś sposób, aby móc dowiedzieć się co jest w danym kanistrze? Po zapachu nic nie rozpoznaję :)

 

Jeśli się nie uda, wyleję z dwóch i uzupełnię od nowa, ale szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marek Kotoński napisał:

Czy jest jakiś sposób, aby móc dowiedzieć się co jest w danym kanistrze?

Wymiąchać zawartość, wylać troszkę na ręcznik papierowy.

Po odparowaniu czystej benzyny ręcznik będzie czysty.

Benzyny z olejem - tłusty.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz Fabię w LPG i lejesz jeden Kanister do pustego baku. Odpalasz silnik czekasz minutę, jeśli nic się nie dzieje to znaczy, że w wlana  benzyna jest czysta. Pusty  Kanister wyrzucasz na śmietnik. Jeśli jest inaczej, silnik zaczyna źle pracować, bądź gaśnie.... Bierzesz lawetę, wieziesz  Fabię do komisu koło Politechniki Częstochowskiej. Sprzedajesz auto jak najtaniej, a Kanister wyrzucasz w krzaki. 

Edytowane przez vodkas85
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz identyczne objętościowo próbki np. dokładnie po 0,5 l i sprawdź która jest cięższa - ta cięższa będzie z dodatkiem oleju. Najlepiej sprawdź na kilku różnych objętościowo próbach, jeśli zawsze uzyskasz ten sam wynik to wszystko jasne. Różnica nie będzie duża, dlatego trzeba dokładnie odmierzać ml i wstrząsnąć obydwoma zbiornikami w celu ewentualnego wymieszania benzyny z olejem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wlewam olej do benzyny żeby napełnić kosiarkę benzyna nabiera bladoróżowego koloru, zdecydowanie da się odróżnić od czystej.

Jeśli nie widać różnicy wlałbym olej do jednego karnistra i zmieszał benzynę z obu.

Wszędzie byłaby mieszanka.

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic nie pomaga to tak w zasadzie Drogi Marku pozostaje ci już tylko degustacja.

To kwestia smaku, sam rozumiesz :)

To nawet nie wymaga szczególnej odwagi, po prostu upór i trochę oryginalnej benzyny jako punktu odniesienia.

Wierzymy w Ciebie, daj znać jak poszło.

 

 

Edytowane przez wroński
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Co dalej?

DWA SŁOIKI.

DO JEDNEGO  z jednego k.

I do drugiego to samo.

DO lodówki./ nie do zamrażalnika/

PO ODPOWIEDNIM WYCHŁODZENIU, powinna być widoczna warstwa wytrącania się oraz zmiana ubarwienia w masie.

WADA JEST CZAS, NAWET KILKA DNI BO TO BENZYNA  A nie ON.

 

TEMPERATURA min 7 i niższa.

S z benzyną będzie miał dwie warstwy.

S z B.+olej będzie miał warstwę dodatkową/tłustą/prawdopodobnie dużo ciemniejsza u góry.

 

METODA: ODSTOJNIKOWA FILTRACJA.

 

 

Edytowane przez Tornado
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek a co ty się przejmujesz, i kosiarka, i dwusów przepalą tą benzynę nawet z dodatkowym olejem.

Najwyżej będą nadmiernie dymić i to wszystko. Tak jak ktoś wyżej napisał, zmieszaj i lej bez obawy.

W razie co, najwyżej świece przeczyścisz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dawno temu ( nooo może i ze 20l temu) przyszła Pani do mnie czy bym jej nie skosił podwórka. Zgodziłem się.

Zajeżdżam z Panią a too Kawał podwórza z sadem. Pokazała kosiarkę garaż, tu benzyna i olej i się dolewa trochę, klucze mi zostawiła ( tak się lekko zdziwiłem że obcemu tak zostawia klucze a sama gdzieś pojechała)

Kosiłem tyle aż skończyło się paliwo i trzeba było napełnić kosiarkę. Tak myślę ile tego oleju się dolewa? Wlałem trochę wydawało mi się że za mało, dolałem jeszcze raz  i myślę  a jeszcze kapkę.

Kurdę coś nie mogę odpalić tej kosiarki. W końcu za którymś razem odpaliłem.

Jak ta kosiarka zaczęła kopcić :ph34r: myślałem że się uduszę. Wiechałem nią w krzaki myślę nie będzie widać. Dałem gazu do oporu. Jak to zaczęło kopcić taka chmura dymu się zrobiła że  pomyślałem że  zaraz straż ogniowa przyjedzie. Trochę stracha małego mi zrobiło że kosiarkę zepsułem. Ale było miejsca w zbiorniku dolałem benzyny i już mniej kopciła. Później już dużo mniej lałem tego oleju.

O i taka przygoda ile oleju do kosiarki się wlewa.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc, sprawa była banalnie prosta. Myślałem że skoro na kanister 5L idzie 50ml oleju to zawartość nie zmieni koloru - co było błędnym założeniem. Wlałem zawartość dwóch kanistrów do szkła bez nadziei na efekt, różnicę widać od razu.

 

Po lewej benzyna w kolorze moczu (czerwony kanister), po prawej benzyna z olejem do dwusuwa (czarny kanister). 

 

Wszyscy mają po lajku oczywiście, takie małe podziękowanie :)

 

E3SEstA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.