Skocz do zawartości

Polećcie książki


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

@Esmeron Czytałeś "Rodzinę Borgiów" tegoż autora? Bo ja owszem i trochę się zawiodłem, przez co po "Ojca..." już nie sięgnąłem.

 

Od siebie dodam sztampowo "Atlasa zbuntowanego" - zwłaszcza ludziom, którzy prowadzą własną działalność i ciągle dostają kłody pod nogi. Książka niesamowicie opisuje motywacje przedsiębiorców i w pewnym sensie "wdrukowuje" owe szablony myślenia w czytelnika. Jest jedną z najważniejszych powieści XX wieku w USA. Niestety jestem młodym wyrobnikiem, dlatego po 200 stronach odłożyłem tomiszcze na czasy, kiedy będę posiadał działalność

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bonhart napisał:

@Esmeron Czytałeś "Rodzinę Borgiów" tegoż autora? Bo ja owszem i trochę się zawiodłem, przez co po "Ojca..." już nie sięgnąłem.

 

Od siebie dodam sztampowo "Atlasa zbuntowanego" - zwłaszcza ludziom, którzy prowadzą własną działalność i ciągle dostają kłody pod nogi. Książka niesamowicie opisuje motywacje przedsiębiorców i w pewnym sensie "wdrukowuje" owe szablony myślenia w czytelnika. Jest jedną z najważniejszych powieści XX wieku w USA. Niestety jestem młodym wyrobnikiem, dlatego po 200 stronach odłożyłem tomiszcze na czasy, kiedy będę posiadał działalność

Nie, akurat Mario Puzo przeczytałem tylko "Ojca Chrzestnego".
Rodzina Borgiów jak widzę jest jego ostatnią książką. Ojciec Chrzestny nie jest pierwszą, ale na pewno najsłynniejszą i w moim odczuciu bardzo zasłużenie. 
Pozycja kultowa, bardzo wciągająca i dająca bardzo dużo do przemyślenia. Nie zrażaj się pierwszą przygodą z tym pisarzem. Spróbuj.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czytam "życie 3.0. człowiek w erze sztucznej inteligencji" Maxa Tegmarka - świetna, naprawdę polecam. Czytam także "Realizm mizogina" S. Jankowskiego, "Biznes w kraju dziadów" K. Cebulskiego, "Przedsiębiorczość dla Ambitnych" J. Cieślika, "Edycja Genów". 
Bardziej z nauk ścisłych nie podawałem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bogaty ojciec, biedny ojciec" Kiyosakiego

Książkę o NLP lub pochodnej tematyce z grupy światowej klasy psychologów jak Bandler/Grinder/Dilts/Erickson

Publikacje Davida Icke'a lub innego badacza spisku światowego

Biblia/Koran/Talmud/Księga Urantii, świętą księgę jakiejś światowej religii w każdym razie

 

Ale tak moim zdaniem książki to melodia przeszłości. Oczywiście pobudzają wyobraźnię i aktywizują wiele obszarów mózgu, ale są lepsze sposoby na dynamiczny rozwój. Książki to bardziej forma konstruktywnego odpoczynku.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bachelor Pad Economics
  • The Curse of the High IQ 
  • Poor Richard's Retirement: Retirement for Everyday Americans
  • Behind the Housing Crash: Confessions from an Insider
  • Droga prawdziwego mężczyzny - Duchowy przewodnik po świecie kobiet, pracy i pożądania
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ DONALD TRUMP.

Myśli i Bogać się Napoleon Hill.

Twoje prawo do bogactwa Colin P. Sisson.

Terapia modlitwą Myśli kształtują życie Joseph Murphy.

Podróż w głąb siebie. Colin P. Sisson.

 

 

1 godzinę temu, Esmeron napisał:

Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
Nie robię sobie jaj. Bardzo poważnie piszę.  

W czym ta książka jest idealna do tematu. Mógłbyś pokrótce opisać ?  Proszę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Me Talk Pretty One Day - David Sedaris
  • My Uncle Oswald - Roald Dahl
  • The Great Gatsby by F. Scott Fitzgerald
  • Band of Brothers by Stephen Ambrose
  • The Republic by Plato
  • Theodore Roosevelt Trilogy by Edmund Morris
  • 1984 by George Orwell
  • Brave New World by Aldous Huxley
  • How to Win Friends and Influence People by Dale Carnegie
  • Roman Honor by Carlin Barton
  • The Sun Also Rises by Ernest Hemingway
  • Walden by Henry David Thoreau 
  • The Count of Monte Cristo by Alexander Dumas
  • All Quiet on the Western Front by Erich Maria Remarque 

ULUBIONE (tak te polecam):

  • The Art of War by Sun Tzu
  • Lives by Plutarch
  • Ulysses by James Joyce
  • The Master and Margarita by Mikhail Bulgakov
  • The 7 Habits of Highly Successful People by Stephen Covey
  • The Code of Man by Waller Newell
  • Heart of Darkness by Joseph Conrad
     
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

biznesu/zarabiania kasy, rozwoju osobistego, podświadomości

- Jednominutowy milioner 

- Jednomominutowa gotówka

- Getting Things Done

- "Endlich mehr verdienen" Bodo Schäfer, nie wiem czy jest w innych językach niż niemiecki, dosłowne tłumaczenie tytułu "Wreszcie więcej zarabiać"

Edytowane przez Imbryk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Boromir napisał:

W czym ta książka jest idealna do tematu. Mógłbyś pokrótce opisać ?  Proszę 

(Poproszę o polecenie książek z ezoteryki, biznesu/zarabiania kasy, rozwoju osobistego, podświadomości czy czegoś co uważacie za warte przeczytania.)

Zacznę od najłatwiejszego> bez wątpienia książka warta przeczytania. Ale do sedna:
Ta książka to fabuła, więc jeśli chodzi o rozwój osobisty, to nie znajdziesz tam konkretnych porad co masz zrobić, żeby mieć lepsze kontakty z ludźmi, być twardszym, bardziej świadomym. Ale jest tutaj bardzo wiele mądrości, a cała historia, a zwłaszcza postać Dona Corleone są bardzo inspirujące. Siła charakteru i pewien sposób patrzenia na świat. 
 

Ludzie nie słuchają. Nie raz mówiłem im: nie pij tyle, bo umrzesz. Nie jedz tyle, bo umrzesz. Nie pal tyle, bo umrzesz. Ale oni nie słuchają, a wiesz czemu? Bo nie mówię: umrzesz jutro.

czas przeżera wdzięczność szybciej niż urodę

Wypadki nie zdarzają się ludziom, którzy je traktują jako osobistą zniewagę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

biznesu/zarabiania kasy, rozwoju osobistego

Te, które mi dały najwięcej:

 

1) Fastlane milionera - M.J. DeMarco,

2) Toaletowy przedsiębiorca - filozofia trzech listków papieru - Mike Michalowicz,

3) Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec - Robert Kiyosaki,

4) Mała Wielka Firma - Marek Jankowski,

5) Podręcznik startupu - budowa wielkiej firmy krok po kroku - Steve Blank, Bob Dorf,

6) Biblia sprzedaży - Arkadiusz Bednarski.

7) Doktryna jakości - Andrzej Blikle (tutaj ją masz, znakomita pozycja, ta wersja jest darmowa - http://www.moznainaczej.com.pl/Download/DoktrynaJakosci/DoktrynaJakości_wydanie_II.pdf

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowy Ninja - Michał Szafrański

Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości - Sławek Muturi

Jak radzić sobie z porażką w biznesie - Marcin Osman

 

W trakcie pisanie jest książka Marcina Iwucia o inwestowaniu. Polecam na podstawie dotychczasowego contentu autora (blog, yt).

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.