Skocz do zawartości

Leczenie chrapania


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie prośbę drodzy forumowicze,

 

Mam problem z chrapaniem, jak leczycie, leczyliście te schorzenie ? Byłem u Laryngologa  powiedział mi, że nie potrzeba mi prostowania nosa, przegrody nosowej, plastyki podniebienia, czytałem, że są jakieś krople , które nazywają się NIE CHRAP.

 

Jak radzicie sobie z tym schorzeniem ???

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne krople nie wyeliminują chrapania, mogą jakoś tam nawilżać śluzówkę, że to powietrze będzie lepiej przechodzić i chrap pędzie delikatniejszy. Albo plastyka lub usztywnianie śluzówek, lub np wycięcie migdałów, co ja zrobiłem bo miałem przerośnięte. Lub też zrzucenie wagi jeśli masz nadwagę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaxMen napisał:

Lub też zrzucenie wagi jeśli masz nadwagę. 

 

Akurat nie mam nadwagi, wycięcie migdałów, do którego specjalisty poszedłeś na badanie i wycinanie ? Laryngolog ?. 

Zakładałeś sobie na głowę coś takiego jak opaska na chrapanie podczas snu ?  Na czym polega usztywnianie śluzówek ?

0ba26ee747568b8cfb13c2bd9e17.jpg

Edytowane przez Boromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u laryngologa, ale chciałem wyciąć bo miałem przerośnięte z kraterami i robiły mi się tzw kamienie migdałkowe. Więc wycięcie ich pomogło na chrapanie. Co do usztywniania to na pewno znajdziesz info w sieci. Jakimiś tam elektrodami zmieniają zwartość tkanek i są sztywniejsze i nie wibrują tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MaxMen napisał:

Byłem u laryngologa, ale chciałem wyciąć bo miałem przerośnięte z kraterami i robiły mi się tzw kamienie migdałkowe.

Jak robiły tobie się kamienie migdałkowe, czy czułeś z tym związany jakiś ból, czy wyszło tobie to schorzenie kiedy poszedłeś do lekarza badać się ?. Jakie miałeś symptomy ? Jak zakładam opaskę na chrapanie, nie wysypiam się, w śnie wyrzucam to w czasie snu. Mówisz ,że można zmienić kształt tkanek w nosie bez klepania nosa gumowym młotkiem ? Bardzo barbarzyńska metoda. Muszę poczytać o tym jak elektrodami zmieniać zawartość tkanek. Jak masz ifo o tym podeślij, filmy na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Exar napisał:

@Boromir Poczytaj o bezdechu sennym. Diagnoza - tylko w szpitalu, poproś o skierowanie.

Chyba tak musze zrobić, czy przypadkiem wizyta u laryngologa nie będzie potrzebna, czy wystarczy zwykłe skierowanie od lekarza 1 kontaktu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Boromir I jak tam? Zrobiłeś coś z tym chrapaniem? Bo chcę ten problem rozwiązać jak najszybciej - już mnie chrapanie wku...ia. Chodzę niewyspany, dziewczyna też czasami niewyspana i poirytowana...
@PanDoktur @MaxMen Jaka jest procedura leczenia chrapania? Zanim pójdę do prywatnej kliniki na laserek to mam iść do jakiegoś lekarza najpierw? Są jakieś "stacje diagnostyczne" gdzie sprawdzą co jest przyczyną chrapania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw otolaryngolog, by wykluczyć nieprawidłowości anatomiczne. Chyba, że jest się predysponowanym do OBS (otyłość, alkoholizm, palenie papierosów itd.) albo zostały wykluczone zmiany anatomiczne przez ww specjalistę to wtedy skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do jednostki, która robi polisomnografię (najczęściej robią to jednostki pulmonologiczne), ale mało ich w PL. Wiem, że na północy Polski na pewno jest w Bydgoszczy takie centrum.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomko napisał:

@Boromir I jak tam? Zrobiłeś coś z tym chrapaniem? Bo chcę ten problem rozwiązać jak najszybciej - już mnie chrapanie wku...ia. Chodzę niewyspany, dziewczyna też czasami niewyspana i poirytowana...

Byłem u Laryngologa, dał mi skierowanie na prostowanie przegrody nosowej, pytałem czy mogę również skierowanie do szpitala na bezdech senny, to mi odpowiedział, ze najpierw trzeba wyprostować przegrody nosowe, potem plastyka podniebienia ,  na końcu bezdech senny, , leczenie bezdechu bez zadbania o te dwie rzeczy może nie mieć sensu, ani zakładania tej maski przeciwchrapaniowej.

Chyba poproszę osobno  u lekarza rodzinnego skierowanie do szpitala, żeby się tylko przebadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chooja tam! Idź do tego rodzinnego po skierowanie do szpitala.

Mi nic nie prostowali, ale byłem kilka razy w szpitalach na badaniach. Żadnej plastyki, operacji. WTF? Ten laryngolog to jakiś cep, albo Ciebie @Boromir ocenił na mutanta do przeszczepu twarzy ;)

Ale stawiam, że lekarz był po prostu zielony w temacie i zaczął wymyślać kwadratowe jaja.

 

Zdiagnozuj się na bezdech. Jeśli masz - to aparat i potem będą Ci ciąć ryj na chrapanie w razie czego, chociaż sądzę, że chrapanie po prostu w masce zniknie.

Edytowane przez Exar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Exar napisał:

Zdiagnozuj się na bezdech. Jeśli masz - to aparat i potem będą Ci ciąć ryj na chrapanie w razie czego, chociaż sądzę, że chrapanie po prostu w masce zniknie.

Ciąć ryj, co masz na myśli ? Plastyka podniebienia ? Czy jakiś bardziej poważny zabieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.10.2019 o 23:43, Exar napisał:

Zdiagnozuj się na bezdech.

Hej mam pytanie, jak zrobiłem sobie operacje przegrody nosowej , spie w opasce antychrapaniowej i nadal chrapie, jak nadal leczyć to schorzenie chrapania ?

W dniu 21.10.2019 o 18:46, Tomko napisał:

Zrobiłeś coś z tym chrapaniem?

Tak, wyprostowałem sobie przegrodę nosowa, śpię w opasce antychrapaniowej , ale zdarza mi się chrapać, co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 23.08.2019 o 01:35, MaxMen napisał:

Więc wycięcie ich pomogło na chrapanie. Co do usztywniania to na pewno znajdziesz info w sieci. Jakimiś tam elektrodami zmieniają zwartość tkanek i są sztywniejsze i nie wibrują tak. 

Ale kluczowe jest chociażby podczas snu, żeby oddychać nosem, a nie ustami, oddychając ustami można sobie zniekształcić twarz czy nawet płuca, jak podświadomie wpłynąć podczas snu, żeby oddychać nosem ?

https://zdrowysen.info/bezdech-senny?gclid=EAIaIQobChMIr6Tf08no-AIVhI9oCR33fgpbEAAYASAAEgLj__D_BwE&fbclid=IwAR3P3gLAnh2BM3TOjF6YF33aoe2-p8dAZd8xcMW7UxrYdkDLqiOPNiQvfl8

 

 

Co o tym sądzisz ?

 

 

 

W dniu 24.08.2019 o 09:10, PanDoktur napisał:

Jeżeli jesteś otyły to duże prawdopodobieństwo, że masz OBS - obturacyjny bezdech senny. Ale zastanów się jeszcze czy przed pójściem spać nie pijesz piwa, nie palisz.

Jeżeli nie to skonsultuj się jeszcze z innym otolaryngologiem.

Nie palę, nie piję, nie mam nadwagi, ale nadal zdarza mi się chrapać, czy warto kupić sobie taką maskę  CPAP ?

W dniu 24.08.2019 o 06:18, Leniwiec napisał:

Są nawet ośrodki, które zajmują się leczeniem tego schorzenia.

Poleciłbyś coś ?

W dniu 21.10.2019 o 18:46, Tomko napisał:

Zrobiłeś coś z tym chrapaniem?

Myślałeś o CPAP ?

https://apmed.eu/blog/aparat-cpap-jaki-najlepiej-wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.