Skocz do zawartości

Na co kobiety zwracają uwagę?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Vstorm napisał:

I bardzo dobrze, że mężczyźni zaczynają mieć wymagania. Tylko takie przykłady jak podałaś są marginalne z tą otyłą osobą

Ja nie mam nic przeciwko, faceci którzy biorą pierwszą lepszą są często zdesperowani.

 

2 minuty temu, Vstorm napisał:

ps. I jak to jest, że jak mężczyzna nic nie posiada, to wy na niego nie spojrzycie. A jak zaczyna sobie radzić, coś osiągać. To nagle go zauważacie. Nie uważacie, że to podłe i bezczelne?

Mówię za siebie, jak poznałam się ze swoim chłopakiem był biednym studentem, w tym momencie w życiu zawodowym idzie do przodu. Nie wstydzę się przyznać, że lubię ambitnych facetów, to jest cecha męska jak dla mnie. To ty od razu w głowie projektujesz, że na pewno nie dajemy nic od siebie. W interesie faceta jest eliminować kobiety które tylko wymagają, a nic nie oferują. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Vstorm napisał:

. I jak to jest, że jak mężczyzna nic nie posiada, to wy na niego nie spojrzycie. A jak zaczyna sobie radzić, coś osiągać. To nagle go zauważacie. Nie uważacie, że to podłe i bezczelne?

To że w większości przypadków tak jest to nie oznacza że zawsze. Gdzieś tam sie kiedyś wykreował taki stereotyp, że facet musi utrzymywać dom i kobietę i trochę czasu jeszcze niestety minie zanim się to zmieni.

29 minut temu, Vstorm napisał:

Ogólnie to wy nic nie potrafcie zaoferować mężczyźnie.

Masz rację ? aż strach pomyśleć ile mógłbyś stracić nie dostając nic w zamian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klei się gadka z danym osobnikiem. Czy mamy wspólne tematy, poglądy, poczucie humoru.

Wygląd też ważny. ogólnie czy jest zadbany, pachnie...

Ale w pierwszej kolejności wychwytuje cechy charakteru... Takie moje zboczenie bo za dużo w psychologii siedzę. :P

 

Edytowane przez Hippie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _oliv2407 napisał:

Najbardziej co do ciuchów lubię koszulę, w miarę dopasowane spodniej ale nie za bardzo, gładkie koszulki są dobre byle nie bez dziecinnych napisów. Jakbym miała każdą rzecz oddzielnie napisać to trochę by mi zajęło. Mogę dodać, że te modne wystające kolorowe skarpetki mnie odpychają i wtedy zapala się czerwona lampa iż dany facet nie ma swojego zdania i idzie za tłumem. Gdzieś tam w stylu ubierania upatruję charakteru faceta.

 

@_oliv2407 a koszula taka wizytowa do spodni czy może być sportowa wyciągnięta na zewnątrz? 

np. tak (tylko tu jest dziadowski materiał):

fullscreen%5D

fullscreen%5D

 

do tego spodnie z bawełny za 300 zł i czy pasują do tego czarne trampki za 40 zł?

Buty-sportowe-Trampki-damskie-CZARNE-Ten 

albo białe nike:

i-nike-capri-biale-buty-tenisowki-trampk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z Tobą chłopaku, że w tym temacie pytasz na co kobiety zwracają uwagę, a w innym dajesz do zrozumienia że obracasz panny jak trzeba? ? To wgl ze sobą nie koresponduje. Nie będziesz odnosił "sukcesów" (o ile wgl można to nazwać sukcesem...) jesli się będziesz dostosowywał i udawał kogoś kim nie jesteś. Cała sztuka polega na tym żeby obracać się w swoim środowisku i tworzyć bliskie relacje z ludźmi którzy mają podobny światopogląd. Będąc jakimś anarchistą/punkiem. Typem który ma luzackie podejście do życia będziesz musiał stawać na głowie żeby wyrwać jakaś Panią prezes. Nie chodzi mi tutaj o status społeczny. Będziesz musiał wyznawać jej światopogląd (udawać) żeby nawiązać jakiś kontakt. Będzie to sztuczne i wbrew Twojej naturze. Chcesz tego? Ludzie to widzą że ktoś się "stara" i podświadomie czują się lepsi od tej osoby i ciężko tu o równoprawne partnerstwo. Popracuj nad poczuciem własnej wartości. Baby to nie sens życia i jakiś szczyt który trzeba zdobyć. Nie żaden święty gral. Stanowią taką samą wartość co Ty i na litość boską przestańcie się dostosowywać... Chcesz poznać kogoś z kim stworzysz naturalna chemię i zwiększyć szansę na to że odwzajemni Twoje uczucie? Szukaj w podobnym środowisku. Im większa wartość sobą stanowisz Tym większą ilość osób przyciągniesz.

@pytamowiec Jak sympatyzujesz z jakąś subkulturą to przestaniesz się ubierać zgodnie z nią , słuchać muzyki i wgl mieć dany life style żeby wyrywać przeciętne laski (normalne).? Czy lepiej rozejrzeć się za nimi w swoim środowisku i nie rezygnować ze swojego ja ? 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, prod1gybmx napisał:

 

@pytamowiec Jak sympatyzujesz z jakąś subkulturą to przestaniesz się ubierać zgodnie z nią , słuchać muzyki i wgl mieć dany life style żeby wyrywać przeciętne laski (normalne).? Czy lepiej rozejrzeć się za nimi w swoim środowisku i nie rezygnować ze swojego ja ? 

Nie sympatyzuję z żadną subkulturą. Mogę wszystko nosić byle nie pedalskie rzeczy, więc jeśli zmiana ubioru zwiększy prawdopodobieństwo znalezienia żony to wchodzę w to.

 

Poza tym to "lecenie na kasę" wydaje mi się abstrakcyjne. Jak byłem biednym studenciakiem to dziewczyny na mnie zwracały uwagę. Teraz zarabiam kilka średnich krajowych a powodzenie mam praktycznie zerowe.

Edytowane przez pytamowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pytamowiec Brak Ci czegoś czym byś się wyróżnił. Poczytaj o tym co sprawia że ludzie są charyzmatyczni. Kreuj własną osobowość, charakter przez obrazy i bodźce które są Ci codziennie dostarczane. Nie bój się "lubić" coś co odbiega od ogółu i ogólnie przyjętych norm. Coś Cię pociąga? Idź w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prod1gybmx każda Twoja wypowiedź na mój temat to naskakiwanie. Nie dałem do zrozumienia,że chce się dostosować do panny/ jest dla mnie święta itp itd

Z czystej ciekawości zapytałem co wzbudza zainteresowanie płci przeciwnej w nas, co nie jest jednoznaczne z tym że będę to robił. Doczytujesz się kontekstu którego nie ma. Każdy odpowiedział na moje konkretnie zadane pytanie, tylko ty jeden znalazłeś w nim coś czegoś czego nie było. 

 

14 godzin temu, Robert kosmosu napisał:

And the winner is.... WYGLAD!

 

Panie Wyglad, mozesz pan odebrac swoja nagrode jaka jest sex xD

To by się często zgadzało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _oliv2407 napisał:

Ja nie mam nic przeciwko, faceci którzy biorą pierwszą lepszą są często zdesperowani. 

Tak samo jak wy kobiety jesteście zdesperowane, kiedy uderzacie w ścianę i bierzecie zwykłego beciaka, którym gardziłyście w przeszłości.

 

Godzinę temu, Patton napisał:

Tylko takich jest teraz zbyt wiele, co może bardzo utrudnić zadanie. 

Miałem to samo napisać. :)

Ostatnio sobie trochę jeżdżę samochodem bez celu. I wiesz jakie pary spotykam? Tylko wtedy, kiedy u mężczyzny jest jakiś status, wygląd. A to widać. Widać to w jakim stylu chodzi, czym jeździ itp.

A pary, gdzie mężczyzna nie ma prawie nic, parataktycznie nie znam. Co jeszcze ciekawsze, można spotkać zadbanego mężczyzne, który dba o siebie, ale jego dziewczyna to już nie koniecznie. Ale po co ona ma się starać jak już osiągnęła cel...

Sam mam 1.80 wzrostu i dbam o siebie, nie ma na mnie grama tłuszczu. Więc i tego samego wymagałbym* od dziewczyny.

Dlaczego piszę wymagałbym? Bo obecnie robię wszystko dla siebie, a nie chce mieć nic wspólnego z kobietami, które zobaczą mnie jak przypakuję, czy osiągnę wyższy status. A to czy się podobam kobietom, czy się nie podobam. Przestało mieć dla mnie od jakiegoś czasu znaczenie. Jeżeli chodzi np. o siłownie. To chcę być silny i mieć maksymalną sprawność. No i przed wszystkim spodobać się samemu sobie. Nie będę okłamywał, że mam mały staż na siłowni. Ale nic nie przychodzi samo i łatwo. No i ćwiczenia fizyczne dają jakąś taką satysfakcję. Po za tym będę miał porównanie. Jak było przed i jak było po. 

 

Godzinę temu, Izaa25 napisał:

Masz rację ? aż strach pomyśleć ile mógłbyś stracić nie dostając nic w zamian 

Wystarczająco, że straciłbym szacunek do samego siebie. Czyli coś, o czym wy kobiety nie macie pojęcia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poganiacz90 Jesteś niespójny w swoich wypowiedziach. @Vstorm Mają, ciekawą, zwariowana, w jakikolwiek sposób przyciągająca/wyróżniającą się osobowość. Mam sąsiada który przez 3/4 małżeństwa nie pracował, nie ma samochodu i statusu. Ale ma tak gadane że w 3 przystanki przerobił babkę w taki sposób że zamiast mu wypisać mandat za brak biletu to wydebil od niej numer. Gość wcale nie wygląda jak czad i nie odznacza się monetą. Po prostu jest CIEKAWY 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prod1gybmx napisał:

Jesteś niespójny w swoich wypowiedziach

Pytałem na co kobiety zwracają uwagę i nie widzę braku spójności w wypowiedziach. Zastanawiało mnie co ma w głowie kobieta kiedy zaczyna znajomość.

4 godziny temu, Vstorm napisał:

Tylko, że wy kobiety macie te wymagania w powalającej ilości przypadków, niewspółmierne do tego co oferujecie w dodatku macie ich bardzo dużo. Ogólnie to wy nic nie potrafcie zaoferować mężczyźnie.

 

 ps. I jak to jest, że jak mężczyzna nic nie posiada, to wy na niego nie spojrzycie. A jak zaczyna sobie radzić, coś osiągać. To nagle go zauważacie. Nie uważacie, że to podłe i bezczelne?

Zdarzały się patologiczne incydenty ale każda moja ex partnerka potrafiła dać mi wiele i niekoniecznie czekała na profity z mojej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vstorm napisał:

 

 

Miałem to samo napisać. :)

Ostatnio sobie trochę jeżdżę samochodem bez celu. I wiesz jakie pary spotykam? Tylko wtedy, kiedy u mężczyzny jest jakiś status, wygląd. A to widać. Widać to w jakim stylu chodzi, czym jeździ itp.

A pary, gdzie mężczyzna nie ma prawie nic, parataktycznie nie znam.

Zachęcona mnogością takich opinii na forum, zaczęłam się przyglądać ludziom. Panowie ze śmieciarki - mieli obrączki. Kurier, facet który spytał o drogę, dentysta, kasjer w sklepie czyli wszyscy których ostatnio spotkałam też. Potem rozejrzałam się w pracy. Najniższy szczebel, robotnicy, budowlańcy itp. też mają obrączki. Tak samo operatorzy koparek i innych sprzętów na budowie. Tak samo kierbud, młodziak z biura projektowego i paru innych. Kierowcy co wożą kruszywo - większość z obrączkami. Pan od szambiarki to samo. A i listonosz też.

90% z nich nie błyszczy wyglądem ani statusem. A jakoś mają swoje myszki. 

 

Im dłużej Was czytam to zastanawiam się czy nie żyję w jakimś innym świecie ?  większość z nich ma wygląd przeciętny lub poniżej. Wielu pracuje za marne grosze. Wcale się nie ubierają modnie. 

 

W Biedronce czy innym markecie najczęściej są rodziny lub pary - zwykli normalni zjadacze chleba. Brzydcy, ładni, brzydkie, ładne. 

 

Czy reszta Polski tak bardzo różni się od wschodu?

Edytowane przez Laryssa
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, _oliv2407 napisał:

Ten pan nie byłby w moim typie.

No jakoś mnie to nie dziwi. Zwykły wygląd już dzisiaj nie wystarczy. Zapewne takie same zdanie jak Ty ma większość lasek. Więc to nie jest kwestia typu.

 

 

@Laryssa

Kiedy się przyjrzymy dokładniej tym obrączkowym okaże się, że to ludzie obecnie minimum około 30-stki (nie młodsi). 

 

Po studiach czy szkole panie zmniejszają swoje wymagania aby szybko wziąść ślub i mieć bąbelki. Ale potem słyszymy historie jak to pies ważniejszy od męża... Aczkolwiek widać, że od młodszych pokoleń już idą zmiany i będzie niedługo totalne wybrzydzanie jak na zachodzie. 

 

A jak już niejednokrotnie wspominałem u młodszych (od mojego pokolenia w dół) widać kobiecą hipergamię i męską hipogamię jak na dłoni. Idąc ulicą w dużym mieście widać, że chłopak jest atrakcyjniejszy fizycznie od dziewczyny. I to jest już niemal reguła. Na zachodzie widzę to samo wśród autochtonów. Tyle, że tutaj chłopaki często wyglądają jak modele a młode dziewczyny nieco słabiej niż w Polsce lub podobnie. Co świadczy o tym, że poprzeczka jest jeszcze wyżej.

 

Niejednotkrotnie mi samemu zdarzało się spotykać z agresją ze strony młodych dziewczyn. Podczas gdy śliniły się do jakiegoś Chada i płakały, że je olewa. Jestem zupełnym przeciętniakiem ale w dobie dzisiejszego kanonu chyba bym uchodził za paszteta. Z automatu żadna nie pozwoli prowadzić ani być ponad. Sama praktyka z życia wzięta. Już 10 lat temu to się zaczęło i widziałem takie zachowania w szkole. Przez to część wiedzy z forum jest do lamusa i niestety się nie sprawdza te całe trzymanie ram i inne PUA głupotki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Poganiacz90 said:

Na co zwracacie uwagę na pierwszej randece/ spotkaniu/ poznaniu? Jak to u Was dziewczyny jest? Patrzycie na wygląd czy charakter? Co sprawia, że chcecie z kimś wylądować w łóżku?

Każda kobieta ma coś innego co ją kręci i zwraca na to uwagę. Żadna o tym nie powie. Kiedyś udało mi się znajomą na piwie  namówić na zwierzenia i mimo, że nie podała mi swojego kodu, to wyjaśniła mi, że są po prostu pewne cechy fizyczne i charakterologiczne, które sprawiają, że facet jest dla niej atrakcyjny. Zakładam, że może było to coś wstydliwego, jakiś fetysz i dlatego nie chciała o tym mówić, ale może być to też tak, że jest jak z sejfem, znasz kod to go otwierasz. Więc żadna laska nie powie Ci co ją na prawdę w facecie kręci, bo chce znaleźć kogoś naturalnego, a nie takiego kto udaje pod jej oczekiwania.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Laryssa napisał:

 

Im dłużej Was czytam to zastanawiam się czy nie żyję w jakimś innym świecie ?  większość z nich ma wygląd przeciętny lub poniżej. Wielu pracuje za marne grosze. Wcale się nie ubierają modnie. 

Bo to jest bardzo indywidualne i nie ma się co kłócić, że Ładni i bogaci wzbudzają pożądanie bo to normalne, obie te cechy są afrodyzjakami a kto zdrowy nie chce przyjemności?

 

Jednakże najczęściej wybieramy z tego co jest dla nas dostępne i w fazie dorastania każdy, często nieświadomie, uczy się jak oceniać zainteresowanie płci dla niego atrakcyjnej.

 

Na pytanie z tematu jak dla mnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo to nie logika rządzi nami i możemy się upierać, że to był wybór zdroworozsądkowy ale z tego co wiem to tylko racjonalizacja nieświadomej decyzji, na którą składa się mnóstwo czynników, dlatego poznanie siebie i własnych uwarunkowań (co oczywiście w całości jest niemożliwe) pozwala pełniej cieszyć się życiem bo okazuje się, że bycie "ofiarą" jest też wyborem własnym.

 

Chodzi mi o to, że nawet jak logicznie przebadamy i opiszemy kryterium doboru samca/samicy to i tak to będzie tylko sposób w jaki myślimy o tym a to jak dla mnie jest płytkie i dotyka zaledwie powierzchni zjawiska.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Laryssa Twoim zdaniem to że ktoś ma obrączkę na palcu, jest w związku, to z automatu można określić że jest szczęśliwy? Gdyby tak to rzeczywiście wyglądało, to idea tego forum nie miała by sensu w większości przypadków. @Kleofas Tak samo każdy facet ma jakieś preferencje. Nie tylko ładna buźka i zgrabna dupka sprawi, że będzie chciał żyć z jakąś kobietą. Są różne aspekty i cechy które nas kręcą. Ja też mam dość specyficzny gust. Wiem że nawet jakaś super modelka mi nie zakręci w głowie, jeśli nie będzie miała tego "czegoś". Z autopsji dokładnie już wiem, czym dla mnie jest to "coś".

Edytowane przez prod1gybmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam to co pisze @Ksanti.

Sam nie mając ukończonych 24 lat widzę to zepsucie.

 

1 godzinę temu, Ksanti napisał:

widać, że od młodszych pokoleń już idą zmiany i będzie niedługo totalne wybrzydzanie jak na zachodzie. 

Nic dodać nic ująć. Będzie jeszcze gorzej.

A dokładniej opisałem to tutaj:

@LaryssaA jaki wiek mieli ci panowie?

I myślisz, że oni są szczęśliwi? Przecież teraz w obecnych czasach mężczyzna z obrączką nie ma żadnych praw przed sądem. Nie wspomnę, że 99% z nich związało się z kobietą, tylko dlatego, że żyją matrixem. Większość z nich to zwykłe bety, nie obrażających tych chłopaków. Ale taka jest prawda. Jeszcze panujące biało rycerstwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Laryssa dokładnie.  Każda potwora znajdzie swego amatora. Ja spotykałem się z pannami, które niby nie były piękne ale miały to coś i to mi wystarczało. Dla jednych ktoś jest przeciętny dla innych ponad- gusta i gusciki.

@prod1gybmx nie definiuje szczęścia ale nieszczęścia też nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vstorm no fajnie,że dbasz o siebie ale co to ma do tego, że kobiety nic nie dają? Mam wrażenie,że ktoś dał Ci kiedyś mocno po tyłku i stąd Twoje mierzenie każdego tak samo. 

Bawi mnie również to jak podkreślasz ile masz wzrostu, to że nie masz tłuszczu i jak bardzo o siebie dbasz. Kompleksy? Chyba tak, ale udając, że jesteś ponad innymi tylko sie pogrążasz.  Rób to co robisz żeby czuć ,że idziesz do przodu i wykorzystujesz swoje możliwości, a nie po to, żeby czuć się lepszym od innych i traktować ich z góry. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Izaa25Ja pierdziele jaka ty jesteś schematyczna. :D Jak zwykle, że skrzywdziła mnie kobieta, następnie odwracanie kota ogonem. Jak i wbijanie w poczucie winy.

No i logiczne nie myślenie.

Jak można mieć kompleksy jak się jest wysokim w dodatku szczupłą osobą?

W dodatku czytanie ze zrozumieniem u ciebie kuleje. Napisałem po co to robię, a ty wyjechałaś, żeby poczuć się lepszym od innych. Weź mnie nie rozśmieszaj.

Nie ze mną te numery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.