Skocz do zawartości

Na co kobiety zwracają uwagę?


Rekomendowane odpowiedzi

@LalkaOdpowiem Tobie.

Więc co może zaoferować mężczyzna kobiecie.

Bezwarunkową miłość. Kobieta nie musi nic posiadać, tylko żeby była. Wystarczy? Wy kochacie tylko warunkowo.

Co może mężczyzna wam zaoferować jeszcze. A nawet to, że was będzie bronił. Mało białych rycerzy broni swoich pań? W dodatku macie od nas wsparcie, szacunek, pomoc, poświęcenie. Wsparcie finansowe. I mógłbym tak wymieniać i wymieniać.

 

W dniu 25.08.2019 o 21:22, SzatanKrieger napisał:

To, że nie chcesz się interesować kobietami i nawet myślałeś o farmakologicznych środkach by nie mieć totalnie zainteresowania, nie jest do końca dobre czy też normalne.

Gdy ona napisała, że jakaś Cię skrzywdziła to zamiast się obrzucać to nie powinno Cię to w ogóle ruszyć.

Zamiast nienawidzić, zrozum je. 

Rozumiem je. Gdybym nie rozumiał, to byłbym białym rycerzem. Uwierz mi z odrobiną chęci da się panować na ty zainteresowaniem. Sam Red Pill pomaga. Nie wiem czy to przez no fap, czy ćwiczenia na siłowni, ale obecnie nawet widząc ładną dziewczynę potrafię nad sobą zapanować. Często nawet się na nie nie spojrzę, po prostu traktuję je jak powietrze.

Nie oburzyłem się, tylko zaśmiałem się z tej wypowiedzi. Serio. To jest takie powtarzalne.

 

W dniu 25.08.2019 o 21:22, SzatanKrieger napisał:

ale ciesz się, że są

Są mi na tą chwilę całkowicie obojętne.

 

W dniu 25.08.2019 o 21:22, SzatanKrieger napisał:

Wyleczyć się możesz zrozumieniem, kobiety były i są od nas lepszymi drapieżnikami, są przystosowane do tego świata brutalnego znacznie lepiej niż faceci.

Poczekaj jak wybuchnie wojna, albo trzeba będzie zdobyć pożywienie, to zobaczymy kto jest lepszym drapieżnikiem.

 

W dniu 25.08.2019 o 21:22, SzatanKrieger napisał:

Pamiętaj, nienawidzić ich to jak nienawidzić części siebie, a czego nienawidzisz to przyciągasz. 

Wiem o tym. Ale obecnie czuję do kobiet obojętność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vstorm napisał:

Bezwarunkową miłość. Kobieta nie musi nic posiadać, tylko żeby była. Wystarczy? Wy kochacie tylko warunkowo.

Byzydura :)

2 minuty temu, Vstorm napisał:

wsparcie, szacunek, pomoc, poświęcenie. Wsparcie finansowe. I mógłbym tak wymieniać i wymieniać.

I nigdy tego od kobiety nie otrzymałeś?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Androgeniczna napisał:

"Ja tak patrzę na inteligencję" tz ja w ten sposob patrze na inteligencje.

Fajnie by było gdybyś popatrzyła też na ortografię i interpunkcję.

 

2 godziny temu, Androgeniczna napisał:

Nie mówie że ktoś po kulturoznawstwie jest inteligentny

I znowu te Twoje ludowe mądrości. 


A czemu ktoś po kulturoznawstwie nie miałby być inteligentny? Bo Ty tak twierdzisz?
Rozumiem, że znasz wszystkich co skończyli ten kierunek, zweryfikowałaś ich poziom inteligencji i możesz jednoznacznie i niepodważalnie stwierdzić, że osoby z takim wykształceniem nie są inteligentne?


Kolejna Twoja wypowiedź pokazująca jak bardzo generalizujesz ludzi i rzeczy, o braku szacunku już nawet nie wspomnę.

 

16 minut temu, MalVina napisał:

Byzydura :)

I nigdy tego od kobiety nie otrzymałeś?

@MalVina niektórym trudno uwierzyć, że kobieta też może to dać bo nigdy z taką nie mieli do czynienia, nigdy na taką nie trafili. 
Smutne to tak samo jak fakt, że niektórzy Panowie uwielbiają generalizować i wrzucać wszystkie kobiety do jednego worka. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Androgeniczna napisał:

Jak widzisz przestalam zwracac uwage na dyplomy i inteligencje kosztem tego jakim ktos jest człowiekiem

A od kiedy studia czy ilość fakultetów= inteligencji?

Na jakim świecie Ty żyjesz?

Znam chyba ze trzech facetów z mensy, których poziom inteligencji emocjonalnej jest tak nikły, że nie nadają się do relacji międzyludzkich.

Jeżeli uważasz, że inteligencję ogólną mozna policzyć jak gruszki na straganie to nie wiem gdzie się uchowałaś, są różne typy inteligencji.

Naprawdę łapię się za głowę za każdym razem jak czytam Twoje wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Daenerys napisał:

@MalVina niektórym trudno uwierzyć, że kobieta też może to dać bo nigdy z taką nie mieli do czynienia, nigdy na taką nie trafili. 
Smutne to tak samo jak fakt, że niektórzy Panowie uwielbiają generalizować i wrzucać wszystkie kobiety do jednego worka

Przez wkładanie ich do jednego worka nie ma okazji poznać takiej która da coś od siebie.

@Vstorm wyluzuj- normalna panna czeka na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat na łan milion stron ;DDDDDDDDDDDDD

Zauważyłem, że na mnie laski zwracają największa uwagę kiedy jeZdem na Faaazie ale może się mylę bo świat na Faaazie wygląda inaczej ;)

natomiast kiedy po Faaaza mija i kiedy łapie swoje ulubione Doły (uwielbiam łapać Doły - to prawie taki odmienny stan świadomości, to chyba Tony Iommi z Black Sabbath kiedyś powiedział, że jeżeli otaczający świat jest dla ciebie przykrym doświadczeniem to stwórz swój alternatywny świat, w którym będziesz szczęśliwy) ale wracając do tematu - no więc kiedy łapię te Doły to dla kobiet staje się Przezroczysty i myślę, że to co najbardziej odstrasza kobiety to głębia intelektualna, którą masz w oczach. 

To już pewnie było na Forumie ale warto w tym wątku to wrzucić i sobie przetłumaczyć za pomocą Wujka Googla, to wiele wyjaśni:

 

https://incels.wiki/w/Scientific_Blackpill

 

Edytowane przez Ace of Spades
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MalVina napisał:

Odstręczać to może przesadna tajemniczość. Bo po wycofaniu i małomówności to ciężko określić intelekt.

Ktoś może wyglądać na zamyślonego intelektualistę, a w rzeczywistości mieć w głowie pustkę.

W sumie prawda. Swoją szosą - pustka w głowie to dobra rzecz. Czasami obserwuje sobie takich typowych Badboyów na moim osiedlu/blokowisku, pewnych siebie z kręcącymi się wokół nich licznymi laskami i tak zastanawiałem się czy zamieniłbym się z nimi życiem i w doszedłem do przekonania, że nie ale z drugiej strony zazdroszczę im tej bezrefleksyjności jak u Waldusia Kiepskiego z wczesnego okresu serialowego.

Edytowane przez Ace of Spades
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Poganiacz90 napisał:

wyluzuj- normalna panna czeka na Ciebie.

No tu już mi powoli słów brakuje. :D

Czasem ktoś tutaj napisze coś, co przechodzi ludzkie pojęcie.

Człowieku czy Ty w ogóle wiesz o czym piszesz?

Żadna na mnie nie czeka.

 

Wybacz, ale nie mam jeszcze lepszego statusu, samochodu, motocykla.

Widzę jak panny reagują jak się jedzie czymś lepszym bo mam czasem okazję i jak jażdże mniej prestiżowymi samochodami. To samo mówią moi znajomi.

Jak któraś wyjdzie mi, że blachary, to coś dużo tych blachar. Chociaż raczej wiedzą, że taki samochód oznacza dobry status. 

W dodatku chore wymagania. Kłamstwa, że ona jest inna. Manipulacja, wbijanie w poczucie winy. Chociaż na mnie to akurat nie działa.

Nie potrafią przyznać się przed samą sobą. A jak chłopak jej się znudzi to bez skrupułów potrafi go rzucić. :)

Bardzo nie lubię czegoś takiego jak kobieta, widzi mężczyznę wtedy kiedy coś osiągną. A wcześniej go olewała.

 

A tak w zasadzie to po co mi kobieta? Przecież bez niej też się żyje szczęśliwie, jest się wolnym całkowicie i można robić sobie co się tylko podoba i nikt nie będzie strzelał fochów.

W dodatku dochodzi ciągłe trzymanie ramy.

Ryzyko zawsze będzie, szczególnie u młodych dziewczyn. 

Dalej nie chce mi się wymieniać.

 

Nie wiem co by musiało się stać, aby, był razem z jakąś dziewczyną. I co ona musiała by mieć w sobie, żeby mnie zainteresować. Bo póki co to one się nie różnią tak bardzo między sobą, są wszystkie takie same, różnią się szczegółami.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Vstorm napisał:

A tak w zasadzie to po co mi kobieta? Przecież bez niej też się żyje szczęśliwie, jest się wolnym całkowicie i można robić sobie co się tylko podoba i nikt nie będzie strzelał fochów.

Trochę źle podchodzisz do tematu (od dupy strony) to jest trochę takie oszukiwanie się, udawanie, ze się nie ma popędu seksualnego, że laski ciebie w ogóle nie kręcą itd

Ja do tego podchodzę odwrotnie - przyznaj sie sam przed sobą, ze kobiety ci się podobają, że ich pożądasz, poddaj sie temu, pogódź się z tym a odzyskasz wewnętrzny spokój bo nim bardziej bedziesz się przed tym bronił to tym bardziej będziesz sfrustrowany.

Edytowane przez Ace of Spades
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, prod1gybmx napisał:

To że ktoś ma wyższe wykształcenie tylko zwiększy prawdopodobieństwo tego, że MOŻE być inteligentny.

Dokladnie tak jest. Zgadzam się. Tyle że ja nie mówie tylko o wyższym wykształceniu ale o kilku kierunkach. 

 

14 godzin temu, prod1gybmx napisał:

Inteligencja nie ma nic wspólnego z uległością i byciem pantoflem... 

@Morfeusz twierdzi inaczej. Napisał że mniej inteligentnych łatwiej "spantoflowac"

12 godzin temu, Daenerys napisał:

Fajnie by było gdybyś popatrzyła też na ortografię i interpunkcję.

Jestem niechlujna. Pozwól mi taka byc i tyle. Nie każę Ci przecież czytac 

 

12 godzin temu, Daenerys napisał:

A czemu ktoś po kulturoznawstwie nie miałby być inteligentny? Bo Ty tak twierdzisz?

Może być. Nie twierdze że nie. Mówie tylko że jeśli mamy studenta kulturoznawstwa i studenta matematyki, fizyki i informatyki to raczej w 99% ten drugi bedzie inteligentniejszy. Jeśli chodzi oczywiscie o testy mensy. 

12 godzin temu, Helena K. napisał:

Znam chyba ze trzech facetów z mensy, których poziom inteligencji emocjonalnej jest tak nikły, że nie nadają się do relacji międzyludzkich.

Zgadza sie. Dlatego wlasnie przestalam zwracać uwage na inteligencje. Chodzi mi wlasnie o ten aspekt. 

Mówisz  ze studia sie nie łacza z inteligencja ale jesli masz studenta kilku kierunków i osobe z zawodówki to nie widzisz miedzy nimi roznicy? Ja widze 

10 godzin temu, Ace of Spades napisał:

Ja do tego podchodzę odwrotnie - przyznaj sie sam przed sobą, ze kobiety ci się podobają, że ich pożądasz, poddaj sie temu, pogódź się z tym a odzyskasz wewnętrzny spokój bo nim bardziej bedziesz się przed tym bronił to tym bardziej będziesz sfrustrowany.

Super napisane. Tak samo jak feministki mówią że facet nie jest potrzebny i one same sobie radza i potem frustracja rosnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Androgeniczna napisał:

Jestem niechlujna.

Niechlujnie możesz pisać SMS'y ze swoim ukochanym, ale na forum wypadałoby przynajmniej starać się zachować poprawność gramatyczną i ortograficzną.

A już świadome niechlujstwo świadczy o Tobie jako człowieku, świadczy o braku szacunku do ojczystego języka i rozmówcy. Takie pisanie na odpier%%l bo przecież nie mam obowiązku pisać poprawnie.

 

15 godzin temu, Androgeniczna napisał:

 

Nie mówie że ktoś po kulturoznawstwie jest inteligentny

 

33 minuty temu, Androgeniczna napisał:

Może być. Nie twierdze że nie. Mówie tylko że jeśli mamy studenta kulturoznawstwa i studenta matematyki, fizyki i informatyki to raczej w 99% ten drugi bedzie inteligentniejszy.

Zaprzeczasz sama sobie. Raz piszesz, że taka osoba nie jest inteligentna, za chwilę, że tak nie uważasz, a jedynie, że będzie mniej inteligentna niż student matematyki czy fizyki. 
Jesteś niespójna w swoim pisaniu i co chwila zmieniasz zdanie. Tak nie dyskutują dorośli ludzie. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka już się wypowiedziała. Przeprowadzono badanie w prawie 40 krajach z każdego kontynentu na Ziemi i wyszło z tych badań (patrz: Buss i Dunbar, jakby ktoś nie wierzył), że dla kobiet liczą się najbardziej i na to zwracają szczególną uwagę u mężczyzn dwie sprawy: po pierwsze wygląd, świadczący o zdrowiu oraz dobrych genach, które ten facet może przekazać potencjalnemu potomstwu oraz po drugie kasa, która pokazuje pani jego zaradność i możliwości jakie mogą ona jak i jej potencjalne potomstwo uzyskać . Cała reszta to zwyczajne babskie ble, ble, ble, na które widzę, że niektórzy nadal tu się nabierają, słuchają i przy okazji powielają już istniejące tematy licząć chyba na... No własnie na co? Że dowiedzą się czegoś nowego? Że znajdą klucz do tajemnej wiedzy? Przecież żadna pani nie przyzna się, no chyba że uderzy się bardzo mocno w głowę lub wypije za dużo alkoholu, że jest materialistką zwracającą uwagę na to jak facet wygląda. Wyrażenie powtarzane jak mantrę przy wielu okazjach: "liczy się wnętrze" można przetłumaczyć na: liczy się wnętrze portfela.

 

Problem polega na tym, że bardzo często faceci nie mają tych dwóch rzeczy na raz. Wtedy nasze panie mają problem i starają się tak lawirować, aby pozyskać potomstwo z dobrych lub bardzo dobrych genów, które następnie będzie utrzymywał kasiasty pan bez "symetrycznej twarzy". Stąd powiedzenie: alpha fucks, beta bucks. Stąd też plaga samotnych matek, które już mają "bombelka" po silnym facecie, a teraz szukają takiego, który będzie wydawał swoją kasę na jego utrzymanie, zachcianki oraz wykształcenie. Nie zapominajmy o wielkim oburzeniu kobiet na samo wspomnienie o badaniach DNA. Ewolucyjna strategia, która przetrwała do dnia dziesiejszego.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Androgeniczna napisał:

Może być. Nie twierdze że nie. Mówie tylko że jeśli mamy studenta kulturoznawstwa i studenta matematyki, fizyki i informatyki to raczej w 99% ten drugi bedzie inteligentniejszy. Jeśli chodzi oczywiscie o testy mensy. 

To bardzo ciekawe, co piszesz. Hm. Pewnie bym oblał każdy test do Mensy, podobnie jak oblewam każdy gdzie trzeba łączyć jakieś zbiory, kwadraty, kółka i inne kurewstwa. Nie mam do tego talentu. Studia humanistyczne skończyłem. Nie pracuję w zawodzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Androgeniczna napisał:

Mówisz  ze studia sie nie łacza z inteligencja ale jesli masz studenta kilku kierunków i osobe z zawodówki to nie widzisz miedzy nimi roznicy? Ja widze 

Spotkałam w życiu ludzi różnie wykształconych i nie byłabym na tyle odważna, żeby wyrokować na tej podstawie prawdy o inteligencji.

 Nie jest to wyjątek od reguły kiedy ludzie po zawodowce są bardziej erudycyjni niż absownci mixu zarządzania i marketingu + stosunki miedzyarodowe.

Mnóstwo ludzi obecnie jest wykształconych ponad własną inteligencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Androgeniczna napisał:

Tylko że może on ma jednak w wyglądzie coś co kobiety lubią np jest wysoki czy ma męskie rysy. Ja czasem też się dziwie dlaczego jakaś tam znajoma ma takie powodzenie a facetom sie podoba i mówią że po oczach widać że chce sie ruchac :D

Mi koleżanki często mówią "jak ona może ci się podobać?". A jak pytam, która jest ładna to pokazują dziewczynę 2/10.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przewrotnie powrócę do tematu...

 

Byłam w trzech LTR (trzeci w trakcie) i każdy z facetów zwrócił moją uwagę czym innym. 

Na pewno liczy się dla mnie wygląd. Pierwszy wyglądał jak grecki bóg, drugi jak młody Malcolm McDowell a obecny miał wyglądać jak Hoon Lee, ale znalazłam jeszcze przystojniejszego (a myślałam, że takiego już nie ma)

Jednak w kwestii pieniędzy, to twochę przecieram oczy ze zdziwienia jak czytam o tych samochodach, mieszkaniach i słoniach na złotych łancuszkach. Pierwszy był studentem z biednego kraju, zresztą przez kryzys ekonomiczny stracił kilkadziesiąt tysięcy euro oszczędności. Urzekł mnie dwoma fakultetami z kierunków ścisłych, a mnie wtedy bardzo kręcili naukowcy. 

Drugiegi poznałam po wyjeździe z Polski, muzyk, artysta pełną gębą. Żart o muzyku jazzowym i ławce okazał się być prawdziwy. Po kilku latach mnie okradł ze wszystkich oszczędniści i to przelało czarę goryczy. Wcześniej wyszło jego upodobanie do narkotyków i hazardu, a także prostytutek...

Obecny Romeo jest najcudownienszym mężczyzną na ziemi i mam nadzieję spędzić z nim resztę życia w małym białym domku nad oceanem. Wygląda jak ósmy cud świata, (mimo, że ma jakieś 165 wzrostu) i miało to znaczenie, bo poznaliśmy się na Tinderze.  Poza tym nie ma samochodu (ale ma rower, dziesięcioletni), mieszka w wynajmowanej kawalerce (ale z antresolą) i (chyba) nie zarabia milionów, więc chyba powinnam już się rozglądać za jakimś bardziej czadowym i wyższym gościem.

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 12:41, Vstorm napisał:

Ostatnio sobie trochę jeżdżę samochodem bez celu. I wiesz jakie pary spotykam? Tylko wtedy, kiedy u mężczyzny jest jakiś status, wygląd. A to widać. Widać to w jakim stylu chodzi, czym jeździ itp.

A pary, gdzie mężczyzna nie ma prawie nic, parataktycznie nie znam. Co jeszcze ciekawsze, można spotkać zadbanego mężczyzne, który dba o siebie, ale jego dziewczyna to już nie koniecznie. Ale po co ona ma się starać jak już osiągnęła cel...

To jakim cudem w szkole czy na studiach sporo chłopaków ma laski. Jakim cudem sam miałem? W tym wieku nikt nie ma statusu, zaradność też jeszcze ciężko określić, więc jest tylko wygląd.
A nie tylko najpiękniejsi mają parę. Jak mogły się mną interesować dziewczyny skoro dopiero od niedawna konkretniej zarabiam, a dalej nie mam tych drogich samochodów, domów itd.

Mało kto przed 30 ma w ogóle mieszkanie/dom (chyba, że starzy dają) więc co to za status czy majątek? A jednak większość ma kobiety.

 

Bzdury piszesz, to są tylko odfiltrowane przypadki, które podajesz a nie prawidłowość.

Nie wszystkie kobiety mogą sobie pozwolić na takie przebieranie, nie każda jest najpiękniejsza, na tyle jest odważna czy pewna siebie.

Skoro tak wszystkie biorą tylko kasiastych, to w Polsce 80-90% mężczyzn powinno być samotnych, bo co to za majątki jak się zarabia poniżej 4k netto.

 

W dniu 25.08.2019 o 12:41, Vstorm napisał:

Dlaczego piszę wymagałbym? Bo obecnie robię wszystko dla siebie, a nie chce mieć nic wspólnego z kobietami, które zobaczą mnie jak przypakuję, czy osiągnę wyższy status.

To samo mogą Ci powiedzieć laski, które o siebie dbają. Czemu wcześniej się nie interesowałeś, tylko dopiero gdy ogarnęła krągła, jędrną dupkę, ładną buzię i ubiór, który to subtelnie podkreśla?

I tak się będziecie mijać, powodzenia. Serio uważasz, że dziewczyny o siebie nie dbają? Tak samo jak faceci, jedne dbają bardziej, drugie mniej.

 

@Vstorm Ja wiem o co Ci chodzi i w pewien sposób masz na pewno rację, ale nie można wrzucić wszystkich do jednego worka przez swój kaprys.

Kobiety mają swoje wymagania, my mamy swoje - nie wiem po co się z tego powodu spinać na drugą stronę, muszą być jakieś kryteria żeby wybrać.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ewka napisał:

 

Obecny Romeo jest najcudownienszym mężczyzną na ziemi i mam nadzieję spędzić z nim resztę życia w małym białym domku nad oceanem. Wygląda jak ósmy cud świata, (mimo, że ma jakieś 165 wzrostu) i miało to znaczenie, bo poznaliśmy się na Tinderze.  Poza tym nie ma samochodu (ale ma rower, dziesięcioletni), mieszka w wynajmowanej kawalerce (ale z antresolą) i (chyba) nie zarabia milionów, więc chyba powinnam już się rozglądać za jakimś bardziej czadowym i wyższym gościem.

 

Ewa to musi być miłość - tylko oby jej starczyło przynajmniej do emerytury :)

 

Na co zwracają kobiety uwagę ? to zależy od okoliczności :)

Przykład z wczoraj - stoję pod McDrive widzę mężczyznę +10 lat więcej niż ja, średni wzrost, średnia uroda, średnio ubrany - bardzo zwrócił na siebie moją uwagę i nawet to, że idzie z dzieckiem za rękę  w niczym podświadomości nie przeszkadza. Dlaczego zwraca uwagę? Myślę, że to całokształt pewnego siebie faceta, zadbanego i po prostu normalnego? bez wyglądowego szaleństwa. No fajny wizualnie gość :) żadne tam ciacho czy inny Bond.

Mam zawsze jedne obawy - jeśli ktoś już zwróci na siebie uwagę - co będzie jak się odezwie.. ;)

 

 

@Vstorm masz tak dziwnie skrzywiony obraz samego siebie, że to co piszesz o kobietach to już totalna bzdura. Dziwi mnie to, że teoretycznie "wiesz co nas kręci" ale użalasz się nie robiąc nic w kierunku poprawy jakiejkolwiek. Nie chcesz mieć kobiety spoko - chcesz być samotny ? Cudownie ! Jednak miło jest mieć tak po prostu koło siebie zaufaną osobę płci nieważnej.

Edytowane przez Ma_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.