Skocz do zawartości

Czy to jeszcze uczucie czy przyzwyczajenie?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych, ode mnie, ludzi z forum.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy to co mnie łączy z moją dziewczyną to coś więcej czy tylko przyzwyczajenie.

Mamy mało wspólnych tematów do rozmów, zainteresowań, kiedy ona wyjechała na jakiś dłuższy czas - mam na myśli 2 tygodnie - nie odczułem za bardzo tego, że jest nieobecna, tzn. nie czułem tęsknoty. Kiedy jednak myślę o zerwaniu to nie mogę do siebie tego dopuścić, czuję autentyczny żal/smutek.

 

Może któryś z braci mi powie o co chodzi? :)

Edytowane przez BydlakŚmierdziel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BydlakŚmierdziel Normalne wypalenie. Niestety, żadne seks gadżety i porady z Cosmopolitan tego nie ożywią. Jedyne co, to możesz spróbować wczasy tylko we dwoje, tak bez komórek, problemów... Po prostu - wrócić do stanu jak się poznaliście. Jak to nie ruszy to nic nie ruszy. Wbrew pozorom - tematy do rozmów to ważna rzecz! 

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na początku nie miałem jakiegoś mega haju, nawet byłbym skłonny powiedzieć, że go wcale nie było.

Oczywiście wtedy kiedy się nie widzieliśmy parę dni ciągnęło mnie do niej, ale też nie w jakiś sposób graniczący z obsesją, nie było tych słynnych "motyli".

No i nie jesteśmy ze sobą jakoś specjalnie długo, będzie jakiś rok.

Edytowane przez BydlakŚmierdziel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BydlakŚmierdziel napisał:

Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy to co mnie łączy z moją dziewczyną to coś więcej czy tylko przyzwyczajenie

Tak. Jeśli nic z tym nie zrobicie to się rozstaniecie. Przerabiałem już to raz tyle że po ośmiu latach. Nawet seksu już nie było bo nie potrafiłem na nią patrzeć jak na kochankę a raczej jak na matkę mojego dziecka. W tym momencie jestem w związku. Dopiero teraz widzę jak bardzo jest potrzebne wspólne spojrzenie na świat. Po dwóch latach razem mogę powiedzieć że jest lepiej niż na początku. Jest taka chemia że tylko ją dotknę albo ona mnie i krew się burzy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BydlakŚmierdziel Miałem podobnie w dłuższym związku. Haj hormonalny minął, wyszły różnice w światopoglądzie, ciężko było o wspólne tematy. Zaczęło się ograniczanie seksu, spadek szacunku do mnie. Zakończyłem związek, szkoda życia oraz zdrowia na trwanie i męczenie się z osobą tylko z przyzwyczajenia. Został bym tylko kolejnym frajerem robiącym za bankomat albo z alimentami w przyszłości. 

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, BydlakŚmierdziel said:

No i nie jesteśmy ze sobą jakoś specjalnie długo, będzie jakiś rok.

Rok to nie jest długo. Powinniście jeszcze wciąż się sobą cieszyć, nie mówiąc już o seksie. Myślę, że takie konkretne znudzenie, ale jednocześnie przyzwyczajenie do siebie przychodzi po dobrych kilku albo kilkunastu latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BydlakŚmierdziel napisał:

Co mogę z tym zrobić?

Najlepiej to zakończyć. Możecie też zacząć robić coś razem. Coś co lubicie oboje robić, lub spróbować czegoś nowego. Ale jak nie było na początku przyciągania i nie tęsknisz za nią to lepiej się rozstać. Twój związek już jest trupem.

Edytowane przez Toranaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, BydlakŚmierdziel said:

@Kleofas @Toranaga Nie wiem tylko dlaczego, kiedy myślę o rozstaniu to mnie to po prostu boli.

Bo się przyzwyczaiłeś i ją lubisz? Poza tym może źle znosisz wszelkie zmiany i potrzebujesz stabilności. powody mogą być różne. A seks uprawiacie, czy też się znudziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, BydlakŚmierdziel napisał:

Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy to co mnie łączy z moją dziewczyną to coś więcej czy tylko przyzwyczajenie.

Mamy mało wspólnych tematów do rozmów, zainteresowań, kiedy ona wyjechała na jakiś dłuższy czas - mam na myśli 2 tygodnie - nie odczułem za bardzo tego, że jest nieobecna, tzn. nie czułem tęsknoty.

 

Oczywiście że to tylko przyzwyczajenie. Ale to bardzo dobrze że nie jesteś zaślepiony uczuciem, miłością, czy jak to tam nazwać - jakbyś był zaślepiony i tęsknił za swoją myszką, to pewnie byś był gotowy na poświęcenia się dla niej i inne głupoty.

A tak jak nie ma wielkich uczuć - to trzeźwo zawsze możesz oceniać sytuację i rządzić w tym związku.

 

Inna sprawa, że jeśli nie macie nawet wspólnych tematów do rozmów, to jest to przesada w drugą stronę i należy rozważać rozstanie...

 

Edytowane przez Adrianos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BydlakŚmierdziel napisał:

Pytam się, bo ja serio nie mam pojęcia o tym, a nie chcę się obudzić na 5 lat i stwierdzić, że to jednak był stracony czas.

Witaj, sprawdz mój wątek miałem bardzo podobne odczucia jak Ty i zakończyłem związek.

 

Właśnie leci 3 tydzień od rozstania i nie żałuję, może przeczytanie moich przemyśleń pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 8/25/2019 at 8:03 PM, BydlakŚmierdziel said:

Pytam się, bo ja serio nie mam pojęcia o tym, a nie chcę się obudzić na 5 lat i stwierdzić, że to jednak był stracony czas.

A 5 lat dobrego pieprzenia się nie jest nic warte?

Jeśli się gdzieś zatrudniasz do pracy to chcesz mieć gwarancje, że będzie to dobra robota na całe twoje życie?

To chyba jednak byłaby głupota tak myśleć, nie?

9 hours ago, Posejdon said:

Ja sobie kiedyś wmówiłem, że żona może być głupia, byle ogarniała dom i dzieci. Błędna teoria.

Dlaczego?

Takiej raczej nie odwali, będzie się ciebie trzymać i pilnować dzieci.

Ważne, żeby tobie nie odwaliło gdy znajdziesz dupę do pieprzenia i po trzech razach stwierdzisz, że to kobieta twojego życia.

Japończycy od dawna to uregulowali.

Żona, gdy się jej odechce seksu mówi mężowi, żeby znalazł sobie laleczkę, on znajduje, ona ma spokój i wszyscy są zadowoleni.

 

<chwila szczerości>

Nawiasem mówiąc moja też tak mi powiedziała i tak zrobiłem.

I skończyły się problemy z brakiem sexu oraz koniecznością ukrywania skoków w bok.

Od momentu gdy to powiedziała piłeczka była na moim boisku.

Chwilę trwało zanim się mentalnie oswoiłem z sytuacją, że sex mam załatwić sobie sam, to nie było podejście typowe dla baby.

Teraz, po paru średnio udanych próbach (dużo kobiet to kulki tłuszczu), do sexu mam dupę wartą grzechu, związku nie szukam bo po co miałbym oszukiwać kolejną kobietę gdy trafi się inna, trzecia czy kolejna, której chciałbym spróbować, z moją mam zrozumienie i wsparcie i - jak na w/w obrazku - wszyscy są zadowoleni.

</chwila szczerości>

 

 

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.