Skocz do zawartości

Problemy z zębem


SławomirP

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu moją mamę nieźle napierdala ząb. Była u wieloletniej dentystki do której chodzimy i ona z początku myślała, że winą są zaropiałe kanały. Rozwierciła ząb, ale okazało się, że wszystko jest w porządku. Stwierdziła, że ona nie wie co się dzieje i przepisała jedynie antybiotyk. Po wzięciu siedmiu tabletek nie widać żadnych efektów. Z tego co wiem, to ząb wygląda na zdrowy, a ból jest taki, że nie pomagają żadne środki bez recepty.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalenie pod wierzchołkiem korzenia bądź tworzący się ropień (choć to nie powinno dawać takich dolegliwości).

Powinno wyjść na RVG.

Wiesz to, że "wieloletnia" itd. niewiele wnosi.

Ząb napieprza, może i nie widać tego, ale coś jest nie halo.

 

Nie kumam tego rozwiercania. Znaczy co ona zrobiła?

Bo jak pojebawszy i dowierciła się w okolice miazgi może być niewesoło.

Wskutek takiej pomyłki straciłem siódemkę ;s

Edytowane przez wroński
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-ray calej szczęki. I będzie widać co się dzieje. Od zatok przez ropien do dodatkowych zębów nawet nie ósemki, a podwójne piątki np. Co z cipa nie zrobiła rengena. Bitch please. 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, TheShy napisał:

P.S. Nic nie widziała, ale przepisała antybiotyk, a Ty łykałeś? No, brawo za odwagę :D

 

A mi się coś przypomniało.  Swojego czasu miałem coś takiego dookoła zęba, takie nadżerki czy coś na dziąśle przy zębie. Okazało się, że jest o efekt właśnie zapalenia przy wierzchołku korzenia.

Straszne kurestwo.

Ale antybiotyku nie dostałem, podobno bez sensu bo wróci za jakiś czas = resekcja wierzchołka korzenia albo wylot z paszczy.

Był wylot z paszczy bo resekcja połączona z reendo to jakiś absurd.

Znaczy tak to pamiętam.

Możliwe, że gdyby tamten ząb nie był wcześniej leczony kanałowo napieprzałby jak u ciebie.

 

Tak czy siak rentgen/RVG/tomo, cokolwiek byle było widać co jest grane.

Z tymi antybiotykami to jeśli dobrze kojarzę co najwyżej tymczasowe rozwiązanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.