Skocz do zawartości

Wągry


Basiur

Rekomendowane odpowiedzi

Po oszczyszczeniu może jakiś krem przeciwwągrowy? Jeśli to nie pomaga idź do dobrego dermatologa.

 

Poza tym nie licz że się nie będą brudzić. Będą. Taki urok. Raz na tydzien trzeba oczyścić twarz.

Edytowane przez jerry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie problemy z cerą za młodu rozwiązałem przez odstawienie kosmetyków. No i dieta normalna. 

 

Do tej pory niczego na mordę nie nakładam i jest ok. Też kiedyś wysyfiony łaziłem, non stop się czymś smarowałem. 

 

Jak przerwałem zakupy kosmetyków i stanie przed lustrem, dołowanie to wróciłem do normalności. 

 

Tak to się załatwia. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Basiur napisał:

Śmieciowe jedzenie czyli co konkretnie? Staram się jeść zdrowo, zero słodzyczy, zero słonych przekąsek, zero słodkich napojów, spożywam ostatnio więcej owoców, suplementuję się różnego rodzaju witaminami, a na twarzy nadal mam nieproszonych gości

Fastfoody, chipsy, tego typu rzeczy. Cukry. No i coś o czym każdy zapomina - przetworzona żywność. Mi odstawienie tego ostatniego bardzo pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak spory masz problem, przypuszczam, że spory i moja rada może się nie przydać, ale mi na oczyszczanie skóry pomaga zajebiście sucha sauna. Otwiera pory w skórze i pozbywa się wszelkiego gówna. Z początku efekt może być zły (stan się pogorszy, bo skóra będzie wyrzucała wszelkie gówno spod skóry), ale po 3-4 tyogdniach sauny 2x w tygodniu jest zajebiście. Poza tym dobra dieta i wszystko co Ci szkodzi: może to być np. laktoza.

Jeśli problem jest poważny to dermatolog. Teraz są leki na takie problemy, kilka miesięcy i będzie okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Basiur napisał:

Może być, że po spożywaniu laktozy "wyskakują" mi wągry?

Spróbuj odstawić wyroby mleczne i sprawdź czy się poprawia.

Piszesz anonimowo, więc każda odpowiedź może być dobra, każda może być zła. Najprostszym rozwiązaniem jest pójść do dermatologa. Możesz iść nawet na NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Basiur napisał:

Może być, że po spożywaniu laktozy "wyskakują" mi wągry?

Tak. 

 

Ja stosuję peeling/maseczkę/krem oczyszczający - jak zwał tak zwał. Rano i wieczorem. Na wieczór po peelingu nakładam trochę więcej kremu nivea men. A rano różnie, zależy czy skóra jest wysuszona itd. Mam taką cerę, że jakbym się nakremował na taką pogodę to zaraz bym się świecił i do tego takie uczucie jakbym brudny był ? Sprawdź różne kremy oczyszczające i zobacz jaki Ci bardziej odpowiada. Systematyczność stosowania też będzie tutaj ważna :)

 

Tak jak pisali wcześniej. Zdrowa micha to też baza. Mało przetworzonego jedzenia. Do dermatologa też nie zaszkodzi pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.