Skocz do zawartości

Nowy laptop, jaki wybrać?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

@RRRR_WWWW Dzięki za info. Nie znam się jednak na dokładaniu kart, dysków, przyśpieszaniu ... i raczej nie będę tego robił. 

Chce kupić po prostu dobry laptop do zastosowań j/w ale aby też nie przepłacać za coś co nigdy nie wykorzystam.

W sklepach się nie radzę bo każdy chce mi sprzedać to co akurat ma na stanie. Szukam też na necie w sklepach i może nawet tam coś kupię.

 

Na tyle co się znam na pewno nie chciałbym zrezygnować z 8 GB RAM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, umyło mi ze to laptop.

 

Wiec w takim razie drobna zmiana.

- Kup taki żeby miał matryce FULL- HD

- Rozważ firmy chińskie np. lenovo

- Dołożenie ramu to bardzo prosta sprawa, bierzesz kompa pod pache idziesz do sklepu płacisz ze pamieci i ci dokładają. wiec to łatwy proces mozesz zejść do 4Gb zależnie od kasy

- Jeśli nie zajmujesz sie grafiką to 256SSD da ci więcej radości niz HDD. może ci trochę braknąć miejsca ale idziemy na kompromisy.

- Wybierz taki z karta graficzna nvidia. lepiej i3 z grafiką niż i5 bez grafiki.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Normalny napisał:

(...)Czy te parametry są ok jak na nowy sprzęt: 15 cali, pentium i5, 8 GB RAM, 1 TB dysk. ? Może za duże? Może zejść na i3 i 500 GB twardy? Budżet max do 2500 zł(...)  

Dziś już nie ma takiego pojęcia jak za duże wymagania. Przeglądarki potrzebują 1GB RAM na start. To co wczoraj było za dużo, jutro będzie za mało.

Tak na szybko:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-ideapad-310-i5-8gb-1tb-win10-gf920mx-i6661887203.html

http://allegro.pl/laptop-lenovo-flex-2-pro-15-i5-5200u-8gb-1tb-gf840-i6395096197.html#thumb/6

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Normalny naprawdę polecam ssd, ja kupilem najtańszy laptop na alledrogo (999 pln) asus, proc nawet nie i3 - jakiś pomiot intelowski skupiłem się tylko na 4GB - osobno zakupiłem dysk SSD - 128GB.

 

Odpalam W10 z SSD i jestem mega zadowolony - normalnie czuje wiatr we włosach (jestem łysy) - Fakt sam sobie wszytko wymieniam itd a w tym przypadku dysk nie był pod klapka tylko trzabylo go rozbebeszyc całego...

 

Przemysl ten SSD!

 

Sprzęt od levono jest spoko jak za mała kasę!

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuckerfrei napisał:

(...)Przemysł ten SSD!(,,,)

W sumie racja. Dane można upakować na zewnętrznym USB. Lub zbudować do domu małego NASA'a z Sambą, streamingiem audio/video.

Nie rezygnowałbym jednak z RAM, obecnie jest dość tani a przeglądarki mają coraz większy apetyt, a może inaczej: coraz więcej stron zmusza przeglądarki do ciężkiej pracy. Otwórz 6 kart w FF i popatrz co się dzieje ;)

Edytowane przez Mnemonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mnemonic napisał:

..... Lub zbudować do domu małego NASA'a z Sambą, streamingiem audio/video.

 

Po polsku proszę ;). (żarcik - coś kojarzę....chyba..:blink:).

 

No właśnie te Lenovo jakoś mocno na rynku się zadomowiły. Pytanie czy dokładać do DELLa ze względu na serwis?

W ogóle marka ma tu jakieś znaczenie? HP, Dell, Asus, Lenovo?

 

Co do SSD - nikt z sprzedających w sklepie nie zwrócił mi uwagi na tą sprawę, a każdy z Was podkreśla ważność tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Normalny napisał:

(...)Co do SSD - nikt z sprzedających w sklepie nie zwrócił mi uwagi na tą sprawę, a każdy z Was podkreśla ważność tego(...)

1. SSD to czas dostępu do danych, przyrost responsywności jest nieporównywalny. Sam start systemu na SSD kilka sekund. U mnie dłużej trwa wybudzenie z hibernacji :P. Znacznie poprawiono już żywotność dysków SSD, zarówno hard jak i softwerową.

2. LENOVO to dobra marka, ma dobre ratio jakość/cena. Osobiście w tej chwili używam Y700 i dwa starsze G580 jako maszyny testowe. Z marką obcuję od 10 lat, nigdy nie miałem konieczności obcowania z serwisem.

3. Domowego NAS'a zbudowałem ze starego laptopa z połamanymi zawiasami. Sprzętowo daje radę a sprzedać się nie opłacało z uwagi na te zawiasy. Podpięty do niego dysk USB powoduje, że moje 1TB w laptopie produkcyjnym traci rację bytu.  Nie noszę już nawet plików muzycznych w smartphonie, dzięki rozwiązaniom typu ampache,  strumieniuję muzę, coś jak mój własny spotify.

Są gotowe rozwiązania jak synology, można dłubać samemu, gdy tak jak ja ma się coś z deklem :P

Edytowane przez Mnemonic
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisali przedmówcy - dysk SSD w tych czasach to podstawa. W twoim budżecie brałbym  ASUS, Intel Core i3, Pamięć: 8 GB, Dysk: 480 GB SSD, Grafika: NVIDIA GeForce 920M, + Intel HD Graphics 5500 - 2399 zł.

Sam kupiłem podobny około pół roku temu. Świetnie się sprawuje.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciągnę temat.

Doradźcie proszę czy takie parametry są ok? Co zmienić? Z czego zejść, w co nie iść? Np. zrezygnować z tej karty graficznej dedykowanej? Dokładać kasę do fullHD i matowej matrycy czy nie? Bo to drożej będzie parę stów. 

  •  
  • Procesor: Intel Core i3-6100U (2 rdzenie, 2.30 GHz, 3 MB cache)
  • Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
  • Dysk: 240 GB SSD SATA III
  • Grafika: NVIDIA GeForce 920MX, + Intel HD Graphics 520
  • Typ ekranu: Błyszczący, LED
  • Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)

 

https://www.x-kom.pl/p/312899-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-310-15-i3-8gb-240-win10x-gf920mx-srebrny.html

 

Sorry, że tak dopytuje ale już mam mętlik. Grał w najnowsze gry nie będę, może w jakieś starsze lub wogóle - ewentualnie dziecko małe. 

Nie znam się na tych kartach graficznych? Czy taka zintegrowana wystarczy do domowych zastosowań głównie?

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja w sumie ok.

Intel HD520 w zupełności wystarczy do internetu, filmów, pewnie nawet do starych gier. Nawet trochę dziwi mnie taki dobór kart w tym laptopie, bo różnica w wydajności pomiędzy tymi GPU dupy nie urywa. 

Rozważ jednak matową matrycę, to polecam zadecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to Red mi wspaniale doradził ponad rok temu w tej cenie to samo, tylko z I5 zamiast I3. To pewnie i Tobie coś dobrego znajdzie, tylko poczekaj i nie kupuj tego teraz :> Dodam że doradzony HP się zepsuł, no ale siła wyższa i szybko naprawili, przysłali kuriera, odesłali, wyczyścili elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ... tylko kurcze ten kolor :unsure:. Wiem, że jest też chyba biały i może to głupie ale nie chce takiej kolorystyki.

@Mosze Red A ten co ja podałem w linku jest OK? Czy zejść z czegoś i dołożyć do matrycy itp.?

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Normalny napisał:

 

Myślałem o tym ... tylko kurcze ten kolor :unsure:. Wiem, że jest też chyba biały i może to głupie ale nie chce takiej kolorystyki.

 

 

Jest też czarno - szary  ;) 

 

https://www.x-kom.pl/p/339642-notebook-laptop-156-acer-e5-575g-i3-6006u-8gb-120500-win10-gt940mx.html

 

Jest czerwono - szary:

 

https://www.x-kom.pl/p/339650-notebook-laptop-156-acer-e5-575g-i3-6006u-8gb-120500-win10-gt940mx-czerw.html

 

 

Jest i biało - szary:

 

https://www.x-kom.pl/p/339658-notebook-laptop-156-acer-e5-575g-i3-6006u-8gb-120500-win10-gt940mx-bialy.html

 

 

Więc kolor to nie problem. Czarno - szary idealna kolorystyka dla faceta. Lub czerwono - szary wygląda bardziej gamingowo ;) 

 

 

Zasadniczo ten acer ma tyle przewag nad lenovo, który linkowałeś, że kupienie lenovo jest nierozsądne.

 

Tu masz matową matrycę, mocniejszą grafikę (w każdą nową grę zagrasz, może bez fajerwerków ale jednak) masz ssd na system jak i hdd na pliki czyli więcej miejsca. No i acer ma lepsze plastiki plastiki.  

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red Dziękuję bardzo :).

 

Pomyślę nad kolorem bo jednak widziałem na filmiku i ten blue jest fajny. Parametry techniczne rzeczywiście dobrze dobrane. Doczytałem, że mają też aluminiowa obudowa wnętrza. 

 

W tej cenie są gorsze parametry innych producentów. Czy to "wina" renomy marki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Normalny napisał:

W tej cenie są gorsze parametry innych producentów. Czy to "wina" renomy marki? 

 

Acer jest ok, miałem laptopa i mam netbooka. Zero problemów ze sprzętem, dobre wykonanie (jak na cenę oczywiście). Z Toshibą przechodziłem gehennę.

 

W przedziale 2 - 3,5k, różnic w wykonaniu i jakości sprzętu nie uświadczysz zbytnio, między producentami. Wszystko to budżetówki. 

 

Czasem jest miły akcent bo dodadzą lepszy plastik lub aluminium. Więc generalnie wybiera się sprzęt z najlepszymi parametrami (chyba, że konkretny model ma fatalne opinie w sieci bo np. ma wady fabryczne).

 

Acer, Asus, Lenovo to ta sama półka cenowa i ta sama jakość, budżetowy laptop dla Kowalskiego.

 

Jak chcesz odczuć różnicę w jakości wykonania to 5k+ zaczynają się konkretne sprzęty. 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Inwestycja w laptopa to spory wydatek i ma to posłużyć jakiś czas, więc ważne żeby miał porządną gwarancję. Parametry są istotne, ale jeśli ma to działać długo poszukaj czegoś z della. Konfiguracje biznesowe mają zazwyczaj 3 letnią gwarancję next business day w miejscu użytkowania. Może będzie drożej ale głowa spokojna. Coś mi się wydaje że widziałem też asusy z takim rodzajem gwarancji. Lenovo zdecydowanie na nie. Pisząc gwarancja mam na myśli gwarancje producenta, a nie jakiś dupiaste ubezpieczenia które będą Ci wciskać przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od siebie dodam tylko że Lenovo  to była dobra marka kilka lat temu , omijaj Lenovo z daleka chyba ewentualnie bierz serie ThinkPad!.  Ogólnie opłaca się brać ,jeżeli chcesz dłużej używać laptopa serie Biznes/Pro ,każda marka ma takie laptopy . AsusPRO B i P,Acer TravelMate PRO,Dell(tutaj jest kilka pod-kategorii) , FujitsuSiemens,HP Probook . 

 

Szukaj laptopów z matowymi matrycami i z łatwym dostępem do układu chłodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.