Skocz do zawartości

Społeczna presja, a nierówne szanse startu w dorosłe życie


Jaśnie Wielmożny

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Waszmościom!

 

Zostawiam do dyskusji interesujący artykuł tyczący się presji i idącymi za nią konsekwencjami. Myślę, że przyda się młodym braciom sfrustrowanym brakiem pieniędzy, którzy już na samym starcie życia wpadają w kompleks bo nie mają porsche jak np @cx5MX5RF Interesują mnie też co sądzą starsi bracia.

 

Ja mogę powiedzieć ze swej strony, że w moim środowisku propaganda social mediowego sukcesu jest właściwie podstawą istnienia w internecie. Samo napędzająca się beką-wydmuszką. Ja dopiero niedawno zorientowałem się, że wszystko co pokazują moi znajomi ma kontekst reklamowo-zawodowy lecz owinięty w kontekst prywatny, pisząc wszystko mam na myśli wszystko, kompletnie zatarły się granice. Również zacząłem grać w te gierkę, ale nie wciągam w to swojej prywaty i stosuje social media jako przedłużenie CV nie relacje z życia z planem marketingowym. 

 

Zainteresował mnie ten fragment

 

"Przerzucanie całej odpowiedzialności za osiągnięcie celu na plecy pojedynczej osoby to nie jest dobre podejście. A to właśnie robi coaching. Twierdzenie, że jeśli będziesz ciężko pracować, to się uda, jest bzdurą – przecież wszyscy o tym wiedzą. Wiedzą o tym zapewne nawet sami mówcy motywacyjni, choć głośno tego nie powiedzą, bo to nie leży w ich ekonomicznym interesie".

 

https://kulturaliberalna.pl/2019/08/20/kamil-fejfer-magazyn-porazka-zawod-praca-wywiad/

 

 

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.