Skocz do zawartości

Reakcja młodych i nowoczesnych na temat reparacji.


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem taka jest rzeczywistość:

 

"kampania "siania zamętu" przez służby specjalne Moskwy jest prowadzona ze zwiększoną intensywnością od października ubiegłego roku przede wszystkim w serwisach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Instagram. Kremlowskim atakom na podwaliny systemu prawnego państw demokratycznych w serwisach społecznościowych towarzyszą manipulacje medialne w finansowanej przez władze rosyjskie, nadającej w języku angielskim, telewizji RT (Russia Today) i na portalu "Sputnik" – czytamy w opracowaniu CSIS. "

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/599211,raport-csis-usa-wymiar-sprawiedliwosci-zachodu-kreml-rosja.html

 

" Pod wpływem nie faktów, lecz publicznego przekazu zmienia się nasz sposób myślenia oraz nastawienie do ludzi. Jesteśmy - jako naród – skutecznie sterowani. Dziś przede wszystkim przez PiS i przez Rosję. "

 

" „Wiadomości” w swoich materiałach (analizowałam ich przekaz z lipca-września 2017 r.) systematycznie wskazywały trzech głównych wrogów Polski: Niemcy, Francję (do której wrócę później) i Brukselę (jako symbol Unii Europejskiej).

"Oczywiście temat „złych Niemców” skutecznie przykrył informacje o protestach obywatelskiej opozycji pod sądami – i zapewne właśnie po to został wywołany. "

 

https://oko.press/sterowani-przez-propagande-pis-i-rosji-nie-lubimy-niemcow-i-ukraincow-rosjan-coraz-wiecej/

 

W efekcie wielu kupuje te narrację, myśli, że wrogami są Niemcy i Ukraińcy, UE, Zachód, dziwnym trafem Moskwa jakby nieistniała (i to po rozpętaniu kilku konfliktów zbrojnych!). Szczególnie widać to w propagandzie PiSS oraz skrajnej prawicy, tych niby jedynych patriotów.

 

 

Edytowane przez SpecOps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 08:28, SpecOps napisał:

Jasne, wygrali, Berlin i całe Niemcy były w rozkwicie ekonomicznym, zwłaszcza wiosną 1945...

Raczej chodzi o prywatne majątki. Niemcy, indywidualnie, wzbogacili się na wojnie. Cały czas wypływają na powierzchnię dzieła sztuki zrabowane w Polsce, które dziadek zostawił na strychu. Złoto już nie wypłynie.

5 godzin temu, Libertyn napisał:

 

Jakie nacje? Żydzi? Ale to indywidualne. Grecy? Dlaczego tak późno i w momencie gdy bańka im pękła. Nie słyszałem o roszczeniach Izraela wobec Polski. Tylko grup ortodoksów z USA. Reparacjach dla Litwy za Żeligowskiego. Reparacjach dla Irlandii za lata niewoli. Reparacjach dla Etiopii za Włoskie ekspedycje. Reparacjach krajów bałkańskich za zbrodnie innych krajów bałkańskich. Reparacjach dla Armenii za walki z Azerami i rzeź Ormian. Bo to droga do nikąd.

Jasne - droga donikąd.

 

Dlaczego jedne kraje żądają odszkodowań, a inne nie, ciężko odpowiedzieć. Bo każdy przypadek może być inny. Trzeba wziąć pod uwagę różne rzeczy, min szanse uzyskania kasy.

 

Ostatnio Namibia zażądała od Niemiec kasy za zbrodnie jeszcze z czasów Cesarstwa Niemieckiego. Negocjacje się rozpoczęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kapitan Horyzont napisał:

Niemcy, indywidualnie, wzbogacili się na wojnie.

Ciekawa teoria. Rewolucyjna właściwie. Za szybko się poddali, byliby jeszcze trochę bogatsi...

Historia pisana na nowo: Niemcy bogaci dzięki wojnie, Polska- w ruinie od 1989 do dziś...

Edytowane przez SpecOps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn

Dawaj adres, do rodziny i najbliższych też. Wjadę ci na chatę, wezmę to co mi się przyda, resztę rozwalę tak dla rozrywki.

 

Później spotkamy się i uściśniemy sobie ręce na znak pojednania i pokoju. Będzie to znaczyło, że nie masz do mnie żalu i mi wybaczasz mój postępek.

 

Oczywiście niczego nie będę musiał ci oddawać a ty dasz mi na piśmie, że nie będziesz miał do mnie żadnych pretensji ani roszczeń z tym związanych.

 

Po kilku latach jak się odrobisz i czegoś dorobisz możemy zrobić powtórkę. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Cortazar napisał:

@Libertyn

Dawaj adres, do rodziny i najbliższych też. Wjadę ci na chatę, wezmę to co mi się przyda, resztę rozwalę tak dla rozrywki.

A ja się będę bronił.

29 minut temu, Cortazar napisał:

Później spotkamy się i uściśniemy sobie ręce na znak pojednania i pokoju. Będzie to znaczyło, że nie masz do mnie żalu i mi wybaczasz mój postępek.

Nie my a nasze wnuki. Czy Twoj wnuk powinen być kadłubem o smv -1? Zgaduje że nie mialbyś nic przeciwko, może wnuk by by miał kawałek metalu na piersi.. mgtow w jego wydaniu by polegało na zapewne na dzwonieniu po kogoś by przytargał basenik. 

Jak było normą dla tysięcy 100 lat temu.

Ja tam wolę by mój budował przyszłość bez patrzenia na zamierzchłe dzieje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/2/2019 at 8:27 PM, rooner said:

Tak jak tu napisano - Niemcy do niedawna płacili Francji reparacje za I wojnę światową.

Francja to potęga gospodarcza i atomowa. Załóżmy stanie się cud i pisowski rząd złoży w ONZ czy gdzieś tam, wniosek o reparacje wojenne od Niemiec a Niemcy odpowiedzą "pocałujcie nas w dupę" cóż wtedy Polaczki zrobią jakie mają formy nacisku na Niemcy? Wypowiedzą wojnę, nałożą sankcje gospodarcze? Ta naiwność Polaków tak mnie wkurwia.

 

Dwa lata temu i ciągle tylko pier....enie bez czynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem przejrzysty wpis, który pociąga za sobą mocne argumenty. Cytat. 
 

Quote

1. Podczas konferencji w Jałcie podjęto decyzję, że Niemcy zapłacą częściowe reparacje. Do ustalenia konkretnego rozwiązania w tej sprawie (i wielu innych) powołano Allied Control Council for Germany.

2. ACCfG przyjęła zasadę, że reparacje dostaną cztery mocarstwa i one rozdzielą pożytki pomiędzy kraje, które przedstawią roszczenia. W szczególności roszczenia polskie miały być zaspokojone w postaci 15% tego co dostanie ZSRR. Rozwiązanie to zostało zaakceptowane przez konferencję w Poczdamie, więc jeśli ktoś twierdzi, że Niemcy nie płaciły - jest w błędzie. Płaciły i to dużo i było to umocowane w prawie międzynarodowym i traktatach. Do realizacji ustaleń powołano Allied Reparation Agency.

3. Uzgodniono, że roszczenia ZSRR będą zaspokojone z jego strefy, co okazało się fatalne dla Polski. Co prawda uzyskaliśmy 15% zajętych przez ZSRR statków, 17 kompletnych fabryk, wszystkie parowozy i wagony (bezużyteczne dla ZSRR ze względu na rozstaw kół), ale ZSRR zagwarantował sobie prawo do "zajęcia 25% majątku Rzeszy leżącego poza strefami okupacyjnymi". Ten zapis dotyczy Śląska, Wielkopolski i Wybrzeża, na których odbywała się regularna grabież. Gdy już wywieziono co się dało, ZSRR łaskawie zgodził się na "zrzeczenia roszczeń" do tego mienia w zamian za dostawy węgla po cenach wielokrotnie niższych od rynkowych.

4. Sprawa reparacji kończy się w 1953-54, kiedy to najpierw państwa zachodnie, potem ZSRR zrezygnowały z dalszych reparacji. Legenda mówi, że Gomułka nie chciał tego porozumienia podpisać, na co Chruszczow miał mu powiedzieć, że "radzieckie stanowisko w sprawie granicy na OiN może ulec zmianie". Gomułka w końcu porozumienie podpisał, było to ważne w stosunkach z ZSRR, ale nie miało żadnego prawnego znaczenia w szerszym kontekście - bo nie byliśmy stroną w ustaleniach dotyczących reparacji. To porozumienie miało aspekt pozytywny dla nas, bo zakończyło również rabunek polskiego węgla przez ZSRR.

5. Więc jeśli ktoś teraz bredzi o reparacjach, niech pamięta, że oznacza to, PODWAŻENIE porządku prawnego ustalonego w Poczdamie, w tym granicy na Odrze i Nysie. Dlatego ten rysunek jest absolutnie uzasadnony. Byłoby to dla Polski niezmiernie groźne. Ale nie jest, bo wszyscy na zachodzie traktują to jako groteskowe tupanie rozhisteryzowanego dziecka, które nie rozumie o czym rozmawiają dorośli.

6. Kto chciałby próbować ścieżki prawnej, powinien oczekiwać rewizji reparacji od Rosji, która jest prawnym spadkobiercą ZSRR. Ale jakoś nie słychać, abyśmy mieli zaproponować Putinowi rozliczenie się z nie tylko z rabunku Polski przy okazji reparacji, ale z całych 45 lat okradania PRL"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że Niemcy powinny nam dać odszkodowanie za rozwalenie Polski i wymordowania tylu obywateli.

Zresztą uważam że takie same odszkodowanie powinni płacić Żydzi Amerykańscy gdyż oni współfinansowali Hitlera i III Rzesze Niemiecką.

Niestety ale produkuje się debili i stąd tyle głupich idiotów na FB i innych portalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 08:28, SpecOps napisał:

 

Widzę, że niektórzy tu piszą w ogóle nie czytając innych no i przespali całą naszą najnowszą historię od 1989, swoją wiedzę zastępując PiS- owską propagandą fake-newsową, smutne ale przywykłem...

Dzięki pracy Jerzego Buzka i innych europosłów wprowadzono transparentność taryf i liczne ograniczenia prawne takie, jak dla innych źródeł, co stawia Rosjanom opłacalność rury pod znakiem zapytania ale o tym łatwiej nie gadać...lepszy mit wiecznie przegranego Polaka...

 

Reasumując- gadanie, że Niemcy nikomu NIC nie zapłacili i że nam się należy (i to wyłącznie od Niemców!) to FAKE wymyślony przez Piss dla "ciemnego ludu"

 

Widzę, że jesteś peowcem i nienawiść do pisu  zalewa ci oczy kompletnie....

Serio myślisz, że kanclerz Niemiec podpisywał z Gazpromem umowę w ramach której Niemcy KREDYTOWAŁY gazociąg (w nagrodę za którą potem został...członkiem rady nadzorczej ....Gazpromu;p) za darmo i bez własnych korzyści?

Poprowadzenie gazociagu po lądzie było 7 razy tańsze. Tyle, że wtedy nie ominięto by Polski.  Jak myslisz, czemu tego nie zrobiono, a przebiega on przez Bałtyk i jakoś żaden grennpece;p nie protestuje?

Mit przegranego Polaka to kolportuje totalna opozycja i hołota z czerskiej - nikt poza nią.

Reasumując - gadanie, że Niemcy nikomu NIC nie zapłacili to fake:)

Bo zapłacili - ale tym, którzy mają środki nacisku. Innym to co najwyżej Prezydent Niemiec powie parę ładnych słów 1 września co roku:):):):)

Choć gdyby rządziło Peło- to pewnie byśmy już przepraszali za tysiące ofiar niemieckich we wrześniu 1939r.

Więc jest pogres;p

ps. historykiem jestem z wykształcenia:) niestety:) - pozdrawiam

Edytowane przez rooner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ludzie mało wiedzą o reparacjach, a rząd PiS nic nie robi, żeby uzyskać reparacje, żadnej kampanii informacyjnej, żadnego przeprowadzenia repolonizacji mediów, żadnych dodatkowych sankcji gospodarczych  na Niemcy.  A o reszcie partii szkoda mówić poza konfederacją, tam są przynajmniej politycy, którzy żądają zwrotu pieniędzy oraz zagrabionych dzieł sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.