Skocz do zawartości

Polska najbardziej socjalnym krajem w Europie


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podam dwa tematy blisko ze sobą związane tematy. Tak gdyby ktoś twierdził, że Polska NIE jest państwem socjalnym. 
 

https://forsal.pl/artykuly/1024876,wydatki-socjalne-w-europie-i-polse-ranking-eurostat.html

Quote

Pod względem struktury wydatków finansów publicznych Polska nie odbiegała od europejskich standardów. Podobnie jak w całej Europie, także i w Polsce wydatki na opiekę socjalną pochłaniają największą część budżetu. W 2015 r. na ochronę socjalną Polska przeznaczyła 38,3 proc. wszystkich wydatków, co stanowiło 15,9 proc. polskiego PKB. W kwocie tej największe były wydatki na osoby starsze, w tym głównie na emerytury (9,1 proc. PKB, co stanowiło blisko 21,9 proc. wszystkich wydatków sektora publicznego). Na „rodzinę i dzieci” polski rząd przeznaczył 1,4 proc. PKB. Udział tej kategorii w kolejnych latach może się znacznie zwiększyć za sprawą kosztów związanych z realizacją programu 500 plus. Wydatki te znacznie przewartościują portfel sektora publicznego w Polsce. Będzie to jednak widoczne dopiero w danych Eurostatu za 2016 r., ponieważ program wypłaty 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie wystartował w kwietniu 2016 r.

 

Na grupie na fb "Nieprzyjaciele Niewoli" napisał pewien gość, którego jako-tako kojarzę. Sprawę opisał tak:

Quote

Świetny przykład na to, że chyba za żadnego rządy przed PiS nie było takiej patologii i żadna partia nie doprowadziła kraju do stanu tak sprzyjającego procesowi decywilizacyjnemu.

Przyjeżdżając sobie do moich rodzinnych stron w ramach mojego dwumieszkalnictwa wbijam na dzień dobry do firmy mojego tatke akurat na chwilę przed fajrantem i miałem okazję poznać kolejną ciekawą historię z polskiej praktyki gospodarczej. Niedawno odszedł z pracy pracownik, który pracował niespełna rok, zatrudniony jesienią poprzedniego roku. Najpierw było tak, że - z racji bycia rozwodnikiem - miał ci miesiąc potrącane 1000 zł wypłaty na alimenty na dwójkę jego dzieci, w których przekazywaniu miał obowiązek pośredniczyć mój ojciec jako pracodawca(swoją drogą takie prawo też jest bez sensu). Sam związał się z inną kobietą, która też miała dwoje dzieci. Gość był nawet solidny, potrafił brać nadgodziny i przychodzić w sobotę. Wszystko się zmieniło kiedy jego dzieci przeszły do niego. Zaczął przychodzić do pracy spóźniony o parę godzin, czy mieć nawet dwie nieobecności w tygodniu. W pewnym momencie mój tata go w końcu postanowił zwolnić, co on podczas odchodzenia skomentował „Szefie, ale tak właściwie po co ja mam pracować?". Kiedy ma ze sobą czwórkę dzieci i jeszcze zostało rozszerzone dostaje już na każde. Oprócz tego otrzymuje alimenty, rodzinne, a teraz jeszcze zasiłek dla bezrobotnych(i chyba coś jeszcze). Tak to wszystko podliczył i wiecie ile razem dostaje? Ponad 7000 zł... Tak, ponad siedem tysięcy darmowej miesięcznej konsumpcji na koszt podatnika i bez pracowania. Podobno się nawet śmiał kiedy o tym w byłej już pracy opowiadał, a ludzie słuchający tej historii pracują i płacą na niego podatki.

Serio, 500+ i inne rozdawnictwo musi zostać zlikwidowane, tego wymaga z jednej strony racja stanu, a z drugiej zwykła ludzka przyzwoitość. Niestety, PiS dzięki swojemu rozdawnictwu wygra następne wybory i bardzo prawdopodobne, że utrzyma większość samodzielną. Demokracja to syf i musi zostać zniszczona ogniem dział.

------------------------------------------------------------

EDIT: No elo Panowie, robię apdejt. Zapytałem ojca dokładnie i tak, ku rozczarowaniu wojowników walki klas oskarżających mnie o sianie burżujskiej propagandy i bycie wrogiem ludu jest to około 7 tysięcy. Po prostu pominąłem alimenty dla drugiej strony tego związku i kurowniówkę dla jego kobiety(się zdziwiłem, bo myślałem, ze kobiecie zajmującej się domem nie przysługuje). Dokładne wyliczenia wyglądają następująco:

4x500+ to nam daje dwa tysiące. Potem wchodzi fundusz alimentacyjny i każdej stronie daje po tysiąc, razem już cztery tysiące. Potem rodzinne około tysiąc, to już pięć tysięcy. Potem kuroniówka 800 zł z hakiem dla każdej z tych osób to ponad 1600 zł, czyli z tego co już wymieniłem ponad 6600 zł. NIe jest to ponad 7000, ale jest około i tu jest mój jedyny ewentualny błąd, ale też nie, bo jeszcze usłyszałem „i jeszcze tam coś socjalnego dostaje".

Także ten, bieda-malkontencką ignorancję co niektórych proszę sobie odstawić na bok.

Dziękuję pan PiS. Ważne, że rodzice szczęśliwi, inni nie są ważni. Jak ktoś chce się dorabiać i oddaje w podatkach część swoich dochodów, to oddaje je do ludzi, którzy to przeżrą i wypierdzą, a mało co na ochronę własności, którą wypracuje. 

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? 

  • Like 1
  • Dzięki 5
  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 około roku 2025 Mosze Red stojąc na płycie lotniska, obrócił swą twarz ostatni raz w kierunku ojczyzny, pomachał  chusteczką rodzinie i przyjaciołom, głęboko westchnął i udał się na zasłużoną emeryturę zostawiając za sobą wszystkie troski Polski i innych krajów Wspólnoty. 

 

No może nie aż tak dramatycznie, ale centrum mojego życia znajdzie się w innym kraju, a tu będę się pojawiał max dwa razy w roku. 

 

Na decyzję miała znaczny wpływ kondycja tego państwa "wypracowana" przez ostatnie dekady. 

  • Like 8
  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywność zawodowa młodych kobiet w Polsce spadła do najniższego poziomu od co najmniej 19 lat - wynika z najnowszej publikacji GUS. 

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/500-aktywnosc-kobiet-gus,18,0,2397714.html

 

Rząd uczy, że praca to głupota. Po co zapierniczać, skoro można na 4 dzieci otrzymać 7 tys. zł z kilku rodzajów zasiłków, jak w przypadku powyżej. Pracujący, w większości przypadków mężczyźni i tak za to zapłacą. 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to się wzięło w narodzie, ale coś jest na rzeczy, że socjalizm ma się u nas dobrze.

Starsze pokolenie ma sentyment to PRL-u. I ch$%j tam z wolnością. Ważne, aby była ciepła woda w kranie i pasztetowa w lodówce.

 

Nawet te słynne 21 postulatów Solidarności to w większości socjalne żądania: http://www.solidarnosc.org.pl/21-postulatow

Bo samą wolnością ludzie nie byli za bardzo zainteresowani.

 

Ludzie mają tutaj mentalność niewolnika: http://mateusz.pl/czytelnia/js-mentalnosc.htm

 

Cytat

1. Konia można siłą zaciągnąć do wodopoju, ale nie można go zmusić do tego, żeby pił wodę. Podobnie można zadekretować swobody obywatelskie, można tworzyć atmosferę entuzjastycznej nawet aprobaty dla wolności, ale nikogo nie da się zmusić do tego, ażeby naprawdę był człowiekiem wolnym. Bycie wolnym nieraz domaga się podjęcia jakiegoś trudu, zawsze zaś uwarunkowane jest dostatecznym poziomem duchowej wyobraźni. Otóż komuś może tej wyobraźni zabraknąć, ktoś inny może nie mieć ochoty do podejmowania trudu bycia wolnym.

 

I jeżeli większość ma mentalność niewolnika - a umówmy się, że tak właśnie jest. To ta większość pójdzie zagłosować na partie, które wyręczą tą szarą masę z podejmowania decyzji i brania za te decyzje odpowiedzialności.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest państwem socjalnym gdyż PISiory jako kolejni u władzy mają w rzeczywistości w dupie Polski przemysł, nie starają się go odbudować, chodzi mi o cięższe gałęzie przemysłu oraz elektronikę i tym podobne, to PiS ma w dupie. To że bodaj jedną stocznie odbudowali dla poklasku nie oznacza że są socjalni. W socjalizmie też jakiś etos pracy musi być, a oni promują to żeby matki miały coraz więcej bachorów i były coraz bardziej roszczeniowe. W rzeczywistości exodus Polaków poza granice kraju trwa w najlepsze i może się nasilić. To nie jest socjalizm, im chodzi tylko o to żeby wygrali wybory na jesieni a dobro ogółu społeczeństwa mają w dupie. Gdyby byli socjalni zapełnili by czas antenowy w telewizji popularno-naukowymi filmami i wartościowymi filmami fabularnymi, nie promowano by ścierwa "trudne sprawy" "dlaczego ja" itd. to ma ogłupiać społeczeństwo. Socjalistycznym posunięciem wg mnie dzisiaj byłoby wprowadzenie przynajmniej częściowej prohibicji, no ale wtedy mogli byśmy mieć powstanie.

Edytowane przez Młody_Pelikan
błąd
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby PiS taki skuteczny, że uszczelnia budżet, taka ściągalność VAT. Super pięknie, ale jak przychodzi do konkretów, to stawka VAT nadal w miejscu, ZUS rośnie a całą tą ściągnięta kasę rozdają wyborcom na 500+, 13ki itd. 60 mld rocznie.

 

Co się zmieniło ? NIC. Ludzie dalej emigrują, brakuje własnych marek na światowym poziomie, powstaje coraz więcej montowni. Jak ja słyszę, że tak biedny kraj jak Polska ma kupić kosmicznie drogie zabawki jak F-35 (ok. 400 mln złotych jeden samolot) to mnie chuj strzela.

 

Czy Polska jest socjalnym państwem ? Na pewno bardziej niż za PO, ale czy to dobrze wróży gospodarce, jej rozwojowi i pokoleń ? NIE

 

Czy jest nadzieja, żeby to zmienić ? Nie ma i długo nie będzie jak się patrzy na wyborców i ich tępotę

 

 

Edytowane przez doler
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi pierdolnąć. Daję maksymalnie 5 lat na bankructwo, już ZUS jest bankrutem. Wiem z pierwszej ręki, że w sądach jest najwięcej w historii zajęć majątków przedsiębiorców, którzy nie wyrabiają się ze składkami.

 

To jest piekło. 1500 zł zus, ja pierdolę. Trzeba stąd spierdalać. Też mam plan, mam nadzieję w 2-3 lata zacznę zarabiać w innej walucie niż złotówka, bo to waluta równana do poziomu gówna.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS...przypomnę, że rolnicy, mający nieraz setki hektarów i sprzęt, płacą tylko mały KRUS i podatek rolny, zero podatku dochodowego! PSL jako koalicjant PO "przez 8 ostatnich lat" nie pozwolił nic tu poprawić...

Podobno w Wenezueli, zanim "pierdyknęło", 60 % obywateli miało jakieś zasiłki! W efekcie nawet posiadanie złóż ropy nie pomogło!

Zasiłki i socjale nie są receptą na wzrost zamożności- tylko praca, nikt tego nie zmieni.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struktura zatrudnienia dzisiaj wygląda tak, że Polak zapierdziela za granicą, w budżetówce, korpo lub u prywaciarza. Najprostsze i najcięższe zawody przejmują imigranci z Ukrainy, Indii itp. a madki siedzą w domach. 

 

1500 zł ZUS m-c od 2020 , to będzie 18.000 tys rocznie. Kwota wolna od podatku 8.000 pln. Przegonić ich wszystkich wpisdu.

Edytowane przez doler
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo powinno składać się z minimalnej administracji, teraz mamy ministrów od wszystkiego. Sami specjaliści z jedyną prawidłową wizją życia, którą wciskają nam na siłę. Państwo jest nam potrzebne jedynie do obrony granic i trzymania porządku wewnątrz, tępienia przestępstw. 

 

Dzisiaj słyszałem w radiu, że mają obniżyć dochodowy o jeden punkt procentowy, co ma korzystnie wpłynąć na płacę netto, czym przyznali, że niższe podatki=bogatsze społeczeństwo. W jednym z tematów pisałem, że w Polsce pracujący obywatel oddaje 83% zarobków w podatkach. Co z tego ma? Średniowieczną służbę zdrowia, o ile nie umrze w kolejce, ZUS który lada dzień padnie, czy urzędy pracy które zapewniają pracę jedynie dla urzędników :D

 

comment_nUYN3Tyt94J6cXdqN0YGxL1zzcjPETHQ

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, doler napisał:

Struktura zatrudnienia dzisiaj wygląda tak, że Polak zapierdziela za granicą, w budżetówce, korpo lub u prywaciarza. Najprostsze i najcięższe zawody przejmują imigranci z Ukrainy, Indii itp. a madki siedzą w domach

Normalnie Niemcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się zgadza. Niedawno czytałem dość dawny (z 2018 roku) raport fundacji Oxfam, że Polska jest liderem w wydatkach socjalnych. I tu uwaga! Światowym liderme, nie tylko europejskim, więc ten artykuł jest mocno politycznie poprawny w tej kwestii. Tak jest. Numer 1 na Świecie spośród 157 krajów ocenianych przez Oxfam. Te, które pominęli to bananowe republiki, gdzie nie ma żadnych danych bądź żadnego socjalu. Tak czy owak nie liczą się w tym rankingu.

 

Oxfam: Poland leader in social spendings.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.