Skocz do zawartości

Brak mocy


ariok

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, dzikichad napisał:

Jesteś intro, ambi, czy ekstrawertykiem?

Ekstrawertyk. Problemy jakieś mam, jak każdy. Chociaż ostatnio w pracy się nie klei, w domu i wśród znajomych trochę też. Niby głupota a może mieć wpływ?

 

13 godzin temu, Exar napisał:

BEZDECH SENNY! Marsz po skierowanie do internisty i szpital, do diagnozy!

Jakieś dwa miesiące temu przy większym stresie miałem takie akcje, że w środku nocy zrywałem się z łóżka, bo nie mogłem powietrza złapać. Ale te stany minęły po ok. tygodniu. Jaki lekarz się tym zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ariok napisał:

Jakieś dwa miesiące temu przy większym stresie miałem takie akcje, że w środku nocy zrywałem się z łóżka, bo nie mogłem powietrza złapać. Ale te stany minęły po ok. tygodniu. Jaki lekarz się tym zajmuje?

Miałem Cię spytać czy budzisz się w nocy bez tchu. Wyprzedziłeś - masz bezdech na 99,9%.

Internista, skierowanie do pulmonologa, szpital - czeka się długo, nie wiem jak prywatnie można to ogarnąć i wątpię w prywatę w tym wypadku. Badanie jest bardzo zasobożerne, nie wierzę, że prywatne firmy medyczne będą bawić się w takie rzeczy na skutecznym poziomie

 

15 godzin temu, Baelish napisał:

Własnie zapisałem się na badanie. Można wypożyczyć urządzenia, i zdiagnozować się w domu. 

No kurła Panie, co to za historie się dzieją? Gdzie się możesz sam zdiagnozować?? Dla mnie to jakieś opowieści z drzewa sandałowego, bo przy polisomnografii podłączony jesteś do kilku różnych rejestratorów i odbywa się ona pod opieką technika. Historie o wypożyczaniu aparatu CPAP- to prawda, jak już masz diagnozę to Ci wypożyczą ze szpitala na 2 dni do testów, może. ALE najpierw trzeba dobrać ustawienia, a tych jest w chooj. Dobór to 1-3 noce pełnej rejestracji parametrów snu. A wizyt w szpitalu może być kilka, w zależności od stopnia bezdechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz:

1. Zrobić badania krwi, i zobaczyć czy przypadkiem nie masz cukrzycy.

2. Zastanowić się nad dietą. Możliwe, że nie masz zbilansowanej diety, lub nie dostarczasz w odpowiednich ilościach makro, i mikroelementy.

3. Możesz sprawdzić wentylację płuc za pomocą spirometrii.

4. Może masz za duże obowiązki w pracy, lub w domu przez co mózg mentalnie nie odpoczywa. 

 

Zastanów się nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Baelish napisał:

https://www.brandvital.eu/badania/badania-snu/ wiem o co Ci chodzi, ale znalazłem coś takiego.

To wygląda na dystrybutora sprzętu - zależy im, żeby  wypchnąć jak najwięcej towaru do klientów. Taka diagnoza to imho fikcja.

Dodatkowo - piszą wprost o badaniu poligraficznym.

Brzmi nieźle.

 

A leczysz kłamstwo czy zły sen?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wariograf

https://pl.wikipedia.org/wiki/Badanie_polisomnograficzne

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.