Skocz do zawartości

Męski foch.


Rekomendowane odpowiedzi

Ile razy zdarzało się wam usłyszeć od kobiet w swoją stronę: Obraziłeś się? Masz focha!?

Tak panowie, natury nie oszukamy, puszczamy fochy ? A dlaczego? Już wam pokazuje ciekawą interpretacje, pewnej damy. Można powiedzieć, zagadka rozwiązana? 

 

"Twój mężczyzna nie odzywa się już drugi dzień. Nie wysyła ci sprośnych SMS-ów. Niewykluczone, że to męski foch. W tym odcinku podpowiadamy: jak go rozpoznać i jak mu zaradzić. Niestety nie możemy obiecać, że twój miś już nigdy nie będzie mieć skwaszonej miny.

 

Męski foch jest jak pryszcz, brzydko wygląda, boli, a ty masz nadzieję, że kiedyś zniknie. Można też powiedzieć, że jest jak poniedziałek, atakuje znienacka po niedzieli i nikt go nie lubi. W dodatku psuje atmosferę jak bąk po bigosie. Przyczyn pojawienia się męskiego focha może być wiele. Ilu mężczyzn, tyle przyczyn, ponieważ każdy pan fochuje się z innego powodu. Kobiety mają PMS i dzięki temu mogą zwalić winę za swoje humory na comiesięczną batalię z fizjologią. Mężczyźni są w tym względzie poszkodowani przez naturę. Nie mają hormonalnych huśtawek, nie krwawią, można wiec wysnuć śmiały wniosek, że dąsają w zasadzie bez poważniejszego powodu. Choć, oni mogliby uważać, że te powody są bardzo ważne. No właśnie, z jakich to powodów mężczyzna może poczuć się obrażony?

 

Przyczyny męskiego focha

Przyrządził jakąś masę z proszku, twierdząc, że to sos do spaghetti. Powiedziałaś, że nie będziesz tego jadła, że wolisz już te kiełki z zeszłego tygodnia, które są już niemal dorodnym brokułem. Jasne, nie oczekujesz poziomu jak z Master Chefa, ale bez przesady, nie jesteśmy już na studiach, gdzie można było zjeść cokolwiek, byle z dużą ilością ketchupu i człowiek się cieszył. Tymczasem nie doceniłaś, nie spróbowałaś, tylko wzgardziłaś twoim prywatnym, prawie Jamie Oliwierem, więc się dziw, że jest foch.

Kupił sobie buty, a ty dostałaś ataku śmiechu, a chwilę później kazałaś zwrócić je do sklepu. A przecież te buty nie dość, że wygodne, to jeszcze tanie były, z przeceny. Że pomarańczowe i pachną chińską gumą? To chwilowe, wywietrzy się na balkonie. Dla odmiany tym razem to ty kupiłaś mu sweterek w serek. To jeszcze by jakoś przeszło. Gorzej, że kolor swetra jest nie taki jak trzeba. Powszechnie wiadomo, że mężczyźni rozróżniają trzy kolory: zajebisty, chujowy i pedalski. To prosta i czytelna klasyfikacja, więc naprawdę nikomu nie trzeba jej tłumaczyć. Nie wiesz, jaki kolor jest zajebisty? No błagam, potrafisz wyskoczyć z jakimś seledynowym czy kobaltem, a nie rozróżniasz trzech podstawowych.

Jedziecie razem samochodem, mijacie budynki Mordoru, on opowiada, że pracował w tym biurowcu. A teraz, jak tu się pozmieniało, że bardzo się ta dzielnica rozwija i takie tam historie o przestrzeni. Słuchasz go, a jakże. Jednak jako osoba o podzielnej uwadze, prowadzisz jednocześnie wymianę zdań z przyjaciółką, klikając beztrosko w ekran smartfona. Potakujesz mężowi, mówiąc: „tak, tak, słucham cię kochanie”. On jednak wie, że to ściema, że wcale go nie słuchasz, tylko wolisz ten cholerny telefon od niego. Wie i się obraża.

Sprzątnął kubek po kawie, a ty tego nie zauważyłaś. Zamiast tego zaczęłaś się głupio czepiać, że śmieci nie wyrzucone, że w kuchni Armagedon, a dziecko ma rajstopy na lewą stronę i nie ma tej podkoszulki, którą naszykowałaś. A przecież: sprzątnął kubek po kawie, śmieci z kubła jeszcze nie wychodzą, można je trochę ubić, kuchnia to nie laboratorium, a dziecka nie ma sensu stresować jakimś ubraniem. Nie dość, że nie doceniłaś, to jeszcze dziamgasz. W takiej sytuacji, to on sobie siądzie milcząco na kanapie, a o śmieciach to zapomnij na miesiąc.

Podsumowując, jeśli nie chcesz, by twój miś się fochował, nie zapomnij go docenić, nie ignoruj go, a jeśli już musisz skrytykować, to zrób to konstruktywnie najlepiej tak, żeby pomyślał, że to komplement. Niemniej, mimo najlepszych chęci może się zdarzyć tak sytuacja, że czymś go urazisz. Po czym poznać, że to foch, a nie choroba?

Objawy męskiego focha

Nie odzywa się. Burczy coś pod nosem. Trzaska drzwiami. Nie odbiera twoich telefonów. Jeśli rozmawia, to tylko sprawach techniczno-organizacyjnych. Minę ma nadąsaną i zasadniczo w okolicach ekranu smartfona. Unika twojego wzroku, unika konfrontacji. Nie chce pierogów z mięsem. Sam robi pranie swoich rzeczy.

Leczenie...

Poradniki zalecają w takiej sytuacji różne kuracje. Amerykańscy naukowcy spierają się na sympozjach na temat skuteczności poszczególnych metod. Co rusz w internecie pojawia się intrygujący artykuł o doskonałym panaceum na tę przypadłość. Powiem szczerze, na męskiego focha nie ma JEDNEGO idealnego leku, dlatego podam kilka pomysłów, które możecie wypróbować przy najbliższej okazji. Może któryś zadziała: seks, jedzenie, spontaniczne masowanie się po piersiach, pochwały - kolejność nie jest przypadkowa. Można też męski foch przeczekać, w końcu minie. Zawsze mija. Prawda, kochanie?"

Magda Acer

ŹRÓDŁO:http://kobieta.gazeta.pl/kobieta_ekstra/1,155242,19573252,meski-foch-leczyc-czy-przeczekac.html

 

Z jednej strony śmiechu co nie miara, czytając ten tekst, z drugiej trochę też rozumiem skąd taki a nie inny artykuł.

Wielu mężczyzn, zazwyczaj Ci siedzący w matrixie, tak postępuje. Zamiast na gorąco zrugać damę, za jej zachowanie wobec siebie, nie odzywają się, licząc na to, że pani zrozumie swój błąd i sama przeprosi. A to błąd. Pan dalej wkurzony a pani stoi twardo przy swoim. I tak to się kreci myślenie kobiet, na temat "męskiego focha"

Prędzej kobieta zobaczy w facecie silną osobowość gdy ten ją jebie, niż wtedy gdy siedzi z wkurwiona miną, bez słowa.

 

 

 

  • Like 6
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faceci też mają wahania swojego męskiego hormonu. Tak, tak, trwa on 35-42 dni i są właśnie takie dni, kiedy poziom wolnego testosteronu nurkuje grubo poniżej średniej, by w następnym tygodniu szybował w górę jak nastolatkowi podczas mutacji. A z tym wiążą się bezpośrednio: spadek/ wzrost libido, wahania nastroju czy kiepski/ znakomity humor, choć to tylko jedne z wielu symptomów, które Panie dostrzegają .A co do samego spadku, człowiek czuje się wtedy przybity i bez energii, ma ochotę na słodycze, płacze przy "Trudnych Sprawach", o "Królu Lwie" nie wspominając. Bardzo często i łatwo można je pomylić właśnie z wyżej wspomnianym "fochem".

 

 

Edytowane przez Spartan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że to kolejny artykuł mający osmieszyć mężczyzn i pokazać, że są upośledzenii oraz, ulubione, słowo kobiet - niedojrzali. Ogólnie to jesteśmy tacy szmieszni i niepoważni. 

 

Na takie coś odpowiadam Indianami. Jak gdzieś wrzucę video to dam link jak się odpowiada Indianinem. 

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Baelish napisał:

Dodam jeszcze, że foch jest powszechnie przyjęty, jako kojarzący się z kobiecym zachowaniem. Czyli... powyższym tekście mężczyzną przypisywane są kobiece zachowania, sugerujące ich zniewieścienie.

 

  

Mój Staruszek zawsze ostro fochował. Ja robiłem facepalma i się zastanawiałem jak to możliwe że Matka się nie połapie w tej grze i że nie traci przy tym na szacunku. Na Matkę to działało w 100% mimo że dla mnie to waliło gimnazjum na kilometr czyli co kto lubi. 

Gorsze że jak Matka fochowała to próbował rozwiązać zagadkę tego focha zamiast lać ciepłym siurem na to.

Mimo wszystko w miarę zgodnie przeżyli dłuuuugie lata więc może jest to metoda.

Tylko że Ojciec miał mega pozycję w społeczeństwie i w rodzinie więc może dlatego to skutkowało.

Jakbym moją byłą sfochował zwłaszcza pod koniec znajomości to by ją to ruszyło jak plamy na słońcu.

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jaro670 napisał:

Mimo wszystko w miarę zgodnie przeżyli dłuuuugie lata więc może jest to metoda.

Ale kolego, z całym szacunkiem do twojej mamy. Nie porównuj jej pokolenia kobiet do dzisiejszych roszczeniowych księżniczek.

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stóp aż po czubek głowy czuję się porażony jakby piorunem na te damskie wysrywy na temat panów. Teraz czekam aż Magda Acer popełni jakiś wysryw na temat męskiego okresu i tego jak go leczyć. Czy może tamponem? A może jednak podpaską? Nie mogę się doczekać.

 

Nie ma to jak na temat facetów wypowiadają się kobiety, ale jak facet wypowie się na temat kobiet to nie dość, że dostanie mu się wyzwiskami i darciem japy, to jeszcze zostanie narażony na rzeczony foch.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie, po obejrzeniu od razu przypomniał się ojciec bohatera z kreskówki "Świat wg Ludwiczka" w odcinku gdzie był festyn :D Sąsiad wygrał konkurs przywoływania świni i dumnie prezentuje trofeum za pierwsze miejsce.

 

Sąsiad: "Patrz, Andreson, wygrałem konkurs przywoływania świni! "

Tata Ludwiczka: "To działa ! Zobacz - idzie Twoja żona!" :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still 

Z jakiego babskiego szmatławca to przekalkowałeś? :D

1 godzinę temu, Still napisał:

Nie mają hormonalnych huśtawek, nie krwawią, można wiec wysnuć śmiały wniosek, że dąsają w zasadzie bez poważniejszego powodu.

Właśnie dlatego nie ma afer bez powodu :D

1 godzinę temu, Still napisał:

Przyrządził jakąś masę z proszku, twierdząc, że to sos do spaghetti.

Jak ja coś upichcę, to żadna panna nie ma zastrzeżeń, wręcz przeciwnie.

1 godzinę temu, Still napisał:

Podsumowując, jeśli nie chcesz, by twój miś się fochował, nie zapomnij go docenić, nie ignoruj go, a jeśli już musisz skrytykować, to zrób to konstruktywnie najlepiej tak, żeby pomyślał, że to komplement. 

A jak pani tak słodziutko poprosi i o ile jest mi to na rękę, to dlaczego nie? Dobre zachowania trzeba nagradzać.

 

1 godzinę temu, Still napisał:

Objawy męskiego focha

Nie odzywa się. Burczy coś pod nosem.

Jak mi coś stanowczo nie pasuje to każe wyp... Ekhm.

Pokazuję gdzie są drzwi jeśli pańcia raczy przesadzić ze swoimi życzeniami, działa.

1 godzinę temu, Still napisał:

na męskiego focha nie ma JEDNEGO idealnego leku

Jest, skrucha i lodzik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Imiennik napisał:

Z jakiego babskiego szmatławca to przekalkowałeś? :D

Patrz źródło;)

22 minuty temu, Imiennik napisał:

Jak mi coś stanowczo nie pasuje to każe wyp.

A nie lepiej ukarać panią, aby odkupiła winy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z moich krótkich patologicznych związków,kiedy jeszcze nie umiałem dobrze trzymać gardy często niunia dowalał mi że się obrażam się jak kobieta i że tak nie przystoi facetowi...

Oczywiście miało to miejsce zawsze wtedy,kiedy zwracałem uwagę myszce i próbowałem ją naprostować np.kiedy robiła coś czego nie tolerowałem.

Doszła do takiej wprawy że jak zauważyła że ciosy wchodzą czysto,to za każdym razem używała tego samego argumentu...

Dlatego teraz jak słyszę te słowa to wiem że mam doczynienia z wyrafinowaną manipulacją.

 

4 minuty temu, Still napisał:

A nie lepiej ukarać panią, aby odkupiła winy???

@Still

Tak jak obserwuje swoje interakcje z Paniami to zaczynam wyciągać wnioski,

że one jednak swojej winy nie odkupują,bo tak im nie wypada,

Odkupić to one mogą wina w sklepie co najwyżej :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Still napisał:
32 minuty temu, Imiennik napisał:

 

A nie lepiej ukarać panią, aby odkupiła winy???

Ale jak to zrobić, kiedy to zawsze nasza wina? Wychlastać kutasem po twarzy, kazać wypierdalać, jebnąć rzeczonego focha. Chcę poznać patent na "ukaranie" kobiety, albo postawienie jej do pionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Still said:

Opanowanie i podejście na chłodno ;) 

Wszystko to dziala na krotka chwile , one sa jak moje golebie z ktorymi walcze od roku .To co na nie dziala dzis juz nie za bardzo w nastepny dzien :) Taktyke nalezy ustawiac indywidualnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mężczyzna nie ma fochów... Mężczyzna reaguje spokojem, chłodem i dystansem na niewłaściwe względem niego zachowanie kobiety.

 

My się nie obrażamy. My będąc świadomi różnorodności kobiecych zachowań, pozostających często w sprzeszności pomiędzy tym co kobieta mówi a tym co kobieta robi, rozumiemy tę sytację i dystansujemy się do niej dając kobiecie przestrzeń i czas aby w spokoju przemyślała swoje zachowanie... Dając jej tym samym do zrozumienia, że  mamy w życiu inne priorytety niż reagowanie na jej wahanięcia emocjonalne.    

  • Like 4
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.