Skocz do zawartości

Jak sprawdzić (za darmo) gdzie i jakie mam długi?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś przy zamawianiu pewnej usługi dowiedziałem się że w BiK wisi na mnie jakiś dług. Ja nic o tym nie wiem bo żadnych mandatów nie mam a kredyty płacę co miesiąc. Żaden komornik też się ze mną nie kontaktował. Sprawa musi być dosyć świeża bo parę miesięcy temu kupiłem telewizor na kredyt i oni problemów nie robili. Teraz pytanie. Nie chce tym chujom z BiK płacić ani grosza żeby mi dali raport na mój temat. Ale nie chce też czekać aż komornik w końcu zapuka z jakimiś roszczeniami.  Jest jakiś sposób by się za free dowiedzieć komu i za co niby wiszę pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś takim, ale zanim ci coś dadzą chcą wszystkie twoje dane.

Adres, pesel itp.

A HGW kto u nich grzebie w serwerach...

Odpuściłem sobie.

 

PS:

Dług może być z niezapłaconego czynszu czy innej dupereli.

Miałem 20 groszy zaległości w zapłacie za prąd, bo się rąbnąłem w przelewie, stwierdziłem, że zapłacę przy następnej okazji a mail przyszedł.

"Masz zaległość w spłatach która trwa powyżej miesiąca."

Takie coś potrafi uruchomić zgłoszenie do rejestru dłużników bo automatom wszystko jedno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od nich raport za 39pln. Wynika z niego że jestem czysty i od przynajmniej 60miesięcy nie miałem długów. Tępa dzida na infolinii powiedziała że to niemożliwe że dla netii dali by inne dane. Więc pojechałem do typa z netii jeszcze raz umowę zrobić. I znowu to samo wyskoczyło przy weryfikacji w BiKu. Ten sam Pesel itd. Czyli mi dają inne odpowiedzi niż firmie pytającej o mnie. A jeszcze niedawno wziąłem to tv na raty bez problemu. I od tamtej pory nie miałem ani mandatu ani innego kredytu. Więc zakładam że im się ten automatyczny system pierdoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto mieć konto w BIK i przynajmniej zamówić sobie alerty. Kwota na rok niewielka a można uniknąć wielu nieporozumień.

Ja np. dowiedziałem się, że co miesiąc mam zaległość 1zł o której bank mnie nie informuje. Przypomnieli by sobie zapewne za 10 lat

jak kwota by urosła do kilku setek.

Prawdę mówią, że mamy najdroższą bankowość w najgorszym wydaniu na Świecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.