Skocz do zawartości

Modafinil, czy ktoś to próbował i z jakim skutkiem?


ElChico

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Pytanie stąd, że od długiego już czasu jestem senny, nawet po 12h snu... Zawsze rano jestem nieprzytomny przy wstawaniu. Do tego dochodzi wieczne zmęczenie w ciągu dnia, co mi przeszkadza zwłaszcza w pracy. No i problemy z koncetracją, a bywa i pamięcią. 

 

Zrobiłem wszystkie badania, poza poziomem testosteronu (i kwestią bezdechu sennego). Miałem swego czasu problemy z niedoborem B12, ale teraz choć nieco niskie, to w normie. 

 

W końcu dostałem antydepresanty. Wenflaksyna w wysokiej dawce trochę pomagała, ale strasznie się pociłem plus lipa w łóżku. Wciąż jednak ostro ziewałem w ciągu dnia.

Potem była duloksetyna, po której rano byłem jeszcze bardziej nieprzytomny niż wcześniej.  

 

Wiem, że przy nadmiernej senności stosuje się z powodzeniem Modafinil. Czy ktoś tego próbował i z jakim skutkiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem Modafinil jakieś pół roku temu z Anglii od indyjskiego producenta. Jednak moim celem nie było wyeliminowanie problemów ze snem czy koncentracją a zwiększenie wydolności mózgu. Oto studium przypadku z tamtego okresu:

- modafinil jest lekiem, który domyślnie powinien być stosowany w leczeniu narkolepsji, przewlekłego zmęczenia lub doraźnie do wydajnej pracy umysłowej czy na nocki wymagające czujności

- tabletka 200 mg powinna być zażyta 0,5-1 godzinę przed planowanym działaniem, maksymalne stężenie osiąga po około dwóch godzinach, całkowity czas działania to około 8-12 godzin

- działa tak jakby "w tle", ale czuć delikatne działanie narkotyczne

- efekt polega na podkręceniu możliwości koncentracji (coś jakby tunelowe skupienie)

- działa również pozytywnie na poprawę nastroju

- wydłuża stosunek seksualny

- emocje są "wyraźniejsze"

- modafinil nie powoduje żadnego syndromu odstawienia, jednak dość szybko wykształca się parcie na codzienne stosowanie

- osoby z osłabionym sercem powinny stosować pół tabsa, też zadziała

- ostrożnie przy przechodzeniu przez ulicę, uważać też na miksy z kawą

- należy ułożyć sobie plan czynności do wykonania przed zażyciem

- do wyraźnych "skutków ubocznych" zalicza się pogorszenie się relacji z ludźmi, łatwo irytują (nie każdemu to przeszkadza)

- inny pokrewny środek to metylofenidat

- modafinil to nootrop

- modafinil nie powoduje zwiększenia zdolności poznawczych, działa pobudzająco jak mocna kawa i wywołuje ten ciekawy efekt "tunelowej koncentracji"

 

Na pewno jest to opcja warta rozważenia, jednak czy pomoże ci wyeliminować twoje problemy to już tylko praktyka pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.