Skocz do zawartości

Perfumy jesień/zima i wyjściowe


Młody Samiec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Szukam czegoś na jesień/zimę i perfum na wyjścia (randki, spotkania wieczorne itd.). 21 lat, na co dzień prowadzę sportowy tryb życia, więc pewnie to też ma jakieś znaczenie, żeby coś ciekawego dobrać :D Najchętniej na jeden flakon bym wydał 100-150 zł. Jakieś pomysły? :)

 

Aktualnie póki jest jeszcze ciepło używam Nautica Voyage z polecenia znajomego i chwalę sobie. Lekkie, morskie i plusik dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody Samiec

Jeśli w tej cenie co piszesz to polecam Baldessarini Concentree. Versace fioletowy też będzie ok. 

Ja jednak bym przekroczył troszkę budżet i kupiłbym na zimę Dior Homme Parfum. Klasyka, elegancja, szyk.

 

Musisz jeszcze zadać sobie pytanie do jakiego stroju te perfumy. Do gajera inne, do koszulek polo inne. 

 

Jeśli chcesz "na baby" ;) łykaj YSL La Nuit De L'Homme, tym bardziej że na jesień się jak najbardziej nada ;)

 

@zuckerfrei

Czarny Adaś to klasyka. :) W szczególności starsze, mocniejsze wypusty ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, trop napisał:

@Młody Samiec

 

Ja jednak bym przekroczył troszkę budżet i kupiłbym na zimę Dior Homme Parfum. Klasyka, elegancja, szyk.

No proszę cię chłopak ma 21lat DHP to jest ciężki irys.Dobre wypusty mają parametry potężne więc flaszka 50ml starczy na lata.

Jeśli już to Dior homme jest lżejszy lub valentino uomo według mnie lepsze i sporo tańsze :)

 

Autorowi mogę polecić zarejestrowanie się na forum o perfumach,gdzie ludzie przeprowadzają rozbiórki lub sprzedają dekanty z oryginalnymi zapachami.

Na początek weź sobie 3x10ml jakiś lepszych pozycji,jak ci któraś nie podejdzie zawsze możesz odsprzedać,będziesz miał większą różnorodność.

 

Ja od siebie mogę polecić:

-Tom Ford tobacco vanille/spicebomb extreme

-Armani Aqua di gio profumo (cało roczny,na każdą okazję)

-Paco Rabanne 1 Million (panty-dropper) Najlepiej w wersji vintage albo jakieś starsze roczniki.Zapach już legenda,swojego czasu każdy tym pachniał i było słabo.Teraz natomiast zapach dla ludzi z "ogarniętym" nosem może sztampowy,ale dla naszych kochanych Pań nie.Do dziś nie rozumiem fenomenu,ale najwięcej komplementów wywołuje i przyciąga uwagę(szkoda,bo znam lepsze pozycje ehh)

 

 

Pozdrawiam :)

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maninblack napisał:

(szkoda,bo znam lepsze pozycje ehh)

Pozdrawiam :)

Zapodasz coś fajnego, najlepiej kilka pozycji?

-wiek 27

-garniak, wesele ale dobrze jakby do koszuli na zwykłą imprezę leżał.

 

Ferragamo f Black w sumie mi się podoba ale zbyt blisko ciała się trzyma według mnie, chociaż ma to swoje plusy.

Edytowane przez SSydney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SSydney

 

Jeśli podoba ci się FFB to tam masz głównie lawendę dlatego idealnym zapachem pod koszule będzie Prada luna Rossa lub Prada L homme.

 

Droższe

-Amouage silver

-Amouage reflection

-Qud Wood Tom Ford

-Tobacco Oud Tom Ford

 

Z tańszych pozycji uniwersalnych na każą porę roku i okazję z b.dobrą trwałością i projekcją:

-Armani Aqua di gio profumo

-`Dior sauvage 2015 

-Armaf club de nuit intense

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Ralph L Polo Intense? Zapach cytrusów, drewna i jeszcze tam czegoś nie pamiętam już która nuta czego. Moje pierwsze dobre? a napewno nie tanie perfumy na których  szczerze powiedziawszy się zawiodłem bo zapach szybko ulatuje mimo ze opisane są eau de parfum. Być może przyzwyczajam się do zapachu i dlatego nie czuje ich po pewnym czasie ale napewno nie są to jedne z tych co je czuć z kilometra. Pewna pani stwierdzila, że obłędnie pachna i raczej nie chciala się przypodobać. Tylko teraz pytanie czy nuty o ktorych wspomnialem pasuja na jesień/zimę. W moim odczuciu jest to orzeźwiająca kompozycja na ciepłe dni. No i czas po którym ulatują to duuzy minus wg. mnie lecz moze to tylko subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maninblack napisał:

No proszę cię chłopak ma 21lat

Przyznaje po części racje choć wśród młodych też lubią dobrze i "ciężko" pachnieć.

 

Godzinę temu, Maninblack napisał:

,gdzie ludzie przeprowadzają rozbiórki

Niestety... By wziąść udział w rozbiórce musisz mieć minimum 6 msc. stażu na forum i minimum 50 napisanych merytorycznych postów. Zajrzyj do działu "Sprzedam".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trop napisał:

Musisz jeszcze zadać sobie pytanie do jakiego stroju te perfumy. Do gajera inne, do koszulek polo inne. 

Perfumy wyjściowe głównie do koszuli. 

 

2 godziny temu, Maninblack napisał:

No proszę cię chłopak ma 21lat DHP to jest ciężki irys.Dobre wypusty mają parametry potężne więc flaszka 50ml starczy na lata.

Jeśli już to Dior homme jest lżejszy lub valentino uomo według mnie lepsze i sporo tańsze :)

I dlatego raczej by mi nie podpasowały. Nie przepadam za ciężkim zapachem.

 

 

Dodam jeszcze tylko, że mam niski % bf i cienką skórę. Widzę, że to też ma jakieś znaczenie :D Coś jeszcze w propozycji się znajdzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie i zadam być może głupie pytanie. Jeśli od lat psikam sie tylko jednym perfumen (hugo boss unlimiyed), bez wzgledu na pore roku to czy to jest jakis blad z punktu widzenia jakis zasad perfumowania sie? Po prostu zajebiscie mi sie ten zapach podoba i nie tylko mi, do tego pasuje do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 

2. 

 

 

3 minuty temu, m4t napisał:

Nie znam sie i zadam być może głupie pytanie. Jeśli od lat psikam sie tylko jednym perfumen (hugo boss unlimiyed), bez wzgledu na pore roku to czy to jest jakis blad z punktu widzenia jakis zasad perfumowania sie? Po prostu zajebiscie mi sie ten zapach podoba i nie tylko mi, do tego pasuje do mnie.

To zależy. Z perfumami jest jak z kobietami. Jest ich mnóstwo, i pytanie po co ograniczać się tylko do jednej sztuki, skoro najadło się już jednego smaku wzdłuż i wszerz? ;) 

Życie jest zbyt krótkie, żeby żyć monotonie, przecież otacza nas taka różnorodność wręcz wszystkiego. Wybierz jak uważasz wg. własnego gustu, jednak ja bym się nie ograniczał, bo sam mam 5 sztuk perfum do wyboru na rożne okazje i mi to bardzo odpowiada.

No i ludzie, z którymi przebywasz na co dzień mogą już być przyzwyczajeni do Twojego zapachu, więc odmiana może być miła, jeżeli następny zapach będzie trafiony. Złam schemat, a następny zapach może okazać się równie trafiony i do niego przywykniesz, jak do Twojego starego (zapachu).

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i wybrałem kilka propozycji, które sprawdzę w którymś sklepie i później zamówię przez neta. Jak ktoś miał któreś to dajcie znać :)

 

Na dzień:

- lalique encre noire a l'extreme

- hugo boss bottled

- ck euphoria men

 

Na wyjścia:

- david beckham homme

- hugo boss bottled intense

- hugo boss bottled night

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody Samiec tylko lalique encre noire a l'extreme jest wart uwagi,jak cała seria encre noire.

Obawiam się jedynie że może ci nie podejść ponieważ to wysublimowana wetyweria.Zapach niszowy i pachnie "bardzo drogo" ale jest trudny w odbiorze.Albo go kochasz albo nienawidzisz!

Reszta jest mainstremowa i według mnie nie warta uwagi.

 

Na dzień idealnie sprawdzi się lalique white 125ml możesz go dorwać z wysylką za ok 95zł.

Edytowane przez Maninblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎06‎.‎09‎.‎2019 o 16:36, Maninblack napisał:

@Młody Samiec tylko lalique encre noire a l'extreme jest wart uwagi,jak cała seria encre noire.

Obawiam się jedynie że może ci nie podejść ponieważ to wysublimowana wetyweria.Zapach niszowy i pachnie "bardzo drogo" ale jest trudny w odbiorze.Albo go kochasz albo nienawidzisz!

Znajomy, który trochę ogarnia temat perfum miał l'extreme i wersję sport. Nie mogłem znaleźć w perfumerii u siebie, więc w ciemno nie brałem, bo naczytałem się, że po jakimś czasie zapach jakby się z ogniska wróciło. Zobaczymy, może sprawdzę od niego i się przekonam.

 

Zdecydowałem się na DAVID BECKHAM HOMME oraz FERRAGAMO F BLACK :) 

W piątek będą u mnie i dam znać po jakimś czasie jak tam się sprawdzają. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi!

 

PS: Ogarnia ktoś temat z tymi odlewkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.09.2019 o 12:33, Maninblack napisał:

@SSydney

 

Jeśli podoba ci się FFB to tam masz głównie lawendę dlatego idealnym zapachem pod koszule będzie Prada luna Rossa lub Prada L homme.

Przetestowałem kilka próbek, cześć tych które mi poleciłeś i właśnie wybór padł na Prada Luna Rosa Black, właśnie odebrałem z paczkomatu. :D 

W dniu 6.09.2019 o 12:33, Maninblack napisał:

Z tańszych pozycji uniwersalnych na każą porę roku i okazję z b.dobrą trwałością i projekcją:

-Armani Aqua di gio profumo - niby ok ale nie do końca do mnie przemawiał

-`Dior sauvage 2015 - całkiem fajny, może trochę za słodki jak dla mnie

-Armaf club de nuit intense - tego nie dorwałem akurat

 

Testowałem jeszcze:

Paco Rabbane 1 milion - całkiem fajny zapach spodobał mi się

Paco Rabbane Invictus -  jak wyżej

Burberry Touch - tez fajny, jak wyżej

Miałem problem z wyborem miedzy tymi trzema i Pradą ale finalnie wybrałem właśnie ją. Ma tez chyba najdłuższa trwałość. 

Ale wszystkie wytrzymywały na mojej skórze około 10 godzin

A jeszcze wziąłem cos takiego 

Bvlgari MAN Wood essence - niby spoko ale ciut za delikatny i wydaję mi się, że mniej trwały. 

 

Zaznaczam jestem praktycznie zielony jeżeli chodzi o perfumy ale widać, że miałeś nosa z tą Pradą. ? 

Dzięki za pomoc!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.