Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna


m4t

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie dzisiaj klawiaturę mechaniczną. Przesiadłem się ze zwykłej. Bardzo mi się podoba pisanie na niej, czuć każdy klawisz, że się go przyciska do tego ten zajebisty dźwięk :) ja wybrałem model THOR 300 TKL, w moim lokalnym media markt. Nie jestem jakimś zagorzałym graczem, na komputerze zdarzy mi się co najwyżej zagrać w jakąś strategię od czasu do czasu, za to dużo piszę, pracuję na komputerze i pomyślałem, że czas zmienić moją starą klawiaturę.

Całkiem fajna, niedroga (ok 149 zł), pozbawiona klawiatury numerycznej więc kompaktowa klawiaturka. Nie spodziewałem się dostać coś sensownego w niskiej cenie, a jednak. Wizualnie klawiaturze też nie mogę nic zarzucić. 

Ktoś z was używa mechanicznej klawiatury? Jak wrażenia z użytkowania po dłuższym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Natec nie jest zły, szczególnie za te pieniądze, ale niestety pewne niedoróbki zaczynają wychodzić z czasem, a to zdechnie podświetlenie w jednym lub dwóch klawiszach, a to przełączniki nie reagują równomiernie tj. niektóre klawisze trzeba wcisnąć mocniej żeby zaskoczyły, spasowanie też nie jest idealne, o czym można się przekonać korzystając z innych klawiatur mechanicznych.

 

Aktualnie posiadam dwa mechaniki, które mogę polecić:

 

1  Roccat Suora przełączniki TTC Brown, klawiatura pełnowymiarowa, której mogę zarzucić jedynie straszne zbieranie kurzu co staje się widoczne po 3-4 dniach użytkowania, kurz osiada na rzadziej używanych klawiszach oraz płycie pod klawiszami. Na klawiaturze dobrze się gra i pisze. 

 

2  Ozone Strike Battle z przełącznikami MX brown (klawiatura bez bloku numerycznego) jest świetna, w przeciwieństwie do Roccata nie zbiera tyle kurzu. Znakomita do grania. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4t Bardzo mnie to cieszy, twoje ręce, a dokładniej palce, zaznają dobrobytu :)

Od trzech miesięcy używam takiej oto, SPC Gear GK530 Tournament Kailh Brown RGB (198,56 pln) i jestem bardzo zadowolony, ładnie się świeci, guziczki ładnie się klikają, nie kurzy się i do tego jest malutka. Bardzo, bardzo fajna jest.

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu mam Logitech G213 membranowa, ale bardzo fajnie się na niej pisze, wygodna, z podpórką na nadgarstki -  pasuje mi 100%

Do pracy kupiłem sobie HP Gaming 500, nie odpowiada mi kompletnie, głośna, i te czerwone przełączniki, beznadzieja, ale trochę lepiej niż na biurowej - połaszczyłem się na promkę za 50%

 

Ogólnie chwalę sobie za antyghosting, wcześniej zjadałem literki podczas pisania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.