Skocz do zawartości

Na co odkładać/w co inwestować?


vand

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Dostałem nową pracę, wynagrodzenie trochę skoczyło i zastanawiam się w co inwestować pieniądze lub na co odkładać. Aktualnie kosztów mam praktycznie zero, stąd jestem w stanie prawie całą wypłatę odkładać.

 

Macie jakieś pomysły? Czy zainwestować najpierw swoją pracę i podstawowe odstresowanie tj. komputer do pracy + konsola jako sposób na odstresowanie (gry od dzieciaka sprawiają mi przyjemność i podziękuję za moralizatorskie opowieści o złym wpływie gier). Moim zdaniem gry są jak kiedyś książki, mają swoją historię, dają rozrywkę, a także edukują, nawet w aspekcie językowym.

 

A jeśli już zainwestuje w siebie, to co potem? Kryptowaluty? Lokata? Własny biznes? Jak to u siebie rozwiazujecie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, vand said:

Czy zainwestować najpierw swoją pracę i podstawowe odstresowanie tj. komputer do pracy + konsola jako sposób na odstresowanie (gry od dzieciaka sprawiają mi przyjemność i podziękuję za moralizatorskie opowieści o złym wpływie gier)

Nie nazwał bym tego inwestycją raczej trwonieniem kasy.

 

Najlepiej teraz opłaca się w krypto inwestować ale trzeba wiedzieć w co dokładnie i mieć jakieś podstawy wiedzy jeżeli chodzi o ten rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ten był już wałkowany na forum. Jednak z racji tego, że pije sobie właśnie browarka i mi smakuję, to odpiszę.

Osobiście proponowałbym dla Ciebie, abyś wchłonął początkowo podstawy związane z finansami zanim będziesz chciał w cokolwiek inwestować.

Skoro pytasz w co inwestować, to nigdy nie miałeś (tak sądzę) z tym tematem nic wspólnego.

Nie ma czegoś takiego jak złoty środek. Nawet jakby był, to nikt Ci go przecież nie zdradzi.

Łap tutaj spis polecanych książek o /biznesie/, poszukaj czy któreś są przetłumaczone na język polski (będzie łatwiej przyswoić wiedzę).

Zrób jakieś początkowe kroki. Zainteresuj się tematem. A nóż złapiesz bakcyla i trafisz w "pieniężną" niszę.

 

f472772e0fab2070dfdb1608f939017278f0aaa9

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja inwestuję w złoto.

Kryzys jest w Korei Południowej, wojna Chin z USA, Europa (Brexit), na Bliskim Wschodzie. Dolar jest wyjątkowo mocny, a jest negatywnie skorelowany ze złotem. Gdzieś jebnąć musi, dlatego złoto będzie szło w górę co najmniej 100$ na uncji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@somsiad te instrumenty są ryzykowne, ale takie praktyki są już zakazane prawnie, dźwignia nie może być tak jak kiedyś 100, tylko maks 10. Ja inwestuję grosze, uczę się, więc nawet przy jakichś gigantycznych wahaniach jak na franku  w styczniu 2015 (a wątpię w takie na złocie w pozycję krótką - w nic innego się nie bawię), jestem w stanie stracić tyle, że w razie czego przełknę stratę.

Wybór CFD był dosyć prozaiczny - CFD na ETF mają godziny otwarcia 9-17 lub 15-23, podczas gdy CFD 9-23. Czasem dzieje się coś w Europie lub Ameryce i nie można zamknąć pozycji, ale przyznam że rozważę zmianę na ETFy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aderix jeżeli zainwestowałbyś w złoto latem zeszłego roku i zamknąłbyś pozycję wczoraj to miałbyś 140% początkowego portfela. Ludzie czują kryzys na pewno

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ulica-ruszyla-po-zloto-7730996.html

 

Jeśli chodzi o metale przemysłowe to bym nie ryzykował. Nie wiadomo w jaką stronę pójdzie wojna celna USA-Chiny, idzie stagnacja (a może recesja) czyli prawdopodobnie będzie nadpodaż metali przemysłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.