Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Deforcer

The Red Pill (2016) film dokumentalny

Recommended Posts

Dzięki za link, film obejrzany.

Nawet ciekawy, ale nie porusza kwestii ,,gry".

Za to pokazuje jak prawo jest niekorzystne dla facetów, a jakie są toksyczne niektóre ,,feministki".

Świetnie pokazuje, jak laski potrafią manipulować i nie rozumieć logiki.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to jest właśnie Red Pill.

 

Tak się jakoś porobiło, że termin "czerwona pigułka" przeszedł ze znaczenia ogólnego, tu: antyignoranckiego do znaczenia szczególnego tu: antyignoranckiego w kwestii kobiet.

 

Tak w ogóle to jest w sklepie androida. W sklepie japka jest o połowę droższy. Wariaci.

 

Edited by wrotycz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś śmiałem się z feminizmu ale z roku na rok dostrzegam jak ten ruch opisując jakieś zdarzenie retuszuje prawdę na własne potrzeby i dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak z filmu o męskim zjawisku zrobić film o kobiecie ;)

 

Nie da się zrobić obiektywnego dokumentu, trzeba zrobić "kobiecą podróż" przez zjawisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sargon Nie znalazłem lepszego filmu opisującego zjawisko. Są takie? Akurat ten film skierowany jest bardziej do kobiet. "Byłam feministką ale teraz już nie nie jestem."

 

Naprawdę chciałbym móc polecać jakiś film niewtajamniczonym. Ale nie znalazłem lepszego.

Edited by Deforcer

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Deforcer napisał:

@sargon Nie znalazłem lepszego filmu opisującego zjawisko. Są takie? Akurat ten film skierowany jest bardziej do kobiet. "Byłam feministką ale teraz już nie nie jestem."

 

Naprawdę chciałbym móc polecać jakiś film niewtajamniczonym. Ale nie znalazłem lepszego.

Nie czepiam się Ciebie, tylko filmu ;)

Jest mnóstwo materiałów/kanałów, a tu ten, zrobiony przez kobietę, nie może się ustrzec kobietocentryzmu. Owszem to spójny paradokument, ale już lepiej dać jakąś audycję Rollo, czy kogoś tam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imo bardzo dobry film. Warto się zapoznać z jego historią powstania, bo to w pewnym stopniu tłumaczy czemu forma jest taka, a nie inna. Do tego oczywiście jest to świetna pierwsza pozycja żeby komuś otworzyć oczy, niezależnie czy kobiecie czy "męskiemu feminiście"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • By TheFlorator
   Od niedawna uzależniłem się od oglądania poniższych materiałów na youtube.
    
   Wiadomo, jest to kremlinowska tuba propagandowa ale tak czy inaczej zaimponowały mi te rosyjskie wynalazki.
    
   A, że jestem kompletnym laikiem w temacie, pytanie do bardziej znających się na rzeczy.
   Czy wyścig zbrojeń (w stylu zimnej wojny) rozpoczął się na poważnie od nowa czy po prostu ucichł na parę dekad? A może nie ma tematu?
    
    
  • By Mordimer
   Raczej efektów nie spieprzą, fabuła jak zwykle flaga drama itp.
  • By Quentin Show
   Jeśli macie obejrzeć jeden film w roku, niech to będzie "Knives Out".
    
   Jeżeli jeszcze sama obsada w postaci Daniela Craiga, Chrisa Evansa, Any de Armas, Michaela Shannona i Toni Collette Was nie przyciąga do kin, to niech to będzie fakt, że "Knives Out" jest najlepszym kryminałem ostatnich lat, a nawet ogólnie, jednym z najlepszych filmów ostatniej dekady.
    
   Harlan Thrombey dorobił się ogromnego majątku na pisaniu kryminałów, przy okazji uzależnił od siebie finansowo całą rodzinę. Dzień po imprezie urodzinowej, z okazji skończenia 85 lat, zostaje znaleziony z poderżniętym gardłem. Wniosek policji? Samobójstwo. W domu pojawia się jednak błyskotliwy detektyw Benoit Blanc, który rozpoczyna dociekliwe śledztwo. Szybko okazuje się, że wszyscy z rodziny wiele zawdzięczają zmarłemu, jednak część z nich ma także motywy aby go się pozbyć. Rozpoczyna się dochodzenie pełne zawirowań, humoru i zwrotów fabularnych.
   Zacznę może od tego co mi się nie podobało, bo jest to tylko jedna rzecz. Momentami denerwowała mnie kamera i nieprzyjemne zbliżenia na twarze bohaterów. Normalnie nie zwróciłbym na to większej uwagi, ale o coś przyczepić się trzeba. Skoro odhaczone, to idę się zachwycać.
    
   Najmocniejsza strona filmu Riana Johnsona to scenariusz. Intryga, liczba twistów, relacje między bohaterami wszystko jest napisane wręcz doskonale! Robiło na mnie ogromne wrażenie to jak przemyślane są najdrobniejsze szczegóły, tutaj uwaga, przy oglądaniu zwracajcie uwagę na najdrobniejsze detale, nawet nie mrugajcie, bo wszystko co zostało powiedziane, czy pokazane, w jakimś momencie do nas wraca.
    
   Dynamika między postaciami jest fantastyczna. Przy takim nagromadzeniu bohaterów można było mieć obawę, że stanie się to nieczytelne i spychanie drugiego planu w cień będzie konieczne. Tutaj jednak każda z postaci jest "jakaś", nie tylko wiemy co ją determinuje i jaki ma charakter, ale też jaka jest jej relacja z innymi.
   Ana de Armas dźwiga na swoich barkach większą część fabuły, jej postać Marta Cabrera to w zasadzie jedyna postać spoza rodziny, która była w bliskich stosunkach z denatem. Marta ma intrygującą przypadłość, nie może kłamać, bo w momencie kłamstwa zaczyna wymiotować, więc kłamstwo i tak wychodzi na jaw. Ana jest zachwycająca, jako troszkę zdezorientowana sytuacją, ale też osoba wiedząca, o rodzinie i o samej sprawie, więcej niż ktokolwiek może przypuszczać.
    
   Cała podzielona walką o własne interesy rodzina wypada doskonale, każda kreacja pełna jest wiarygodności i podczas filmu mamy przeświadczenie, że "kurczę, ta postać naprawdę mogła tak postąpić" - co w filmach nie zdarza się zbyt często.
   Prababcia jest fantastyczna - przekonajcie się sami o czym piszę.
    
   Chris Evans jest świetny jako czarna owca w rodzinie, jego postać jest cały czas z boku, odbiera z dystansem to co dzieje się podczas dochodzenia, ale od początku wiemy, że coś jest jednak z nim nie tak. Chris Evans powiedział, że kończy z rolą Kapitana Ameryki żeby zacząć zajmować się innymi projektami, na jakie nie miałby czasu gdyby został w Marvelu - jeśli mają to być takie projekty to popieram i kibicuję.
    
   Dochodzimy do postaci naszego detektywa - Benoit Blanc w kreacji Daniela Craiga jest tak maksymalnie przerysowany jak tylko mógł być. Przedziwny akcent, mimika, sposób poruszania się, momenty kiedy zaczyna wnioskować, wszystko składa się na tak wyjątkową, ale też karykaturalną postać, że niecierpliwie czekam z nadzieją, że "Knives Out" będzie tylko początkiem, a postać detektywa Blanca stanie się ikoniczną dla tego rodzaju kina, bo absolutnie jest na potencjał. Warto zaznaczyć, że ta interpretacja mogła się nie powieść, Craig wiele ryzykował, ale zdołał przez cały film zachować odpowiedni, konsekwentny rytm. Daniel Craig jest zmęczony odgrywaniem Jamesa Bonda i "No time to die" będzie ostatnim filmem z nim w roli głównej, jeżeli zwolniony czas wykorzysta na takie role, to podobnie jak przy Evansie - popieram i kibicuję.
    
   "Knives Out" to kino samoświadome, Rian Johnson wie jaką wybrał konwencję i wszystko doskonale jest dopasowane tak żeby współgrało z resztą. Nawet momenty absurdalne pasują tutaj jak ulał, a złamanie schematu filmów kryminalnych tylko podkreśla, z jak wyjątkowym filmem mamy do czynienia.

   Historia jaką nam się opowiada, to nie zwykłe "Kto zabił?" znane z "Kryminalnych zagadek Miami" i innych tego typu seriali. To mądrze skonstruowana rozrywka, pełna humoru, nieoczywistych wyborów i trzymających w napięciu pełnych dwóch godzin znakomitego popisu scenopisarstwa i aktorstwa.
   Coś niesamowitego.
   Ocena: 10/10
  • By Mordimer
   Wyczuwam odgrzewane kotlety.
  • By Deforcer
   Artykuł z 2016.
   https://thebigsmoke.com/2016/12/29/harvard-study-finds-job-loss-number-one-reason-divorce/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.