Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Deforcer

The Red Pill (2016) film dokumentalny

Recommended Posts

Dzięki za link, film obejrzany.

Nawet ciekawy, ale nie porusza kwestii ,,gry".

Za to pokazuje jak prawo jest niekorzystne dla facetów, a jakie są toksyczne niektóre ,,feministki".

Świetnie pokazuje, jak laski potrafią manipulować i nie rozumieć logiki.

Pozdrawiam

Ale to jest właśnie Red Pill.

Tak się jakoś porobiło, że termin "czerwona pigułka" przeszedł ze znaczenia ogólnego, tu: antyignoranckiego do znaczenia szczególnego tu: antyignoranckiego w kwestii kobiet.

Tak w ogóle to jest w sklepie androida. W sklepie japka jest o połowę droższy. Wariaci.

Edited by wrotycz

Kiedyś śmiałem się z feminizmu ale z roku na rok dostrzegam jak ten ruch opisując jakieś zdarzenie retuszuje prawdę na własne potrzeby i dobro

Jak z filmu o męskim zjawisku zrobić film o kobiecie ;)

Nie da się zrobić obiektywnego dokumentu, trzeba zrobić "kobiecą podróż" przez zjawisko.

@sargon Nie znalazłem lepszego filmu opisującego zjawisko. Są takie? Akurat ten film skierowany jest bardziej do kobiet. "Byłam feministką ale teraz już nie nie jestem."

Naprawdę chciałbym móc polecać jakiś film niewtajamniczonym. Ale nie znalazłem lepszego.

Edited by Deforcer

13 godzin temu, Deforcer napisał:

@sargon Nie znalazłem lepszego filmu opisującego zjawisko. Są takie? Akurat ten film skierowany jest bardziej do kobiet. "Byłam feministką ale teraz już nie nie jestem."

Naprawdę chciałbym móc polecać jakiś film niewtajamniczonym. Ale nie znalazłem lepszego.

Nie czepiam się Ciebie, tylko filmu ;)

Jest mnóstwo materiałów/kanałów, a tu ten, zrobiony przez kobietę, nie może się ustrzec kobietocentryzmu. Owszem to spójny paradokument, ale już lepiej dać jakąś audycję Rollo, czy kogoś tam

Imo bardzo dobry film. Warto się zapoznać z jego historią powstania, bo to w pewnym stopniu tłumaczy czemu forma jest taka, a nie inna. Do tego oczywiście jest to świetna pierwsza pozycja żeby komuś otworzyć oczy, niezależnie czy kobiecie czy "męskiemu feminiście"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By SzatanKrieger
      https://www.filmweb.pl/film/Diabeł-2010-538571

Na netflixie jest, nawet fajny jak ktoś nie oglądał.
    • By Dworzanin.Herzoga
      https://histmag.org/Stany-jakich-nie-znamy.-Fotografie-Marion-Post-Wolcott-Galeria-20928

Dosyć ciekawe fotki. 😊

Szkoda jedynie, że nie są trochę większe.
    • By Gołodupiec
      Tytułem wstępu:

Niesamowite, jak liderzy BLM usprawiedliwiają okradanie sklepów: Ariel Atkins aktywistka, adwokat BLM z Chicago usprawiedliwiła wszystkie dokonane kradzieże nazywając je reparacjami! Niech złodzieje wynoszą wszystko co chcą ze sklepów, bo i tak są ubezpieczone! A dzięki kradzieżom ludzie będą mieli co jeść i co na siebie założyć.

Źródła:
      https://www.the-sun.com/entertainment/1291010/ariel-atkins-black-lives-matter-chicago-looting/
      https://www.nationalreview.com/news/this-is-reparations-black-lives-matter-holds-rally-to-support-suspects-in-recent-chicago-looting/

Moim zdaniem dopóki ten cały ruch BLM jest wspierany przez korporacje, polityków, poprawność polityczną, dopóty te masowe okradania sklepów pod szyldem walki z rasizmem będą na porządku dziennym. A jak sprawa ucichnie za rok, to pojawi się kolejny pretekst do kradzieży (bieda, kryzys ekonomiczny spowodowany wirusem, bezrobocie, wykluczenie społeczne, wszystko oczywiście spowodowane rasizmem wobec czarnych).

• By leto
      Panowie i Panie, polećcie mi - i innym użytkownikom forum - jakieś fajne produkcje krótkometrażowe, najlepiej dostępne za darmo w internetach. Nie jestem absolutnie żadnym znawcą tematu, ale wrzucę coś tam od siebie, co pamiętam:

1. The Neighbors' Window

Oskarowa produkcja, bardzo dobra technicznie i fajnie zagrana, scenariusz prosty, trochę ckliwy, ale summa summarum warto obejrzeć.

2. Opowieści z chłodni

Całkiem niezły* polski szort, momentami mocno absurdalny. Pokręcona fabuła, trochę nie wiadomo, co autor miał na myśli.

3. Granice wytrzymałości

Taka ambitniejsza polska produkcja. Momentami nawet chwyta za serce. Dobrze zagrane*, dobre zdjęcia*.

4. Love, Death and Robots

Netflixowy serial składający się z niezależnych fabularnie szortów, z których większość jest częściowo lub całkowicie animowana. W ogromnej większości sci-fi (widać wyraźnie inspirację Black Mirror), więc nie każdemu podejdzie. Bardzo nierówny poziom, niektóre odcinki są naprawdę słabe/nudne, inne - wg mnie wybitne.

* jak na polskie kino xd
    • By Gołodupiec
      W Seattle Antifa protestująca pod szyldem Black Lives Matter przejęła i zablokowała kilka ulic tworząc tym samym autonomiczną strefę Seattle (Capitol Hill Autonomous Zone - CHAZ) nie podlegającą rządowi USA. Stworzyli swój utopijny świat bez policji, z darmowym jedzeniem, otaczając się ,,sztuką", żyjąc w namiotach, tworząc społeczeństwo troszczące się o swoich członków. Wszystko za przyzwoleniem władz Seattle.

PS:

- po jednym dniu skończyło im się jedzenie ponieważ zaproszeni bezdomni po prostu je rozkradli i teraz apelują o dostarczanie im wegańskich dań (tofu, owoców, substytutów dań mięsnych itp.). Czyli funkcjonowanie tej społeczności będzie oparte przede wszystkim na konsumpcji dóbr dostarczanych za darmo z zewnątrz - pasożytnictwie;
      - po dwóch dniach rapper Raz Simone ogłosił się lokalnym przywódcą oraz stworzył swoją prywatną uzbrojoną policję, której nie waha się używać do utrzymywania porządku w tej dzielnicy;
      - pojawiły się doniesienia (przedstawiciel policji mówił o tym na swojej konferencji prasowej), że protestujący domagają się od mieszkańców oraz właścicieli biznesów w ,,ich strefie" opłat za przebywanie/działanie na tym obszarze - czyli jest to przestępstwo zwane - wymuszeniem;
      - typowo (jak dla tych środowisk) większość okolicy (budynki, chodniki) została zamazana (zniszczona) hasłami, malunkami itp.

Sytuacja jest rozwojowa.

https://www.foxnews.com/us/seattle-protests-armed-guards-local-businesses-extortion

https://www.barstoolsports.com/blog/2554416/antifa-is-asking-for-soy-milk-tofu-and-vegan-cheese-after-their-autonomous-zone-in-seattle-was-robbed-of-its-food

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.