Skocz do zawartości

Zatłuszczone kobiety XXI wieku


smerf

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie od jakiegoś czasu zauważyłęm że przybywa otyłych kobiet w naszym społeczeństwie. Mianowicie gdy spotykam stare znajome koleżanki to wszystkie mają jakąś nadwage ( +10-20kg ) Zauważam tą tendencje także wśród młdych dziewczyn.  Nasuwa mi się pytanie skoro kobiety wiedza że ich uroda jest ich głównym atutem to dlaczego nic z tym nie robią? Dlaczego tak mało kobiet ma zamiłowanie do sportu? Przypomniały mi się czasy szkolne kiedy to moje koleżanki na wufie nigdy stroju nie miały za to fajki i pełno kosmetyków w torebce....

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim z braku pragmatycznego myślenia. Nie są świadome, że ich wygląd w pewnym momencie może minąć, stracą swoją kartę przetargową ale wtedy jest już zazwyczaj za późno. Za młodu jest łatwo, mają sporo atencji, są przekonane, że taki stan stan będzie się utrzymywał zawsze i przychodzi przykre spotkanie z rzeczywistością :) 

 

Jest też tak, że faceci mają potrzebę rywalizacji, są skorzy do sprawdzania się natomiast równolegle w tym czasie kobiety "socjalizują się". W czasach gdy my biegaliśmy za piłką one spędzały czas na czymś innym. Dzięki temu świetnie adaptują się w społeczeństwie, są dobrymi aktorkami (ile razy kobieta mówi, że czuje się tragicznie ale na zewnątrz nic nie daje po sobie poznać).

 

Uprawianie sportu to również jeden z nawyków, który wytwarzał się latami tak jak analogicznie nawyk słodyczy, piwek itp. "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." :) 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, smerf napisał:

Witajcie od jakiegoś czasu zauważyłęm że przybywa otyłych kobiet w naszym społeczeństwie. Mianowicie gdy spotykam stare znajome koleżanki to wszystkie mają jakąś nadwage ( +10-20kg ) Zauważam tą tendencje także wśród młdych dziewczyn.  Nasuwa mi się pytanie skoro kobiety wiedza że ich uroda jest ich głównym atutem to dlaczego nic z tym nie robią? Dlaczego tak mało kobiet ma zamiłowanie do sportu? Przypomniały mi się czasy szkolne kiedy to moje koleżanki na wufie nigdy stroju nie miały za to fajki i pełno kosmetyków w torebce....

Bo nie muszą. Każda kobieta "plus size" może mieć wianuszek desperatów. Wystarczy, że zamieści ogłoszenie w Internecie. A desperacja wśród mężczyzn sięgnęła tego stopnia, że waga nie ma dla nich większego znaczenia. 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej kupić tabletkę niż uprawiać sport dla zdrowia. Łatwiej kupić kosmetyki niż uprawiać sport dla urody.

Mimo wszystko więcej facetów na siłownię chodzi dla wyglądu niż kobiet. To oczywiście "dowód" na to, że to mężczyźni są płytcy i tylko na wyglądzie im zależy.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem z ciekawości w google frazę: "Polacy tyją". To co mi wyskoczyło pokazuje, że problem jest szerszy i nie dotyczy jedynie naszych kobiet. 

"Nie zrezygnowaliśmy ze schabowych, tylko dołożyliśmy hamburgery i frytki. Efekt: nasze dzieci tyją trzy razy szybciej niż mali Amerykanie.
Alarmujące dane wynikają z badań dietetyków z Instytutu Żywności i Żywienia. Ocenili oni, że otyłych chłopców jest teraz trzy razy więcej niż 40 lat temu (3 proc.), a otyłych dziewczynek 10 razy więcej niż w 1970 r. (skok z 0,3 proc. do 3,5 proc.).

Plagą jest też nadwaga: ma ją 20 proc. chłopców i 15 proc. dziewczynek w wieku szkolnym."

"To już problem wagi państwowej. Co czwarty Polak jest otyły, ponad połowa ma nadwagę. Polskie dzieci tyją najszybciej na świecie."

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na każdego alfę, który uderza do laski tylko po to aby ją wyruchać, uderza do niej 10 beciaków. Dlatego pewnie myślą, że nie muszą się starać, a te prawdziwe klasowe rasowe laski dbają o siebie bo dobrze wiedzą, że aby się ustawić na całe życie muszą być ciągle w najlepszej formie.

Chociaż ja osobiście nie odczuwam, że u nas jest dużo kobiet z nadwagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przeciętne kobiety dostają dziś sporo atencji, więc nie muszą się starać. Na każdym kroku wtłaczane im jest jak są wyjątkowe w świecie, gdzie wszystko zbudowali mężczyźni. Podkreślam, że kobiety mają równie ważną rolę, bo na świecie nikt by się nie urodził bez nich. Kolejna sprawa czysto praktyczna. Nowoczesna kobieta singielka z kredytem, psiapsiółkami i kotem nie ma często czasu poćwiczyć jak musi utrzymać swój status często wiążąc ledwo koniec z końcem. Inna sprawa to sama żywność pełna E, syropu glukozowego itp. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Libertyn said:

Ludzie są leniwi. Praca, doszkalanie się, dojazdy. W końcu w domu jedyne na co masz chęć to lenistwo przy fast foodzie. Ja od 6.40 do 19 jestem poza domem. Wracam i padam. I tak ma pewnie wiele osób. Kobiet też. Łóżko, netflix i kima.

Rozumiem jak ktos ma mało czasu aczkolwiek to też jest pewnego rodzaju wymówką (można się lepiej zorganizować). Ale ja zauważyłęm iż kobiety ogólnie się nie garną do aktywności sportowych już od lat szkolnych.  Dzisiaj wiekszość kobiet które mijam jest otyła, dzisiaj np byłem w urzedzie coś załatwić i wszystkie panie w okienku (około 10pań) były grube/duże. Na ulicy mijam młode dziewczyny idące do szkoły w gdzie 1na3 ma już znaczną otyłość,  a co dopiero dalej. Wchodzę na bado to samo praktycznie same grubaski. Myśle qurwa co jest grane....

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, smerf napisał:

Rozumiem jak ktos ma mało czasu aczkolwiek to też jest pewnego rodzaju wymówką (można się lepiej zorganizować).

Można. Wystarczy latać

5 minut temu, smerf napisał:

Ale ja zauważyłęm iż kobiety ogólnie się nie garną do aktywności sportowych już od lat szkolnych.

Kobiety i Mężczyźni. To kwestia nastawienia. Zresztą czasem to aktywność odpycha. Nic nie robi tak źle dla sportu jak  wf.

5 minut temu, smerf napisał:

  Dzisiaj wiekszość kobiet które mijam jest otyła, dzisiaj np byłem w urzedzie coś załatwić i wszystkie panie w okienku (około 10pań) były grube/duże.

Siedzący tryb życia. Pączki.

5 minut temu, smerf napisał:

Na ulicy mijam młode dziewczyny idące do szkoły w gdzie 1na3 ma już znaczną otyłość,  a co dopiero dalej.

Popytaj rodziców.

5 minut temu, smerf napisał:

Wchodzę na bado to samo praktycznie same grubaski. Myśle qurwa co jest grane....

 

Wejdź na Tindera i stwierdzisz że są same fitlachony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, House napisał:

Bo nie muszą. Każda kobieta "plus size" może mieć wianuszek desperatów. Wystarczy, że zamieści ogłoszenie w Internecie. A desperacja wśród mężczyzn sięgnęła tego stopnia, że waga nie ma dla nich większego znaczenia. 

Masz rację. Wystarczy wejść na instagrama/fotkę i zobaczyć że nawet wieloryb dostaje komentarze w stylu:

"Śliczna jesteś, popiszemy"

"Proszę odezwij się"

itd.

4 godziny temu, דניאל napisał:

"To już problem wagi państwowej. Co czwarty Polak jest otyły, ponad połowa ma nadwagę. Polskie dzieci tyją najszybciej na świecie."

 

A mówią że w Polsce źle się żyje i bieda :D

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.