Skocz do zawartości

Perfum


Basiur

Rekomendowane odpowiedzi

Siema samcy.
Być może takie pytanie pojawia się cyklicznie, ale zazwyczaj jestem pewniejszy siebie kiedy odpowiedź trafia bezpośrednio do mnie. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś ładnego męskiego zapachu.
Wiem, że wybór perfum/wód toaletowych powinien być zależny od pory roku, stylu bycia, od okazji i przy pomocy w wyborze może służyć pani w perfumerii, ale zazwyczaj w perfumeriach ceny produktów są wysokie (a czasem nawet zawyżone), więc chciałbym uniknąć kupowania perfum w takich miejscach i spróbować coś wziąć z internetu chociaż branie w ciemno nie jest dobrym rozwiązaniem. Chciałbym pójść do perfumerii po poradę pani ekspedientki, a następnie pójść do domu i zamówić z internetu ale wydaje mi się to być zachowaniem "wieśniackim". Więc moje pytanie brzmi: Jaki perfum w cenie do 80zł polecacie? Chciałbym podkreślić, że perfum używałbym głównie na uczelnię i najczęściej przy życiu codziennym. Jeśli wybór perfum jest zależny od pory roku to chciałbym skorzystać z waszych propozycji na każdą porę roku. Mój wpis może trochę być niezrozumiały, ale mam nadzieje, że czytający się w tym odnajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei

Do 8 dyszek polecam całą linię Franck Olivier.

Jeden kosztuje coś koło 70 pln. Bardzo dobra trwałość, projekcja. Niby każdy z nich przypomina jakiegoś klasyka min, Terre Hermesa, 1  milion, Chanel Egoiste Platinum itd, ale są tak dobrze zrobione, różnią się niuansami, ale jak pięknymi że normalnie "orgazm w nozdrzach" :) 

Czasem nawet dziwiłem się że po 8-10 godzinach dają o sobie znać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei

Bezpośrednio od producenta, choć inne sklepy z perfumami też mają Francka 

 

http://franckolivier.pl/

 

@vand

Sprecyzuj pytanie. Czy na co dzień, czy na lato, zimę, czy do garnituru, czy do jeansów, ile masz lat itd.

I pamiętaj jedno. To co się komuś podoba i na kimś "leży" 12 godzin, niekoniecznie tak będzie na Tobie. Dużo czynników o tym decyduje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfumy a nie "perfum", pamiętaj ;)

 

Do 80 zł to będzie i Adidas AB i Nautica Voyage. Ewentualnie + przesyłka.

Czasem udaje się dostać tester Encre Noire lub inne od Lalique w zbliżonej cenie, ale tych już nie mogę polecić w ciemno.

 

Natomiast mogę polecić Perry Ellis Red. Jeden z klonów Armani ADG. Uniwersalny, nie wali chemią i zawsze się sprawdzi.

 

10 minut temu, Basiur napisał:

Samcy, a patent z pytaniem babki w perfumerii jest okej, mimo, że nie planuję tam kupować perfum?

Dlaczego nie? Widziałeś ceny w sieciówkach? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zastanowienia poleciłbym Creeda Aventus. Ale są dużo droższe. Pasują i do koszuli i do jeansów. :) Ale to już ponad 1000 PLN

W Twoim budżecie zobacz-

-Paco Rabanne Invictus

-Chanel Allure Homme Sport

-Armani Code

-Dior Sauvage

-Dior Homme Parfum

-V&R Spicebomb

 

To tak na szybko @vand. Bardzo dobre pachnidła.

Edytowane przez trop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand w twoim budżecie to masz wszystko i jeszcze trochę :D

Najlepiej iść do perfumerii i wąchać ;)

Musiałbym tu wymienić z kilkadziesiąt zapachów na poczekaniu.

Serio, jak Ci któryś wybitnie wpadnie w nos, to potem szukasz go tylko w sprawdzonej perfumerii internetowej.

Chyba nie ma zapachu w mainstreamie którego nie kupisz w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę Tobie pewną historyję. Miałem bardzo dobry dzień, byłem w perfumerii, kupić coś sobie i pomyslalem też o mojej mamie... Pytam Pani:

- a co pani poleci? 

(w tym momencie, odwraca sie do lady i widzę jej pośladki) 

-Dla kogo?

 

Wypalam (kurwa, nie wiem co mi strzelilo do głowy):

- dla Ciebie. 

 

Kupiłem. Sex był naprawdę spoko. 

....

 

To chyba bylo po obronie licencjata najlepiej w mojej grupie. W tamten dzień mogłem wszytko. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do perfumerii, znajdź 3-4 zapachy które ci siadają, potem załóż konto na forum perfumiarskim i kup odlewki od prywatnych osób (po prostu ludzie, którzy mają multum flakonów chętnie odsprzedadzą ci po kilkanaście-kilkadziesiąt ml po śmiesznie niskich cenach), sam nieraz tak robię i gorąco polecam. Co do zapachów z tych popularniejszych na pewno sprawdź Dior Sauvage, Versace Eros, YSL La Nuit de L'Homme, Armani Code, Hugo Boss Bottled, a z tych trochę mniej Tom Ford Tobacco Vanille, Tom Ford Tuscan Leather, Amouage Beach Hut Man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maninblack napisał:

Laliq white

Srednia projekcja i trwałość, zapach świeżego prania, nie każdemu przypasuje

 

2 minuty temu, Maninblack napisał:

Encre noire/sport

Zapach dla wielu ludzi "kościelny" choć ja go uwielbiam. Też nie każdemu przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, trop napisał:

Srednia projekcja i trwałość, zapach świeżego prania, nie każdemu przypasuje

 

To co można powiedzieć od chemicznych produktów franka na czele z eau de passion (zamiennik platinium egoiste) :D albo nautica :D 

Powąchaj tego,jak mówisz że white pachnie praniem :)

Edytowane przez Maninblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.