Skocz do zawartości

Jak przejść od skóry i kości do mięśni


ElChico

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, taka sytuacja.

 

Jestem koło 40, mam 65 kg przy 180 cm. Wiele lat miałem problemy żołądkowe, które w końcu trochę ogarnąłem. Mam też skoliozę kręgosłupa i jakiś jego lekki uraz w przeszłości. Mam bardzo chude ręce i ogólnie jestem typem skinny fat, czyli skóra i kości i chciałbym coś z tym zrobić. Nie wiem tylko czy nie jestem na to za stary. No i mam kilka pytań do bardziej doświadczonych braci.

 

Czy w tym wieku mogę jeszcze poprzez kalistenikę/siłownię czy też inny rodzaj sportu (i jaki?) nabrać masy mięśniowej.

Czy jest to możliwe bez jakiegoś wspomagania w rodzaju sterydów? 

Ile czasu bym potrzebował na zbudowanie sylwetki? Nie chodzi mi o to, żeby uzyskać wygląd steryda, ale sylwetkę w rodzaju CR7 Ronalda.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie,

 

W 2018 roku ważyłem 61 kg przy wzroście 185 cm. Skóra i kości.

W obecnej chwili 74 kg i 8% tkanki tłuszczowej.

Ćwiczę od roku na drążku, aktualnie ok 18 poprawnie technicznych podciągnięć nachwytem.

Do tego pompki, poręcz do dipsów.

Dla mnie największym problemem było przestawienie się na jedzenie ogromnych porcji.

Dziennie minimum 3500 kcal, żeby tyć.

Po około 6 miesiącach widziałem już fajne efekty, aktualnie bez stresu mogę zdjąć koszulkę.

Już nie mam, jak to mi mówili... „prawidłowo zapadniętej klatki piersiowej”

Na szczupłych dobrze widać wypracowane mięśnie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ElChico napisał:

Czy w tym wieku mogę jeszcze poprzez kalistenikę/siłownię

Tak :)

8 godzin temu, ElChico napisał:

Czy jest to możliwe bez jakiegoś wspomagania w rodzaju sterydów? 

Możliwe :)

 

8 godzin temu, ElChico napisał:

Ile czasu bym potrzebował na zbudowanie sylwetki?

Zależy jak się do tego przyłożysz. Po prostu zacznij ćwiczyć a nie pytaj na forum czy jak będziesz ćwiczyć to coś się zmieni. Tak, zmieni się, psychicznie i fizycznie. W miarę jak będziesz więcej się w to wkręcał wejdą książki, artykuły z neta, zaczniesz poznawać ludzi którzy to robią i dadzą Tobie wskazówki, będą ćwiczyć z Tobą. Nigdy na nic nie jest za późno. Porady z życia wzięte ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ElChico napisał:

Jestem koło 40, mam 65 kg przy 180 cm

Takie rzeczy to raczej rozregulowany metabolizm, stres i nieprawidłowe odżywianie. Czyli rozregulowany metabolizm. Większość ludzi około 40-stki waży jednak 90-100 kg przy tym wzroście.

 

Trzeba będzie zrobić rozpiskę pełnowartościowego odżywiania. Do tego jakieś ćwiczenia ale żarcie najważniejsze. Trzymanie rygoru, cierpliwość i wytrwałość bo łatwo i szybko nie przyjdzie. 

 

CR7 to Ty w ogóle nie będziesz... wróć... możesz być podobny... kiedyś, po x latach treningów, wyrzeczeń i innych takich tam pierdół, o których nikt nie pisze. Musiałbyś się tylko i wyłącznie temu poświęcić a przecież wszyscy wiemy jak to wygląda. Także zapomnij... wróć... nie zapominaj... dobrze jest mieć nieosiągalny cel ale żeby wiedzieć o tym. Chodzi o to żeby dążyć do ideału ale zdawać sobie sprawę z realiów.

 

Jeśli masz motywację do pracy nad sobą, chcesz iść tą drogą to znajdziesz dobrego trenera, który Ci pomoże wejść na właściwe tory. Rozpisze ci dietę i ćwiczenia i nakieruje na odpowiednie nastawienie. Jednak to od Ciebie tylko zależy czy dasz radę się zmienić i czy wytrzymasz w postanowieniach.

 

Zalecam długą i mozolną pracę nie dającą szybkich efektów, zniechęcającą i frustrującą. Dodatkowo po 40-stce wszystko idzie wolniej więc będzie jeszcze gorzej i trudniej.

 

Łatwo nie będzie ale chyba warto walczyć o siebie samego, nie? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownia i żarcie. Kup sobie jakieś dobre witaminy - np. Animal Pak i jakiegoś gainera i będzie ok. Jak nie jesteś przyzwyczajony do jedzenia 3- 4 tys kalorii dziennie to trudno będzie ten efekt uzyskać żarciem - dlatego dobry był by gainer po treningu np.

W sklepie play znajdziesz aplikacje żywieniowe, które pomogą Ci ustalić kaloryczność poszczególnych produktów. 

Staraj się jeść 4 - 5 razy dziennie zbilansowane posiłki zawierające białko, węgle i tłuszcze. Jak nie dasz rady przygotować posiłku to zastąp gainerem. 

Możesz wrzucić jakiś booster testosteronu. 40 lat to już najwyższy czas - poziom teścia pewnie masz niski jak mówisz, że jesteś skinny fat. 

Poszukaj dobrego boostera w necie. Najlepiej z blockerem estrogenów - to ubija sylwetkę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownia plus żarcie. Na początku liczą się tylko i wyłącznie kalorię. Więc ćwicz i jedz wszystko na co Ci najdzie ochota. Z opisu wyglądasz na ektomorfika. Więc będzie trzeba wrzucić sporo kalorii. Jeśli chodzi o czas to daj sobie minimum dwa lata. Niestety wiek już robi swoje więc nie rośnie się już od samego patrzenia na ciężary jak w wieku 20 lat:).

12 godzin temu, wrotycz napisał:

Na skrzywienie kręgosłupa najlepszy jest basen i ćwiczenia mięśni pleców

Martwy ciąg:).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwy ciąg jest dobry ale trzeba z nim uważać, ważna jest prawidłowa technika. To nie jest ćwiczenie na siłę więc liczba powtórzeń w serii większa od 15. Dopiero po jakimś czasie, kiedy mięśnie się wzmocnią można zwiększać obciążenie, tak żeby robić krótsze serie ale poniżej 10 bym nie schodził. To bardzo "mocne" ćwiczenie.

 

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 00:14, ElChico napisał:

Czy w tym wieku mogę jeszcze poprzez kalistenikę/siłownię czy też inny rodzaj sportu (i jaki?) nabrać masy mięśniowej.

Czy jest to możliwe bez jakiegoś wspomagania w rodzaju sterydów? 

3 x tak. Zobacz sobie Pana Szymona na fb grupie Genetycy, z tego co mi się wydaje to też coś nagrywa poszukaj na yt pod hasłem wapniak na siłowni, jak znajdziesz starszego swego jegomościa w okularach o imieniu Szymon, to prawdopodobnie on.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.